Roční už nechce být krmen a nekouše

53
28.6.20 19:34

Rocni uz nechce byt krmen a nekouse

Ahoj, mam rocniho syna a dve otazky tykajici se krmeni :) Dekuju predem za zkusenosti. 1) poslednich par tydnu moc nechce, abych ho krmila lzickou, ale sam se jeste zdaleka najist neumi. Jak jste efektivne vyresily tohle mezidobi? Ja to delam trochu podle - dam mu na stul par kousku ovoce nebo syra a mezi sousty, kdyz otvira pusu, mu tam strcim lzicku s jidlem. Kazdopadne funguje to jen nekdy :) 2) Souvisejici otazka: na lzicce nezvlada kousky, plive, davi se. Ale kdyz ma sam snist treba kus vina nebo kousek chleba, tak to nejak da. Mozna mu vadi, ze na te lzicce je tech kousku proste moc dohromady. Mate nekdo deti, ktere to takhle mely? A jak to dopadlo? Diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3929
28.6.20 19:39

Já mixovala dlouho, snad do 14-14m, jinak se dcera dávila. Zkoušela jsem a najednou se to zlomila. Jinak taky jedla jablko, mrkev…ale v tom obědě to vadilo. A jianka dala jsem dceři do ruky lžičku i ji jednu. Ona se krmila a já krmila, střídali jsme se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
28.6.20 19:57

Můj syn má u toho druhého to samé.
Když mu dávám polévky s kousky mrkve, květák, kuskus, rýže apod.. mini kousky tak se davi, ale dám mu do ruky banán a sní půlku úplně nádherné. A ne jen banán, chleba, dlouhý piškot, jahodu atd.. včera měl i meloun :joy: :joy: a zvládl si vzít hrníček a napít se sám..Je mu 10mesicu :) :mrgreen: mimochodem nemáme ještě ani jeden zub :joy:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6841
28.6.20 20:05
@Capacity píše:
Ahoj, mam rocniho syna a dve otazky tykajici se krmeni :) Dekuju predem za zkusenosti. 1) poslednich par tydnu moc nechce, abych ho krmila lzickou, ale sam se jeste zdaleka najist neumi. Jak jste efektivne vyresily tohle mezidobi? Ja to delam trochu podle - dam mu na stul par kousku ovoce nebo syra a mezi sousty, kdyz otvira pusu, mu tam strcim lzicku s jidlem. Kazdopadne funguje to jen nekdy :) 2) Souvisejici otazka: na lzicce nezvlada kousky, plive, davi se. Ale kdyz ma sam snist treba kus vina nebo kousek chleba, tak to nejak da. Mozna mu vadi, ze na te lzicce je tech kousku proste moc dohromady. Mate nekdo deti, ktere to takhle mely? A jak to dopadlo? Diky :)

Nezkusila jsi davat ze sveho talire?
Ja si sedla s ditetem na klin, do ruky lzicku, jedlo samo ode me a do toho jsem mu tam soupala i ja. Zezacatku takovou konzistenci, co zvladne, polevky, zeleninove omacky, ryzi, kase apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
28.6.20 20:35

Já mám jedno takové doma. :D sám kousky sní - rajče, okurka, celé jahody, borůvky…, ale jakmile ho krmím, musí to být do hladka :D jí celkově špatně, protestuje u každého jídla, v jednu dobu to vygradovalo až tak, že chtěl jíst jenom sám. Takže dostal lžíci, jídlo jsem dělala lepivé, aby na lžíci drželo (bramborová kaše byla základ každého jídla)… ze začátku tak nesnědl skoro nic (ale krmit ani pomoct nechtěl), tak za týden už to bylo podstatně lepší. Po cca 3 týdnech už se docela slušně trefil do pusy. Ale pokud můžu, snažím se ho aspoň na oběd krmit já, protože když jí sám, sní toho málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
28.6.20 21:01

Když mu v zásadě nevadí kousky jídla, které si sám dá do pusy, koukni na metodu BLW. V principu se dítě od začátku stravuje samo, rodič ho nekrmí. Jidlo musí být přizpůsobeno schopnostem dítěte a bordel je ze začátku zaručen, ale dá se mu efektivně předcházet domácím mazlíčkem nebo vysavačem a mopem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
29.6.20 20:44

Dekuju vsem.

@Lucie_Sx Ty jo, predstava, ze mi vydrzi dyl nez 5 sekund na kline, je scifi :) Nase jidlo mu chutna urcite vic, protoze na rozdil od jeho obedu ma nejakou chut. Ale tady zase narazim na to, ze nezvlada kousky, takze mu stejne musim rozmixovat neco pro nej.

@Sariku Metodu znam a vlastne ji trochu praktikuju, ale do toho mu jeste strkam do pusy lzicku :) Kdyby bylo na nem, sni toho asi desetinu. Jen aby se malinko nasytil a pak uz kouka, co jinyho by sel zkoumat. A vzhledem k tomu, ze to je peknej hubenour, tak se mi to zatim nechce nechat uplne na nem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
29.6.20 22:33

@Capacity chápu, taky mám hubenou vyžli. Ale třeba dnes jsem zjistila, že to co já považuji za malou porcičku pro moji rok a čtvrt starou cácorku, kamarádka nakrmí skoro tříleťáka k obědu i večeři.
Děti někdy dokáží velmi překvapit, zkus mu trochu věřit a stále nabízet.
Používáš nějaké bylinky na ochucení? Kombinovat chutě, péct?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6841
30.6.20 01:32
@Capacity píše:
Dekuju vsem.

@Lucie_Sx Ty jo, predstava, ze mi vydrzi dyl nez 5 sekund na kline, je scifi :) Nase jidlo mu chutna urcite vic, protoze na rozdil od jeho obedu ma nejakou chut. Ale tady zase narazim na to, ze nezvlada kousky, takze mu stejne musim rozmixovat neco pro nej.

@Sariku Metodu znam a vlastne ji trochu praktikuju, ale do toho mu jeste strkam do pusy lzicku :) Kdyby bylo na nem, sni toho asi desetinu. Jen aby se malinko nasytil a pak uz kouka, co jinyho by sel zkoumat. A vzhledem k tomu, ze to je peknej hubenour, tak se mi to zatim nechce nechat uplne na nem.

Hele, ja mam zkusenost, ze poradne jedi az tak od roka a pul, kdy maji poradne zuby a je to tak pro ne myslim prirozene. Do te doby jsem proste hodne kojila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama