Rodičák a podpora

488
17.6.13 08:14

rodičák a podpora

Ahoj holky, chci se zeptat 18.5 jsem porodila syna, byla jsem na pracáku, minulý měsíc mi přišla první podpora a jsme registrovaná na UP od 29března…tudíž podpora jde zpětně…přišla mi podpora v květnu za duben a te´d by mi měla přijít podpora za květen a odhlásit se mám až prvního července…dnes mi přišel první rodičák…ale na sociálce mě zajímalo jestli náhodu takhle o tu podporu nepřijdu jestli mi to vyplatí i s rodičákem, a paní povídala že ano, že na to mmám nárok že by mi to mělo přijít…druhá podpora!!! čekám na ní…a stále nic..neměla jste to některá taky tak že jste měli dostat oboje dávky? já jen abych s tou podporou nepočítala zbytečně…to by mě naštvalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1797
17.6.13 08:22

Trošku nechápu. pokud jsi porodila 18.5., tak jsi automaticky na rodičáku - pokud nemáš nárok na mateřškou, což z tvého příspěvku tedy vyplývá, že ne. takže bys měla mít podporu jen do 17.5. a od 18.5. ti pak budou vyplácet rodičovský příspěvek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
17.6.13 08:25

No mě právě bylo na sociálce řečeno že by mi měla zároveň ěžet i podpora do toho prvního července…ale že za ten květen bych jí rozhodně dostat měla…a pořád mi nic nepřišlo, tak to trošku nechápu…a kor potom co mi řekli na sociálce že mi to přijít má normálně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
17.6.13 08:29

Je to nějaké divné. myslím si, že ti přijde podpora za květen, ale jen za období od 1.5.-17.5.. pak jsi 18.5.porodila a to už máš nárok na rodičovský příspěvěk - ale musíš si o něj zažádat. pokud to na ÚP neví, tak rodičák nedostaneš a asi tě tedy vedou stále v evidenci a dostaneš podporu… být tebou, zavolám si na sociální odbor na ÚP a popíšu jim tuto situaci a řeknou ti, co máš dělat - jít si zažádat o rodičák… aby jsi pak třeba nemusela nějakou částku z podpory pak vracet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
17.6.13 08:37

Což to já vím, na pracáku jsme hlášená jako že jsme porodila, od dne porodu tě ještě ze zákona musí vést 6 týdnů v evidenci, proto se jdu 1.7 odhlásit, a o rodičák jsem už žádala ten mi dneska dorazil, tak jsem zvědavá zda mi dorazí aspon ta podpora za období do toho porodu, pač jsem s tím tak nějak fakt počítala kor, když mi to řekli na pracáku a na sociálce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
17.6.13 08:38

Ahaa;-) tak to by ti ta podpora mela dojit. mozna maji zas nejake zpozdení s vyplácením dávek;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
17.6.13 08:41

No já doufám že mi dojde, aspon za ten květen i když mi řekli že by mě ÚP měl vyplácet až do té dokud budu hlášená a právě mi to přijde dost divné…tak uvidím schválně co bude…no teď mi přišel rodičák a jestli dorazí podpora uvidím…ale mělo by to když už chodit plus mínus ve stejný den tak uvidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
17.6.13 09:00
@RadkaD píše:
No já doufám že mi dojde, aspon za ten květen i když mi řekli že by mě ÚP měl vyplácet až do té dokud budu hlášená a právě mi to přijde dost divné…tak uvidím schválně co bude…no teď mi přišel rodičák a jestli dorazí podpora uvidím…ale mělo by to když už chodit plus mínus ve stejný den tak uvidím…

Je to tak. Muzes pobirat podporu a rodicak soubezne. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
17.6.13 09:33

@kattkka tak to je fajn, tak moc díky za info :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
19.7.13 13:48

Ahoj, prosím o radu, už jsem z toho zblblá :) 30.6 mi skončila rodičovská dovolená, na úřadu práce mi bylo řečeno, že se mohu přijít registrovat až mi přijde papír o ukončení RD, ten mi přišel tenhle týden a tak jsem se šla zaregistrovat, ovšem papír o ukončení RD vůbec nechtěli. Myslíte, že dostanu podporu v nezaměstnanosti od 30.6 nebo až od 19.7? děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14079
19.7.13 14:20

Já se šla registrovat hned první dne po ukončení RD. Zaregistrovali mě i bez toho papíru. Ukázala jsem jim papír, který mi přišel, když jsem si vybírala délku rodičáku a tam bylo na 3 roky, plus rodný list dítěte, na které jsem RP pobírala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13124
19.7.13 14:22

Spíš by ses momentálně měla pídit, kolik musíš zaplati na zdravotní pojištění, protože od ukončení rodičáku, do zaregistrování se na ÚP si ho musíš zaplatit sama - pokud nestihneš těch jejich 8dní, což nestihneš. A řekla bych, že podporu dostaneš až od toho 19.7.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
19.7.13 14:33

Děkuji za odpovědi :-) Tu dobu před evidencí už mám zjištěnou. Kdybych věděla, že mě zaregistrují i bez toho papíru, tak tam jdu hned začátkem měsíce.
Neměla jsem sebou dneska rodný list syna, tak tam budu muset ještě jednou :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77412
19.7.13 14:43
@ynax píše:
Spíš by ses momentálně měla pídit, kolik musíš zaplati na zdravotní pojištění, protože od ukončení rodičáku, do zaregistrování se na ÚP si ho musíš zaplatit sama - pokud nestihneš těch jejich 8dní, což nestihneš. A řekla bych, že podporu dostaneš až od toho 19.7.

To není pravda, zdravotní se musí platit pouze pokud je člověk bezprizorni celý kalendářní měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77412
19.7.13 14:44

@Mia20 A podporu samozřejmě dostaneš až od toho 19.7.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat