Rodičák a zaměstnavatel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 12:35
Rodičák a zaměstnavatel

Ahoj, dnes jsem si byla prodloužit rodičák na 4 roky. Dítěti je 1,5. Jak to mám v práci nahlásit? Mám mít nějaký papír s sebou? Mám u zamestnavatele smlouvu na neurčito, ale mé pracoviště je již zrušené, takže pocítám, že by mi stejně dal výpoveď. Ze začátku bych mohla stejně nastoupit jen na zkrácený úvazek.
Paní na úřadě byla dnes dost zmatená a nedokázala mi poradit. Tak se ptám zde. Snad to nebude vadit.
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 09.04.19 12:37

No zaměstnavatel ti musí držet místo 3 roky, pokud ti nedá placené volno tak buď musíš nastoupit po 3.narozeninach ditete zpátky nebo dát výpověď.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 12:43
@Kriss Tina píše:
No zaměstnavatel ti musí držet místo 3 roky, pokud ti nedá placené volno tak buď musíš nastoupit po 3.narozeninach ditete zpátky nebo dát výpověď.

A proč mi výpoveď poté nedají oni? Když mi nebudou chtít držet místo?

Tichošlápek
Extra třída :D 13546 příspěvků 09.04.19 12:44
@Anonymní píše:
A proč mi výpoveď poté nedají oni? Když mi nebudou chtít držet místo?

Nebudou mít důvod, když ty nebudeš moci nastoupit. Pak je to tvá volba

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 12:48

Já to prostě stále nechápu. Můžu být do 4 let prostě doma, když budu chtít nebo když mi dítě nevezmou do školky? Zdravotní a sociální bude za mě snad zaplacené ne?
A pokud bude mít zaměstnavatel nedostatek pracovníku, tak na mě počká a pokud jich bude mít dost, tak mi prostě pošle výpověď ne? Proč bych měla dáva výpoveď sama, když nechci?

OoOoOoOoOo
Stálice 90 příspěvků 09.04.19 12:49

@Kriss Tina žádá se o neplacené volno, ne o placené.

Doneseš jim žádost o neplacené volno a je na nich, zda ti vyhoví. Když ti žádost zamítnou, musíš nastoupit den po 3. narozeninách dítěte. Pokud nastoupit nemůžeš, musíš dát výpověď popř. skončit dohodou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 12:50

Mám to teda hlásit v práci nebo se tam jít až před 3.rokem dítěte domluvit co a jak?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 12:51
@OoOoOoOoOo píše:
@Kriss Tina žádá se o neplacené volno, ne o placené.Doneseš jim žádost o neplacené volno a je na nich, zda ti vyhoví. Když ti žádost zamítnou, musíš nastoupit den po 3. narozeninách dítěte. Pokud nastoupit nemůžeš, musíš dát výpověď popř. skončit dohodou.

Proč musím dát výpoveď já?

OoOoOoOoOo
Stálice 90 příspěvků 09.04.19 12:52

U nás stačilo zajít týden před skončením 3. roku a podepsat dohodu o uk. prac. poměru.

OoOoOoOoOo
Stálice 90 příspěvků 09.04.19 12:53

Protože nemůžeš nastoupit :-D ty MUSÍŠ nastoupit den po 3. narozeninách. Dovolená ti totiž končí 3. rokem. Příspěvek můžeš mít i do 4 let. To je věc jiná

Tichošlápek
Extra třída :D 13546 příspěvků 09.04.19 12:54

K tě výpovědi - těšila bych to alespoň tři měsíce před třetími narozeninami dítěte, kvůli výpovědní době.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 12:54

Ještě jedna otázka, mohu být tedy do 4 let v pohodě s dítětem doma, když by bylo nejhůř?

OoOoOoOoOo
Stálice 90 příspěvků 09.04.19 12:56

ano, můžeš. Zdravotní za tebe platí stát ( musíš nahlásit na zdrav. pojišťovnu) a sociální není povinné.

Russet
Neúnavná pisatelka 15024 příspěvků 09.04.19 12:56
@Anonymní píše:
Ahoj, dnes jsem si byla prodloužit rodičák na 4 roky. Dítěti je 1,5. Jak to mám v práci nahlásit? Mám mít nějaký papír s sebou? Mám u zamestnavatele smlouvu na neurčito, ale mé pracoviště je již zrušené, takže pocítám, že by mi stejně dal výpoveď. Ze začátku bych mohla stejně nastoupit jen na zkrácený úvazek.
Paní na úřadě byla dnes dost zmatená a nedokázala mi poradit. Tak se ptám zde. Snad to nebude vadit.
Děkuji

Rodičák klidně ber tak dlouho. Ale zaměstnavatel tě bude nejpozději den po 3. roku života čekar nastoupenou v plné síle do pracovního procesu. Jestli ti bude chtít dát výpověď, dá se a ním pak na něčem dohodnout. Já bych počkala, co mi nabídne. Třeba částečný. Za rok a půl se toho může ve firmě změnit… Já třeba odešla na mateřskou a nepočítala, že po rodičáku budu mít místo. To moje zaniklo. A na 2,5 letech jsem nastoupila na jiné po dohodě se stávajícím zaměstnavatelem. Což mě na 1,5 letech dítěte ani ve snu nenapadlo. Ale mám hlídání.

Tichošlápek
Extra třída :D 13546 příspěvků 09.04.19 12:58

Doma byt můžeš, do čtyř let věku dítěte se to počítá jako náhradní doba pojištění. Takže jsi v klidu ohledně zdravotního i doby počítané do důchodu

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama