Roční nechce kousat, co dávat jíst?

35
3.6.20 10:59

Rocni nekouse - davat mu rozmixovane, co jime my?

Ahoj, mam mozna hloupy dotaz, ale budu rada za vase zkusenosti :) Synovi bude rok, jeste nema moc zubu a zatim vubec nezvlada kousky. Poctive trenujeme kazdy den, ale polyka to v kuse, davi se, klasika. Rika se, ze cca od roka muze dite jist vicemene to, co rodice. Jak jste to delaly, kdyz ale porad jedlo jen mixovane jidlo? Davaly jste dal ty klasicke neochucene mixy (zatim mu chutnaji), nebo uz jste odebraly z vaseho hrnce (samozrejme ne moc korenene atd.) a rozmixovaly tohle? Diky a kousani zdar :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
868
3.6.20 11:07

Mám to stejně jako vy. Syn bude mít rok a zvládá kousat jak co, ale spíš ne. Máte dobry, ze vam chce ty neochuceny mixy :D to nas vubec..takže byl jen na mliku a zkusila jsem mu dát naše jídlo a rozmixovat a dlabal jak ďas :) takže mu klido dávej vaše jídlo rozmixovane a pak pomalu ubirej na jemnosti…A pak malej jen vidličkou :) uvidis..to půjde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23694
3.6.20 11:09

Náš malej kousal v pohodě, takže přímo v tomhle neporadim, ale obecně bych se nebála mu nasekat vaše, ať si zvyká na chutě, bylinky,… Asi bych zkoušela než to úplně nacetlovat v mixéru, tak třeba do kaše rozmačkat vidličkou :think: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
3.6.20 11:11

Nemixuj to, jinak se to nenaučí. Zkus třeba brambory nebo nějaké ovoce (třeba banán) pomačkat vidličkou, těstoviny nakrájet na maličké kousky atd. Chleba nakrájet na malé kostičky. Prostě to zkoušej dál ale s malýma kouskama po kterých se nebude dávit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
3.6.20 11:23

Diky. My fakt poctive zkousime, ale nemixovanej obed zatim proste nesni. Bud se mu zvedne zaludek, nebo po jedny lzicce uz nechce. Kdyz mu dam na talir malicky kousky neceho (brambory, banan), tak ho to bavi strkat do pusy, ale polyka to vcelku a strasne se u toho davi :) Takze prubezne trenujem, ale nechci ho trapit tim, ze kdyz nebude chtit kousky, tak mu nedam jist nic jinyho. Slo mi spis o to, jestli mamy, ktere na tom byly podobne, ze zacatku mixovaly i to „dospelacke“ jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8766
3.6.20 11:27

S odstupem let bych řekla nehroť to. Mám 2 děti, starší jsem mixovala pomalu do 2 let, preferovala polévky, po řízku se mi dávila ještě ve 3 letech. Tak jsem holt mačkala a krájela na minikousky, dloouho. Mladší cca v roce odmítla kaše všeho druhu, a naopak jedla velké kusy na ukusování. Obě za stejných podmínek.
Takže bych to nechala na dítěti, pokud vás netlačí např. nástup do jeslí, nechala bych ho na kašičkách klidně do 2 let a nenápadně zkoušela. Ale z mé zkušenosti se stejně ditě jednou rozhodlo a zkoušení na to moc vliv nemělo ;)
Dnes jsou obě skoro puberťačky, rozdíl v jídle nevidím ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
3.6.20 11:43

My jsme normálně mixovali naše jídlo. Když jsme měli něco co mu nešlo dát třeba (smažák s hranolkama) dávali jsme koupenou skleničku. Časem na to přišel sám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
3.6.20 13:29

Dcera přešla na naše jídlo až na něj byla pripravena. jeji vývoj byl tento: v 5 měsících první prikrm (nebyla ready, ale já byla zabejcena). V 8m se vrátila plně k mléku a po pauze jsem začínali doma s prikrmy opět skoro od začátku a vše nechali na ní. uz v roce přešla na naše jídlo (jen jsem její část méně solila a korenila). Takže bych to nechala na diteti:))) jednou bude určitě jíst normální jidlo:) teď (posldni tydny) začínám s prikrmy u mladší dcery a jedu podle ní a bude to možná na dlouho :lol: to bude mlíčňák :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
3.6.20 20:27

Já mixovala tak do roka a půl. Naše jídlo jsem mu nemixovala, přišlo mi zdravější mu dávat tu dětskou stravu než naše ochucené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10358
3.6.20 20:33

Nehrot to a prostě to namixuj, klidně ještě rok a houby se stane. Zkoušej to pomalu, on na to příde časem sám a bez stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7316
3.6.20 20:43

Já maso nebo rybu krájela na úplně malilinkatý kousíčky a to maso bylo uvařený (rozvařený)do mrtva :mrgreen:. To stejný zeleninu spíš rozvařit a jako dobře polykatelná příloha se mi osvědčil kuskus. Tak začni něčím takovým nebo bramborovou kaší. Tam ty kousky vpodatatě nejsou. Pevné nervy a hodně zdaru ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
3.6.20 21:32

Dekuju vsem, moc jste mi pomohly :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18718
10.6.20 10:34

Některým dětem to trvá dýl, za 2 měsíce může být všechno jinak, klidne bych ještě částečně mixovala. pokud nezvládá rozmačkané vidličkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
31.8.20 17:05

Ahoj holky, už jsem z toho celkem zoufalá. Malé je rok a nechce nic jíst sama a kousat. Dáváme pořád UM + příkrmy, přesnídávky, kaše, jogurty. Prostě vše tekuté. Kousky v jídle jí nějak nevadí, ale když jí dám něco do ruky, tak si s tím většinou chvíli hraje a pak to zahodí. Jídlo nakrájené na kousky - buď si toho nevšímá nebo to rozhází. Když jí dám něco k puse, aby si kousla, tak mi odstrkuje ruku. Sama lžičkou nebo vidličkou taky jíst nechce. Už nevím co jí dávat nebo jak jí motivovat, jak jí to prostě naučit? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5221
31.8.20 17:18

@LolaAA Zkoušet zkoušet zkoušet. Nic jinyho na to nepomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama