Rodičák a přivýdělek u stejného zaměstnavatele

202
24.7.13 20:43

Rodičák a přivýdělek u stejného zaměstnavatele

Ahoj ráda bych se zeptala na jednu věc. Dostala jsem nabídku na dohodu o provedení práce u svého zaměstnavatela na stejnou pozici, na které jsem byla před nástupem na mateřskou. Lze pro něho pracovat na stejné pozici, aniž by mi byl odebrán rodičovský příspěvěk, který mám do 2 let svého dítěte? Malá bude v té době, kdy já budu pracovat, chodit do jeslí na max. 46 hodin/měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
24.7.13 20:44

Pokud nebude v těch jeslích déle, tak je to jedno kde pracuješ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39405
24.7.13 20:51

Zaměstnání nemá na rodičovský příspěvek žádný vliv. Budete pracovat, zároveň pobírat RP:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
24.7.13 21:00
@evuska11 píše:
Ahoj ráda bych se zeptala na jednu věc. Dostala jsem nabídku na dohodu o provedení práce u svého zaměstnavatela na stejnou pozici, na které jsem byla před nástupem na mateřskou. Lze pro něho pracovat na stejné pozici, aniž by mi byl odebrán rodičovský příspěvěk, který mám do 2 let svého dítěte? Malá bude v té době, kdy já budu pracovat, chodit do jeslí na max. 46 hodin/měsíc.

Proč neděláš dále podle pracovní smlouvy co jsi měla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6738
24.7.13 21:13

Taky mě to téma zajímá, při rodičáku to jde, na mateřské ne. Ale nevím jestli to náhodou není omezeno výškou výdělku 5000,–Kč za měsíc. Taky bych to takhle pak chtěla mít a pracovat z domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2948
24.7.13 21:17

@harfa ne, neni. Omezeno je jen chozeni do jesli - do dvoulet max 46hodin mesicne. Od dvoulet uz si muzes delat „co chces“ :-D ja budu ted nastupovat na hlavni pracovni pomer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39405
24.7.13 21:19
@harfa píše:
Taky mě to téma zajímá, při rodičáku to jde, na mateřské ne. Ale nevím jestli to náhodou není omezeno výškou výdělku 5000,–Kč za měsíc. Taky bych to takhle pak chtěla mít a pracovat z domu.

Není to omezeno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
24.7.13 22:15

A to lze pracovat na HP a pobírat příspěvěk ikdyž budu mít úvazek na 50% svého původního? Budu to kombinovat z prací z domu a ve firmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71529
24.7.13 22:17
@blecha72 píše:
Zaměstnání nemá na rodičovský příspěvek žádný vliv. Budete pracovat, zároveň pobírat RP:

Ano, zaměstnání nemá na pobírání rodičáku žádný vliv, ale není možné (bez ohledu na rodičák) pracovat na dohodu o provedení práce na stejné pozici jako je HPP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
24.7.13 22:23
@j.a.n.i1 píše:
Ano, zaměstnání nemá na pobírání rodičáku žádný vliv, ale není možné (bez ohledu na rodičák) pracovat na dohodu o provedení práce na stejné pozici jako je HPP.

Ale já mám dohodu o provedení práce a jsem na stejné pozici jako když jsem byla na HPP :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71529
24.7.13 22:27

@Lawrena Tak to je blbě… ale je to spíš zaměstnavatele problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 07:10

@Lawrena Taky to tak mám. A jsem za to ráda. Raději anonym, at vedoucímu teda nenadělám problém.

• Nahlásit
  • Citovat
6738
25.7.13 19:08

Holky to jste mě poptěšily tak do toho asi půjdu taky :mrgreen:

@palapa píše:
@harfa ne, neni. Omezeno je jen chozeni do jesli - do dvoulet max 46hodin mesicne. Od dvoulet uz si muzes delat „co chces“ :-D ja budu ted nastupovat na hlavni pracovni pomer.

nastupuješ po dvou letech? Taky bych to takhle chtěla, malého dáš do jeslí na celý den? Doufám, že malý bude pohopdář a půjde to i u mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6738
25.7.13 19:10

A jak je to s těma jeslema, dneska už jsou všechny soukromé tak to na to nemá vliv ne? Nebo se to někam hlásí, že dávám dítě na hlídání? Je to ako bych si platila opatrovnici, to se taky nikde neregistruje jak často mi hlídá, nebo se pletu, nevíte jak to je???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
25.7.13 19:21

@harfa Nemusí se to hlásit nikde. Ptala jsem se na to v tý soukromý školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama