Rodičák + 30% spoluúčast ve firmě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sabinka23
Stálice 53 příspěvků 20.12.17 23:33
Rodicak +30%spoluucast ve firme

Hezky vecer maminky, jdu s otazkou abych nebyla za nejvetsi trubku, sama ucetni nevi, tak se chci zkusit dopredu informovat.jsem narodicaku na 4 roky, dala jsem v praci vypoved a hned na to otehotnela. Tenhle rok me manzel pripsal 30% spoluucasti ve firme. Na zimu se vzdy odhlasuje. Moje otazka zni zda mam taky narok na nejakou podporu, ucetni si tim neni jista a nechci byt na urade za totalniho blbce… prosim jen zkusene rady. Dekuji moc.

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 21.12.17 06:48

Na rodičák má nárok každá.

ohlodana_broskev
Kecalka 114 příspěvků 21.12.17 07:17

Proc se nedojdete rovnou zeptat na socialku?

Kazdopadne pokud mate dostacujici prijmy..zadna podpora nebude..

Doufam..tohle oje…oskubavani statu :zed: :zed: :zed: :zed: nelibi se mi ze z dani platim takovehle lidi… -.-

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 21.12.17 07:29

@sabinka23 Má firmu a na zimu se odhlašuje? To má asi spíš zivnost…

terinka4444
Hvězda diskuse 68373 příspěvků 21.12.17 08:15

Budeš muset lépe specifikovat termíny, co to je má firmu a na zimu se odhlašuje? Jako že je živnostník, na zimu přeruší živnost a jde na pracák pro podporu? A ty jsi byla jako spolupracující osoba? Nebo co znamená připsal 30%? A podporou myslíš, že by ses šla taky přihlásit na pracák jako uchazeč o zaměstnání?

bambule45
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 21.12.17 08:35

@sabinka23 Jakou podporu? V nezaměstnanosti? To těžko, když máš rodičák.

terinka4444
Hvězda diskuse 68373 příspěvků 21.12.17 16:28
@bambule45 píše:
@sabinka23 Jakou podporu? V nezaměstnanosti? To těžko, když máš rodičák.

podporu v nezaměstnanosti můžeš brát i při pobírání rodičáku, pokud ti na ní vznikne nárok ( stejné podmínky nároku pro podporu jako pro každého). Takže i na rodičáku se můžeš nahlásit jako uchazeč o zaměstnání a brát podporu.

bambule45
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 21.12.17 17:20
@terinka4444 píše:
podporu v nezaměstnanosti můžeš brát i při pobírání rodičáku, pokud ti na ní vznikne nárok ( stejné podmínky nároku pro podporu jako pro každého). Takže i na rodičáku se můžeš nahlásit jako uchazeč o zaměstnání a brát podporu.

Fakt? Tak zase pro mě nová informace. Dík.
I když já ji neuplatním, ale aspoň vím. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >