Roční vyúčtování - podnájem

Anonymní
4.5.21 21:38

Roční vyúčtování - podnájem

Dobrý den, prosím o radu. Již jsem v podnájmu 1,5 roku. Nájem a zálohy za vodo, topo, stočné platím dohromady 7.000 Kč. Energie mám napsané na sebe. Ve smlouvě není ani zmínka o paušální platbě, ale vyloženě “zálohy”. Ovšem je zde věta “majitel není povinen vystavit roční vyúčtování”. Smlouva na rok, po té prodloužená na neurčito. Myslíte, že tahle věta má vůbec nějakou váhu? Protože ze zákona je povinen mi přeplatek 11 tisíc vrátit. Ohrazuje se, ale tím, že jsem podepsala smlouvu o podnájmu kde tvrdí, že není povinen. Co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.5.21 22:01

Podle toho, co je tam vypsané, tak za poplatky mesicne platis 1.200,–. Za rok to je 14.400,–. Kde ji prisla na přeplatek 11.000,–?
Ze bys za rok,,vyplacala vody a vytopila" jen za 3.400,– to je asi blbost, mi prijde. Nebo z ceho je přeplatek 11k, za celej byt a ty mas jen pokoj? Treba ma celkove zalohy nastaveny vic a ty platis proste úměrnou nebo nizsi cast.

• Citovat
  • Nahlásit
10616
4.5.21 22:05

A kde jsi přišla na ten přeplatek 11000Kč? Osobně se mi to taky nezdá, když máš tak nízké zálohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20161
4.5.21 22:23

Ještě si to ujasněme, ty máš nájemní nebo podnájemní smlouvu? To je rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 22:30
@Anonymní píše:
Podle toho, co je tam vypsané, tak za poplatky mesicne platis 1.200,–. Za rok to je 14.400,–. Kde ji prisla na přeplatek 11.000,–?
Ze bys za rok,,vyplacala vody a vytopila" jen za 3.400,– to je asi blbost, mi prijde. Nebo z ceho je přeplatek 11k, za celej byt a ty mas jen pokoj? Treba ma celkove zalohy nastaveny vic a ty platis proste úměrnou nebo nizsi cast.
@Anonymní píše:
Ze bys za rok,,vyplacala vody a vytopila" jen za 3.400,– to je asi blbost, mi prijde. Nebo z ceho je přeplatek 11k, za celej byt a ty mas jen pokoj? Treba ma celkove zalohy nastaveny vic a ty platis proste úměrnou nebo nizsi cast.

Ano taky mi to nejde do hlavy protože zálohy mám nízké tedy to co je psané ve smlouvě ale co když jsou ve skutečnosti vyšší? Je to 1+0 byt. Došlo vyúčtování do schránky. Předem říkám že je čistě vhozeno z družstva do mojí schránky, aniž bych otevřela obálku ano kdyby někdo chtěl rypat :lol: a nebo je tu možnost že platí majitel větší zálohy což nechápu proč by dělal. V bytě jsem sama. 11k je za studenou vodu a teplo dohromady.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 22:31

@Janli podnájemní

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 22:36
@Anonymní píše:

Náklad a zálohy. Čert se v tom vyznej

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 22:39

@Aduš8 stejně si říkám že snad není možné že jsem spotřebovála tak málo vody.

• Citovat
  • Nahlásit
10616
4.5.21 22:45
@Anonymní píše:
@Aduš8 stejně si říkám že snad není možné že jsem spotřebovála tak málo vody.

Ja když na to koukám, tak skutečná spotřeba je tam kolem těch 12 000Kč, jestli se nemýlím. Pak musí majitel fakt platit vyšší zálohy. Někdo to dělá, protože mu to pak vrátí najednou. Každopádně ty zálohy nesouhlasí s tím, co máš ve smlouvě ty, ať nárok na vyúčtování máš či ne. A spotřebu ti přibližně pokryjí akorát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 22:55

@Aduš8 ano zálohy psané ve smlouvě jsou mimo, nesouhlasí. Takže pravděpodobné, že majitel platí vyšší asi pro sichr. Jak, ale kurňa poznám jestli mám Teda doplácet a nebo dostanu přeplatek? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
8000
5.5.21 05:56
@Anonymní píše:
@Aduš8 ano zálohy psané ve smlouvě jsou mimo, nesouhlasí. Takže pravděpodobné, že majitel platí vyšší asi pro sichr. Jak, ale kurňa poznám jestli mám Teda doplácet a nebo dostanu přeplatek? :lol:

Tak vidíš na papíru spotřebu a vidíš kolik ty platíš ne? Co platí on sám za ten byt ty nemusíš vůbec řešit, když máš podnájemní smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10616
5.5.21 06:46

Tak na zálohách jsi zaplatila 14 400Kč. Poplatky podle vyúčtování, jestli dobře počítám, jsou 15 000Kč a nějaké drobné. Takže budeš minimum doplácet. To, že majitel platí na zálohách víc, se tě vůbec netýká. Výši nájmu a záloh máš danou ve smlouvě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat