Roční zúčtování - půl roku na rodičáku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Norae
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 01.02.18 10:22
Roční zúčtování - půl roku na rodičáku

Ahoj, vy mi tady vzdycky tak dobre poradite, tak prosim opet o radu :)
Byla jsem na rodicaku do tri let ditete. Konkretne do 31.7. Od 1.8.2017 jsem zamestnana na HPP. Predtim jsem jeste mela brigadu. Celkove jsem za minuly rok mela tedy prijem kolem 80 tis.
Ma otazka zni, mam nejaky narok na nejake vyrazne vraceni dani, kdyz jsem pracovala v minulem roce jen 4 mesice na HPP? Pamatuju si, ze kdyz jsem kdysi nastoupila do prace po vysce, nebo jsem byla dlouho na nemocenske, byla to pomerne vysoka castka.
Taky by mne zajimalo, jestli teda musim dokladat nejake potvrzeni o tom rodicaku, nejake cestne prohlaseni a tak.
Zadne slevy na dan neuplatnuju, na dite a skolku uplatnuje manzel.

Diky moc :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 10:29

@Norae No, to záleží na tom, kolik si měla cca ten příjem, myslím měsíčně, podle té celkové částky se to nepozná, když je v tom zahrnutá i ta brigáda…
A jinak ne, potvrzení o rodičáku nedáváš, ten z pohledu daní nikoho nezajímá.

carsa
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 01.02.18 10:30

Určitě ano, můžete si uplatnit slevu na poplatníka za celý rok (12×2070), už jen tohle Vám něco udělá.
Zkuste si to zadat sem:

https://www.penize.cz/…a-kalkulacka

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 10:34

@carsa Nebo taky nemusí, pokud čistě teoreticky měla brigádu 4 měsíce a pak skoro minimální mzdu, tak ji drtivou většinu pokryla sleva na poplatníka uplatněná měsíčně.

Norae
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 01.02.18 10:37

Mesice jsem mela prijem od 12 do 17 tis hrubeho (mame takove velke rozdily v premiich), slevu na dite a skolkovne uplatnuje manzel, hypoteku taky. Takze klasika sleva na poplatnika za cely rok, to mi dela zamestnavatel. Da se nejak vypocitat, kolik by to zhruba byla?
A nemusim dat aspon nejake cestne prohlaseni, ze jsem tehdy a tehdy brala rodicak?

carsa
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 01.02.18 10:40

@j.a.n.i1 Proto píšu, ať si to hodí do té kalkulačky, ale přesto s myslím, že by tam něco mít mohla.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 10:40

@Norae No, nejjednodušeji to zjistíš, pokud koukneš na výplatní pásky a tam někde bude uvedena záloha na daň a tu ti vrátí… ale jinak při 12 tis. je vratka „za ten měsíc“ cca 350,– u 17 tis. cca 1300,–

Norae
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 01.02.18 10:41
@carsa píše:
@j.a.n.i1 Proto píšu, ať si to hodí do té kalkulačky, ale přesto s myslím, že by tam něco mít mohla.

Ja na tu kalkulacku koukala ale vubec netusim co to po mne chce vypisovat, prijmy chapu, ale ten zbytek ne, na vyplatnich paskach je vse vypsano zkratkami, netusim co ktera castka znamena :D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 10:42

@carsa Tak něco ano… ale tedy je zbytečné to dávat do kalkulačky, protože aby ji mohla použít, tak stejně musí dohledat všechny pásky a to už pak rovnou stačí akorát sečíst tu zálohu na daň na nich, při tomhle příjmu ji budou vracet všechny zaplacené zálohy.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 10:43

@Norae Na výplatní pásce stačí najít něco, co se jmenuje záloha na daň, orientačně můžeš hledat i podle těch částk, co jsem ti psala v minulém příspěvku.

carsa
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 01.02.18 10:47

@j.a.n.i1 No, kdyby věděla přesnou hrubou mzdu, tak by jí to stačilo.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 10:50
@carsa píše:
@j.a.n.i1 No, kdyby věděla přesnou hrubou mzdu, tak by jí to stačilo.

Ne, to by stačilo nám :mrgreen: protože my si odvodíme, co tak asi mohlo být zaplaceno (i když taky ne úplně 100%, neb nevíme, zda třeba byla sleva uplatněna ve všech měsících), někdo kdo o tom nic netuší, tak jen s hrubou mzdou absolutně netuší, co do té kalkulačky zadat.

elinka90
Závislačka 2543 příspěvků 01.02.18 10:51

Super. To jsem přesně hledala já :-) tak vím kolik mi cca vrátí. Jsem na tom podebně

Norae
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 01.02.18 10:51

@j.a.n.i1 ty jsi takovy expert, vzdycky mi poradis, diky:) muzes se mrknout prosim na tu fotku, co z toho by to mohlo byt? :D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 10:54

@Norae Ta daň po slevě :-) takže sečti ze všech pásek tyhle položky a máš rámcově, co ti budou vracet.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >