Rodičák na 4 roky a další PPM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 20:24
Rodičák na 4 roky a další PPM

Prosím mám doraz. jsem na RD do 4 let věku dítěte. můj PP stále trvá.
Moje otázka zní…Na PPM budu mít normálně nárok když se mi do konce RD narodí mimčo a jeho výše bude stejná jako u prvního dítěte?

A druhá otázka…Když se nám nepovede mimčo do konce RP, tak koncem RP mohu první pracovní den nastoupit na rizikové těhotenství a pak na PPM? nebo musím na jeden den do práce? Výpočet PPM bude také jako u té první? Bohužel do práce se jako těhotná vrátit nemohu, protože pracujeme s chemikáliemi. Děkuji za odpověď

Reakce:
123Soňa
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 12.01.17 20:41

To lze? Mně bylo řečeno, že RD lze jen do 3 let věku dítěte…Ne do 4. Že peníze si můžu nechat rozpočítat do 4 let, ale do práce musím po dovršení 3 let dítěte…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 20:47

Stačí požádat zaměstnavatele o neplacené volno do 4 let věku dítěte, podepsat a on buď bude souhlasit jako v mém případě a nebo vám ukončí pracovní poměr, protože ze zákona vám musí držet místo 3 roky, pak už ne

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 12.01.17 20:55

Díky za info

mroe
Neúnavná pisatelka 15090 příspěvků 12.01.17 21:28
@Anonymní píše:
Stačí požádat zaměstnavatele o neplacené volno do 4 let věku dítěte, podepsat a on buď bude souhlasit jako v mém případě a nebo vám ukončí pracovní poměr, protože ze zákona vám musí držet místo 3 roky, pak už ne

No, jo, ale pak nejsi na RD, ale na neplacenem volnu. RD je skutecne jen do tri let ditete.
RP do toho neplet, to s tim nijak nesouvisi.
Pokud otehotnis do 4 let, budes mit stejnou PPM. Do prace musis nastoupit v den, na kterem jste se dohodli v dohode o neplacenem volnu(nebo nastoupit na neschopenku).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Gábi, už se nevracej! 5 důvodů, proč comeback biatlonové hvězdy Koukalové nedává smysl

Bývalá biatlonová superstar Gabriela Koukalová (29) zvažuje návrat k... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >