Roční zúčtování daně za rok 2018

18.12.19 15:45

Roční zúčtování daně za rok 2019

Dobrý den, potřebovala bych poradit někým, kdo rozumí daním - konkrétně ročnímu zúčtování za rok 2019. Sama se v tom nevyznám. V srpnu tohoto roku jsem odešla na MD a začala čerpat PPM, zároveň po nástupu na MD mi vypršela pracovní smlouva na dobu určitou, takže v současné době čerpám PPM, zaměstnaná již nejsem. V březnu příštího roku začnu čerpat RP.
Zajímá mě, zda mám povinnost za rok 2019 nějakým způsobem řešit roční zúčtování daně (zda je to povinné?, pokud ano - lze se obrátit na účetní u posledního zaměstnavatele, ačkoliv tam již nejsem zaměstnaná, je jejich povinností mi roční zúčtování provést?). V případě, že je to nepovinné, oplatí se v mém případě něco takového vůbec řešit? (vznikne mi nárok na daňovou vratku?). Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2026
18.12.19 16:00

Jj udělej si to, dostaneš určitě zpět pár tisíc. Poslední zaměstnavatel by ti to měl udělat když požádás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2026
18.12.19 16:07

Odhadem se ti vrátí mezi 8-10 tis, pokud si neměla nějakou minimální mzdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2958
18.12.19 16:12

@JancaS84 zajímalo by mě, odkud jste to zjistila, když neznáte příjmy a ani to kolik na daních vůbec odvedla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2026
18.12.19 16:47

Sleva na poplatnika x počet měsíců co byla na MD. Psala jsem, že pokud neměla minimální mzdu. Počítám, že předtím od začátku roku pracovala a něco na daních odvedla. Samozřejmě že to může být míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5881
18.12.19 17:50

Sleva na poplatníka x počet měsíců co byla na MD? Tak se to určitě nepočítá. Nevíte jakou měla mzdu, jaké měla odpočty, zda bylo podepsáno prohlášení, jestli si bude uplatňovat dítě, případně jiné odpočty a slevy atd.
@JensonB požádat o roční zúčtování můžete posledního zaměstnavatele v roce, pokud bylo podepsáno prohlášení, nebyl souběh příjmů a nevznikla povinnost podat daňové přiznání. Jestli se vyplatí to řešit, nejde napsat, protože nemáme všechny potřebné informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama