Reklama

Rodičák. Jak navýšit, když čekám další mimi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Opulina14
Povídálka 38 příspěvků 09.01.17 16:20
Rodicak. Jak navýšit když čekám další mimi

Ahoj holky, prosím o radu, mám 2,5 roční dítko a rodičovský příspěvek na 4 roky (nemohla jsem si zvolit) zjistila jsem že čekám další Mimi (neplánovaně) které si chci nechat, chtěla bych zjistit jak je to s navýšením RP a jak to funguje, chtěla bych vyčerpat co nejvíc penízku aby zbytecne nepropadli státu.. na socialce mi nechtěli nic říct tady u nás jsou ty ženský velice příjemný. Je tu tedy nějaká možnost jak to vyřešit děkuji :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9632 příspěvků 09.01.17 16:23

Pokud jsi nemohla volit, tak nemůžeš ani navýšit

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 09.01.17 16:27

Leda přes partnera, pokud on splňoval podmínky, i když pochybuju, že bys to neudělala přes něj rovnou.

Opulina14
Povídálka 38 příspěvků 09.01.17 16:28

Ale to je docela nefér když mám ještě rok a půl rodicak.. ani ten jednorázový že mi jednou pride třeba 7600 nebo těch 11500 a další měsíc zase 3800 nebo nějak přes manzela

Opulina14
Povídálka 38 příspěvků 09.01.17 16:30

No on předtím nemohl doložit své příjmy z bývalého zaměstnání za poslední 2roky proto mi to neumoznili, ale teď by to doložitelné bylo

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 09.01.17 16:32

@Opulina14 Jenže ty příjmy musí být platné ke dni porodu. Takže pokud je tehdy nemohl doložit, je malinko divné, že teď už by mohl.

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 09.01.17 16:33
@Opulina14 píše:
Ale to je docela nefér když mám ještě rok a půl rodicak.. ani ten jednorázový že mi jednou pride třeba 7600 nebo těch 11500 a další měsíc zase 3800 nebo nějak přes manzela

A mě zase přijde nefér, abys vyžrala dva rodičáky, aniž bys předtím cokoli odvedla :nevim:

Příspěvek upraven 09.01.17 v 16:33

luc31
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 09.01.17 16:33

No nevím jestli nefér, tak jsi se měla chránit a pocit dítě až budeš mít vyčerpány rodicak 8o

Lekninka91
Extra třída :D 10212 příspěvků 09.01.17 16:34
@Kikuška90 píše:
A mě zase přijde nefér, abys vyžrala dva rodičáky, aniž bys předtím cokoli odvedla :nevim:Příspěvek upraven 09.01.17 v 16:33

souhlas :pankac:

alenka84
Neúnavná pisatelka 19030 příspěvků 09.01.17 16:36
@Opulina14 píše:

Co je na tom nefér? Však peníze budeš po porodu dostávat dál, akorát už na druhé dítě :nevim:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9632 příspěvků 09.01.17 16:39

@Opulina14 nefer? Ja při nečekanem druhem těhotenství nevycerpala 50 tisíc. A v životě by mne nenapadlo tvrdit, ze je to nefer :roll: a to jsem na rozdíl od tebe mohla brát i ten nejvyšší příspěvek. Dítě je dar ne kasicka

Markéta80
Hvězda diskuse 39314 příspěvků 09.01.17 16:41
@Opulina14 píše:
:lol: :lol: tak když jsi si nemohla zvolit rd tak je to naopak fajn že Tě stát dotuje a pokud chlap nemůže doložit papíry ke dni porodu tak smůla ;). Měli jste si to lépe naplánovat. zase o tolik nepřijdeš když do porodu budeš brát rodičák ;)

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 09.01.17 16:48

@Opulina14 ono ty peníze státu nepropadnou, ty peníze totiž jsou státu, ne vaše. Pokud máte problém s tím, že nevyčerpáte celou částku, kterou můžete čerpat, tak jste se měli chránit. Berte to pozitivně, až dáte druhé dítě do školky, tak budete moci rychle do práce a začít brzo vydělávat. :palec:

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 09.01.17 16:54

@Opulina14 pokud jsi si nemohla zvolit tenkrát, nemůžeš si tudíž zvolit ani teď navýšení. A nefer to není.. to nejsou vaše peníze, které by někomu někam propadly, to je výpomoc státu, kterou budeš dostávat dál, dokud budeš mít v péči dítě do 4 let. A když jsi si nemohla zvolit, neměla jsi naděláno, odvedeno státu, aby ti bylo z čeho vyplácet víc. Si představ, že by jsi dostala RD jen do výše, kterou sis na odvodech nastřádala.. Takhle ty pravděpodobně bereš z peněz, které tam odvedli jiní.. A s touhle pokorou by to chtělo k tomu přistupovat. A děti si pořizovat s rozvahou..i tou finanční.
Vše v dobrém.. :mavam:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 16:55

Jestli projde od poloviny roku ten nový zákon tak budeš moct ale to už ti asi bude k prdu :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama