Rodičák a stěhování, jak řešit výpověď z práce?

4
5.1.20 17:57

Rodicak a stěhování, jak řešit výpověď z práce?

Dobrý den, tento rok se budeme stěhovat do 200 km vzdáleného města. Nyní jsem na rodičovské dovolené, která mi končí 8/2021. Před mateřskou jsem byla zaměstnaná na poště, smlouva na dobu neurčitou. Jakým způsobem řešit výpověď? Nevím, zda řešit se zaměstnavatelem už nyní výpověď nebo mužů čekat až např. do 6/2021 a dát až potom.
Ještě dodám, že pokud bych neměla žádnou povinnost řešit změnu bydliště, byla bych jen ráda. Zaměstnavatel se chystá upravovat úvazky ( krátit ) a já bych dle kolegyň měla nárok na odstupné, protože bych změnu smlouvy nepodepsala. Další věc je, že s manželem uvažujeme nad dalším miminkem, tak bych pobírala mateřskou a čerpala dovolenou jako nyní. Moc děkuji za radu. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6303
5.1.20 18:03

No, zatím bych výpověď nedávala, ale určitě bys měla nahlásit změnu trvalého pobytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2684
5.1.20 18:10

Resil bych to az pristi rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1478
5.1.20 18:23

Pokud by si dala výpověď, tak by si neměla pak nárok na mateřskou u dalšího dítěte. Nechala bych to tak a řešila až to bude aktuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
5.1.20 18:24

Teď výpověď rozhodně nedávej, není důvod. Budeš jí muset dát před nástupem zpět mínus výpovědní lhůta, protože nebudeš schopna nastoupit. Pokud zaměstnavatel bude vědět o tom, že ses přestěhovala, tak mu dojde, že se nebudeš moc vrátit a odstupné ti nejspíš nenabídne, vyčká až dáš výpověď sama.
Pokud by se ti ale podařilo otěhotnět tak, abys nastoupila na mateřskou před třetím rokem prvního dítěte, pak rozhodně potřebuješ, aby pracovní poměr trval - abys měla nárok na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
5.1.20 18:50

Moc děkuji za radu ;) Nahlásím pouze změnu adresy a až 6/21 dám kdyžtak výpověď. Možná když se jedná poštu, která je všude, nabídnou mi i místo v novém městě :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6303
5.1.20 19:13

@werili To mě taky napadlo, že třeba by nebyl problém jen změnit místo působnosti. Mám za to, že Česká pošta potřebuje lidi všude ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14719
6.1.20 08:05
@werili píše:
Moc děkuji za radu ;) Nahlásím pouze změnu adresy a až 6/21 dám kdyžtak výpověď. Možná když se jedná poštu, která je všude, nabídnou mi i místo v novém městě :P

Když dáš v červnu 2021 výpověď, tak ti pracovní poměr skončí přesně 31.8.2021. Napsala jsi, že rodičovskou dovolenou máš do 8/2021. Jestli je nemáš přesně do 31.8.2021, tak dej výpověď v květnu 2021, protože jinak budeš mít od konce rodičovské dovolené do konce října neomluvenou absenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama