Rodičák - co je potřeba?

109
12.3.16 21:03

Rodičák-co je potřeba?

Zdravím. Chci se zeptat jak postupovat po mateřské která mi končí v květnu. Nevím jaké formuláře k tomu potřebuji jestli se něco potrvzuje u mého zameštnavatele nebo tam kde mi schválili mnateřskou. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
270
12.3.16 21:08

Vypsaný formulář který najdeš na internetu. Potvrzení z OSPOD o mateřský a myslím že to je všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
12.3.16 21:14

Tak to je dobrý. Všude píšou jak vniká nárok na rodičovský příspěvěk ale ještě jsem se nedočetla co k tomu je potřeba. Tak díky za info. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.16 21:31

Já si vytiskla formuláře z webovek od úřadu. S jedním, kde se vypisuje denní výměr mateřské a od kdy do kdy jsem čerpala, jsem jela na OSSZ, at mi to vypíšou. Pak druhý papír byl pro pracák a k tomu jsem doložila ten od socky + rodný list malého a moje občanka byla potřeba. Tam jsem strávila asi 5 min a bylo hotovo.
Jen pak do práce ještě musíš před skončením mateřské poslat dopis se žádostí o čerpání rodičovské dovolené.

Příspěvek upraven 12.03.16 v 21:52

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
12.3.16 21:51
  • Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
3079
12.3.16 22:59

https://formulare.mpsv.cz/…orm/edit.jsp?…

https://formulare.mpsv.cz/…orm/edit.jsp?…

Postup jak se píše výše. Poslala jsem potvrzení k mateřské na OSSZ a pak s tím, RL malého a svojí a manželovo občankou šla vyřídit RP. Rychlovka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
13.3.16 07:06

Děkuji za informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
13.3.16 10:16
@_saloome_ píše:
Vypsaný formulář který najdeš na internetu. Potvrzení z OSPOD o mateřský a myslím že to je všechno.

Z OSPOD fakt ne :) ta s tím nemá nic společného, mateřskou vyplácí a potvrzuje OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
13.3.16 21:35

@j.a.n.i1 @j.a.n.i1 Ježiš děkuji já jsem trubka jsem si spletla zkratky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.3.16 22:00

Mohu poprosit jak je to když jsem byla před porodem na ÚP a potřebuju papír na potvrzení pro přítele o příjmu, ale známá mi říkala že je jiný než pro zaměstnané. Je to pravda a případně kde ho sehnat? Na webu mají jen jeden. Děkuji moc za odpovědi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
13.3.16 22:01

@chanulka Na webu jsou oba :-) ten pro partnera je potvrzení o denním vyměřovacím základu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.3.16 22:06

Tak teď v tom mám kompletní guláš :lol: :lol: :lol: můžu teda poprosit co teda a kde mám vyřídit? Na ÚP sociálku musím donést žádost, denní vyměřovací základ partnera a potvrzení že jsem neměla nárok na mateřskou, je to tak? A ještě prosím na OSSZ musím vyřídit co? Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
13.3.16 22:08

@chanulka TO potvrzení, žes neměla nárok na mateřskou je jejich výmysl nepodložený zákonem… a jinak ten denní vyměřovací základ potvrzuje OSSZ a až pak ho neseš na UP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.3.16 22:11

@j.a.n.i1 děkuju, takže od partnera z práce nepotřebuju žádné potvrzení? To mi vše udělají na OSSZ? Aha, takže to musí být a nebo ne? Já jen jestli se s nima mám hádat nebo být milá :D :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
13.3.16 22:13

@chanulka Být to nemusí… ale jestli se chceš hádat nebo si o něj na OSSZ řekneš, to už je na tobě :-) a od partnera z práce jak se to vezme, ty přímo ne, ale aby OSSZ mohla vyrobit tu výši DVZ, tak potřebuje od partnerova zaměstnavatele tu přílohu, kterou účetní posílá na OSSZ s žádankou o PPM nebo s nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat