Roční odmítá domácí vařenou stravu, poradíte?

2039
10.8.13 16:13

Roční odmítá domácí vařenou stravu, poradíte?

Ahoj maminy. Tak jsem tu opět se všetečným dotazem. Náš mladý odmítá jíst, co mu uvařím. Byla jsem trubka a ze začátku ho naučila na skleničky. Už tak ale 3 měsíce mu vařím a mixuju. Mixovat musím téměř dohladka, jinak se dáví. Ovšem kusy v kupovaném, ovoce, pečivo atd. kouše bez problémů. Jako vždycky to do něj se zábavním programem nějak natlačím, ale je to peklo a moje nervy jsou na pochodu. Trvá to dlouho, ale nechci polevit a dávat kupované, aby věděl, že nic jiného nedám. Zkouším různé bylinky, zkusila jsem i trochu přisolit. Taky jsem už zkusila udělat mu prostě normální rizoto, na cibulce, s masem, jen méně slané. Výsledek byl 8 lžiček za 35 minut a následné rozmixování na srajdu. Chtěla bych ho pomalu učit na normální stravu, abych už nemusela mixovat, kupované mu dávat nechci, spoustu věcí máme domácích. Poradíte, co s ním, případně, jak jste tohle řešily?? Moc děkuju! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Jemys
10.8.13 16:19

Ahoj, no to, že se dáví a musíš mixovat bych asi ještě neřešila, já jsem taky mixovala dlouho - malá se dávila i minikouskama. Všechny děti už se cpali křupkama a naše pořád koukala jak péro, když jí to někdo dal do ruky. Nebo bych to zkusila míchat s kupovaným a postupně kupovaný ubírat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
2039
10.8.13 16:23

Jo, to mixování taky neřeším, to je to nejmenší. Zajímavé ale je, že kousat umí parádně, ale jen to, co chce. O tom smíchání jsem taky přemýšlela, ale pořád se mi do toho nechce, že to bude taková patlačka. No ale když se člověk podívá na konsistenci příkrmů, je to pěkná srágorka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
10.8.13 16:26

Aha, tak to naše nekousala vůbec :think: Ani třeba omáčky s těstovinama nesní? Třeba rajskou? No, je fakt, že vzhled a konzistence prvních příkrmů byli děsivý :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
13802
10.8.13 16:29

Dcera jí domácí stravu cca 3 měsíce, domácí do té doby odmítala. A ano, radši byla o hladu, než by to snědla. A říkat - JÁ NECHCI - co třeba brát ohledy na dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
10.8.13 16:34

A ma opravdu hlad? Moje rocni dcerka, taky moc neji - rostou ji totiz zuby…Obedu sni treba tri lzicky, na svacinu hrozny - ty jsou ted oblibene a veceri taky bojkotuje…Takze pak si da trochu mlika - kojim, tak ani nevim kolik a jde spat…Varim ji od zacatku, taky jediny co mi jeste ji jsou samotne brambory, testoviny - bere si to sama a neco sni. Pak maji decka rady omacky - rajskou treba. Slecna mi jeste vezme ns milost vyvar :-). Ja dlouho nenabizim max 20 minut, pak sklizim. Tak zkus davat jen tech par lzicek, zvykne si a kdyz bude mit hlad a bude vedet, ze jidlo konci, zacne jist :-)
Tyky u nss frci kukurice!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
10.8.13 17:22

Pokud nechceš dávat kupované z finančních důvodů, tak to chápu. Pokud ne, tak kupuj hotovky a počkej na čas, až prostě domácí přijme.

Náš je nejedlík a myslela jsem, že se snad nikdy nenaučí kousat, naučil se. Že snad nikdy nepřijme domácí stravu, naučil se. Chce to jenom dát mu trošku času.

Ve vašem věku jsem tyhle věty co teď píšu já „milovala“, protože jsem situaci chtěla řešit hned a chtěla jsem vždycky slyšet něco, co opravdu zabere. Protože mi všichni říkali, že roční dítě a ono nekouše a ono nepapá domácí a ono nepapá toto a támdleto :zed:. Užili jsme si s jídlem strašně, ale chce to prostě čas, zkoušet, pokud to nepůjde, zkusit později.

Držím palce, vím co je to dávící se nejedlík :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2445
10.8.13 18:02

Ahoj, u nás to samé, v roce jen skleničky a to i co se ovocných týče. Pak najednou že ovocné už jen v kelímkách, pak zase že jen ve skleničkách a jen ty co mají žlutou či oranžovou barvu, strašný :))))Chce to vytrvat a furt zkoušet, malý mi až teď sní trochu domácího oběda ale to jen proto, že vidí že to jím já s manželem, tak to prostě musí ochutnat. Sedí nám u stolu na klíně a dostane do ruky malou lžičku, hrabe se nám s ní v talíři a my mu druhou krmíme :D I když pokud bych před něj postavila skleničku, volba je stále jasná. Všechny děti kolem nás v našem věku jedi syrovou zeleninu a ovoce a David nic, až jednoho dne byly na stole hrozny a malý si je „ukradl“ a pár jich snědl, takže máme po bytě na stole nastražené misky s ovocem jakože nic a malý prostě jde a nenápadně uzobává :D :D sice ne plné dávky coby za den měl, ale už tohle je pokrok :D Dne dokonce ochutnal meloun!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
patlamatlaxy
10.8.13 20:12

Já ze začátku vařila, pak jsme objevila kouzlo skleniček a místo vaření chodila s malým na procházky. Mrazit se mi to nechtělo, já mražený jídla taky nejím, přijde mi to ekl.

Jenže malýmu bude 16m. a pokud chci, aby něco snědl, tak musí být sklenička. Je fakt, že mu rostou teď 4 zuby najednou, má průjem, horečku…, ale už to bude skoro dva měsíce, co obědy nechce (vedra?). Občas do něj narvu něco, ale vedou jednoznačně jogurty, občas ovocná přesnídávka. Pak rohlíky se šunkou a máslem, samotný plátkový sýr a dneska snědl škvarkovou placku :-o

Představuju si ho, jak mu do školy budu dávat sebou místo lístků na oběd skleničku od babylovu :-))))

• Nahlásit
  • Citovat
2039
11.8.13 09:56

Holky, to jste mě uklidnily! Vystihla to @MMartina1, taky okolo slýcháme, jak už by měl tohle a tamto. A představte si, že on ještě nechodí!! No to jsou věci po dvou deci :-) Zkrátka chytré rady a porady. Ty skleničky se mi nechce dávat, protože je to za prvé drahé, to je jasný a za druhé, mám pocit, že přidaná hodnota domácí zeleniny, kolikrát i domácího masa, je zkrátka větší. To je jasný. On syrové ovoce zbaští krásně (asi ne plnou dávku, ale i tak úspěch. Btw. kolik je vlastně plná dávka na den??), plátkový sýr, pečivo, to, co jím já, vše je mňam mňam. Včera například borůvkový koláč z jogurtového těsta :-) On hlad má, když před ním postavím skleničku, sní to i bez programu. Ale domácí vařené jedině s dvaceti hračkama, jak blázen :-) Ale jsem ochotná dělat mu program, ale musí jíst. Abych dělala program a on stejně nejedl, to to hodím psovi. Manžel už navrhoval systém nechceš, nechtěj, nebudeš obědvat a dostaneš až svačinu. Že si to jako příště rozmyslí, ale já mám pocit, že to naše dítě by to vůbec nerozhodilo a vesele by nejedl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
11.8.13 13:42

@PetrušeKl a teď mě tak napadá a nevím, jestli se to zmiňovalo. Když ti tak krásně jí všechno ostatní, nezkoušela si uvařit a nacpat mu to do té skleničky?

Jinak teda být tebou, budu klidná, protože když čtu, jak krásně ti papá všechno ostatní, tak mezi nejedlíky nepatří, závist :P :P :mrgreen:. To u nás to bylo podstatně horší :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2039
11.8.13 17:17

@MMartina1 No nemysli si :-) On to sice papá hezky, ale vždy jen tak pár soust. Že by se tím plnohodnotně napucnul, to bohužel ne :-) Ale nevadí, aspoň něco. Představ si, že já mu to právě cpu do těch skleniček, abych ho jako přečůrala a dávám mu to z úplně stejné misky a přesto pozná ještě před první lžičkou, jestli je to kupované nebo doma vařené :-) No je to opičák, ale tak nějak to snad probojujeme a vyzraju nad ním :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
11.8.13 20:07
@PetrušeKl píše:
@MMartina1 No nemysli si :-) On to sice papá hezky, ale vždy jen tak pár soust. Že by se tím plnohodnotně napucnul, to bohužel ne :-) Ale nevadí, aspoň něco. Představ si, že já mu to právě cpu do těch skleniček, abych ho jako přečůrala a dávám mu to z úplně stejné misky a přesto pozná ještě před první lžičkou, jestli je to kupované nebo doma vařené :-) No je to opičák, ale tak nějak to snad probojujeme a vyzraju nad ním :-)

ono to přijde samo, Honza byl v roce jenom na kupovaných obědech, kupovaném ovoci v přesnídávce, kaši a bílých jogurtech přislazených glukopurem. Víc do „huby“ nevzal ani omylem a když omylem, tak se pro jistotu pozvracel. A to mi věř, že jsem se snažila všemožně ho prostě na tu domácí naučit. To bylo celodenní točení se jenom kolem jídla. Od snídaně až po večeři a když už to bylo nachystané, tak hodinové ciráty kolem a kolem, aby to vůbec snědl. Pak už jsem rezignovala a dávala bez výčitek hotovky.

A najednou se to zvrtlo a obrátilo a hotovku by do pusy nevzal, stejně tak ovocnou přesnídávku. Ono jak jsou větší, jsou rozumnější a víc zvědavější.

Ještě mě dorážely rady, že ho mám nechat vyhladovět :zed:. Tak ten kdo neměl nejedlíka nepochopí, protože nejedlíka nelze vyhladovět. Pro toho je jídlo na obtíž a odměnou když jíst nemusí.

Ale vy jste ještě malincí a vůli máte, podle toho co píšeš, takže bych tomu dávala chviličku a domácí určitě přijme. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2039
12.8.13 10:24

@MMartina1 Máš recht, teorie o vyhladovění je naprosto mylná. Já si nevybavuju, že by jako kojené dítě někdy vysloveně plakal hlady. Kojení jsme skončili v osmém měsíci, kdy se sám odstavil a od té doby nepozřel umělé mléko. Takže je živ přesně jak ty píšeš, akorát s tím rozdílem, že náš sní i čerstvé ovoce a jogurt dávám sladkou bílou activii, tudíž nemusím dávat glukopur. Do 11 měsíců nebyl schopen sníst ani křupku, to jí žmoulal v ruce a následně zahodil. Když jsem mu jí dala do pusy, tvářil se, že ho chci otrávit :-) No nic, jak píšeš, musím být trpělivá. Jsem od přírody velmi impulzívní a občas mám skutečně problém na něj nevylítnout, takže poté odcházím do koupelny, kde se musím uklidnit :evil: :-) Bývá to prostě o nervy, ale to určitě znáš!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
12.8.13 12:34

@PetrušeKl impulzívní neimpulzívní, nejedlík udělá i z flegmoše hysterickou matku :lol: :lol:, viz já :pankac: :pankac: Držte se, papa :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama