Rodičák na 4 roky a zdravotní pojištění

115
13.8.20 19:12

Rodičák na 4 roky a zdravotní pojištění

Ahoj holky,
mám rodičák na 4 roky, teď do konce října a dnes mi přišel dopis ze zdravotní pojišťovny, že od listopadu loňského roku dlužím na pojistném :nevim: Myslela jsem, že se čtyřletá varianta nemusí na pojišťovně hlásit, že normálně pokračuji a zdravotní za mě platí stát.. Zítra budu na pojišťovnu volat, ale vrtá mi to hlavou, tak jsem se chtěla zeptat tady, jestli nevíte, zda je to tedy moje chyba nebo jak…V dopise píšou, že od toho listopadu nejsem nikde hlášená, že jsem to měla hlásit do 8 dnů :think:
Předem díky za odpověďi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4104
13.8.20 19:16

Podle mě je to chyba na pojišťovně. Prostě doloz že jsi stále na rodicaku. 8) Taky se mi to stalo když jsem byla jeste na škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4855
13.8.20 19:17

Ano, mají pravdu, jen tak z nudy ty dopis neposilaji. Měla jsi to hlásit.

Příspěvek upraven 13.08.20 v 19:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
13.8.20 19:18

Já to měla tak nenahlásila jsem, že jsem nastoupila na mateřskou. Tou dobou mi skončil pracovní poměr. Potom mi přišel dopis ze zdravotní pojišťovny a stačilo jen dodat potvrzení, že od srpna jsem na mateřské. Naštěstí paní na pojišťovně byla milá a pak už problém nebyl :palec: Teď už hlásím radši všechno, ale v tu dobu jsem nevěděla co všechno se hlásí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42208
13.8.20 19:27

@Romeesek neni zadna 4leta varianta rodicaku. Pokud jsi jeste nevycerpala celou castku 300 000 a nadale pobiras rodicovsky prispevek, oznam toto pojistovne. mozna to bude chtit dolozit.
Jinak mne prislo, ze mam dluh na pojisteni, kdyz jsem menila zamestnavatele, ten za me pojisteni odvadel, na pojistovne si to nejak neodklikli :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
702
13.8.20 19:29

A neskončil ti tou dobou pracovní poměr? Zaměstnavatele často nechtěně ukončí zároveň i mateřskou, když posílají oznámení na pojišťovnu. Ale každopádně se nic neděje, stačí doložit dopis z úřadu práce, kde máš potvrzeno, že stále pobírás rodičovský příspěvek. Většině pojišťoven stačí zaslat mail (dopis ofotis normálně mobilem). Každopádně se neboj, žádný postih by tě v tomto případě čekat neměl, jen si to pojistovna musí zaevidovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42208
13.8.20 19:31

Pokud ti skoncil pracovni pomer, skoncila ti i rodicovska dovolena a melas hlasit na pojistovne do 8 dni, z jakeho titulu jsi nadale pojistena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72923
13.8.20 19:40
@solip píše:
A neskončil ti tou dobou pracovní poměr? Zaměstnavatele často nechtěně ukončí zároveň i mateřskou, když posílají oznámení na pojišťovnu. Ale každopádně se nic neděje, stačí doložit dopis z úřadu práce, kde máš potvrzeno, že stále pobírás rodičovský příspěvek. Většině pojišťoven stačí zaslat mail (dopis ofotis normálně mobilem). Každopádně se neboj, žádný postih by tě v tomto případě čekat neměl, jen si to pojistovna musí zaevidovat.

Ale oni rodicovskou dovolenou neukonci nechtene, oni ji ukonci cilene a spravne, rodicovska dovolena konci s koncem pracovniho pomeru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
13.8.20 19:50

Díky všem za odpovědi ;)
@solip @matkabagristy
Tak to bude asi tím, v říjnu 2019 jsem ukončovala pracovní poměr, pže mi to zaměstnavatel neprodloužili na 4 roky..Ale rodičák mi jde dál do 4 let dítěte, teď do října..Tak možná to fakt ukončil zaměstnavatel jak píše @solip nebo se stala chyba někde tam :roll: Zítra tam zavolám a doložím jim tedy papír z pracáku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
13.8.20 19:52
@j.a.n.i1 píše:
Ale oni rodicovskou dovolenou neukonci nechtene, oni ji ukonci cilene a spravne, rodicovska dovolena konci s koncem pracovniho pomeru.

I když jsem jim hlásila, že budu mít rodičovský příspěvek do 4 let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42208
13.8.20 19:53
@Romeesek píše:
Díky všem za odpovědi ;)
@solip @matkabagristy
Tak to bude asi tím, v říjnu 2019 jsem ukončovala pracovní poměr, pže mi to zaměstnavatel neprodloužili na 4 roky..Ale rodičák mi jde dál do 4 let dítěte, teď do října..Tak možná to fakt ukončil zaměstnavatel jak píše @solip nebo se stala chyba někde tam :roll: Zítra tam zavolám a doložím jim tedy papír z pracáku..

chyba je na tve strane, ale snadno ji napravis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42208
13.8.20 19:55
@Romeesek píše:
I když jsem jim hlásila, že budu mít rodičovský příspěvek do 4 let?

rodicovsky prispevek je socialni davka, se kterou zamestnani nesouvisi. V praci ti skoncila rodicovska dovolena (volno od zamestnavatele) v den 3. narozenin ditete. Ze jsi nadale pobirala prispevek s tim nema nic spolecneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15831
13.8.20 20:02

@Romeesek Jj, papír z pracáku bude stačit. A oni si to už navedou. Ale správně jsi to ukončení pp a pobírání rp měla do 8mi dnů nahlásit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
702
13.8.20 20:05

@j.a.n.i1 to je ale pravděpodobně podle každé účetní, jak se k tomu postaví, ne? Dle hromadného oznámení se kódem „U“ ukončuje buď mateřska/rodičovská dovolená nebo pobírání RP. Myslím, že jinak to pojišťovny specifikované nemají. Takže zaměstnavatel, pokud ukončuje poměr během pobírání RP, může zaslat hromadko, kde bude pouze kód „O“ nebo právě kód „O“ a na druhém řádku kód „U“ a oboje je správně, ne? Jen s tím rozdílem, že když odhlási i kódem „U“, tak by o tom účetní mohla zaměstnance aspoň informovat, aby věděl, že si má tedy pobírání RP nahlásit pojišťovně. Klidne mě oprav, jestli se pletu, já to chápu takhle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
13.8.20 20:13
@matkabagristy píše:
chyba je na tve strane, ale snadno ji napravis

Takže když jsem ukončila pracovní poměr, měla jsem to hlásit na pojišťovně i přesto, že pobírám rodičovský příspěvek a platí za mě pojištění stát..To mě tedy nenapadlo no :roll: :) Zítra to tedy vyřeším ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama