Rodičák - na jak dlouho si dát?

Anonymní
3.6.20 10:48

Rodičak- na jak dlouho si dát ?

Dobrý den, lámu si hlavu na jak dlouho si dát h druhé dcerky rodičovsky příspěvek je narozené 10.3 a v srpnu mi končí mateřská na jak dlouho jste si ho nastavily vy co máte březnové miminko? 8o děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4541
3.6.20 10:56

Rodičovský příspěvek nijak nesouvisí s rodicovskou dovolenou. Příspěvek si nastav, jak chceš, spíš si vyřeš volno v praci az do září, cili do 3,5 roku ditete. Nebo vcas zacni shanet soukromou skolku, miniskolku atp, abys mohla nastoupit ve jejich 3 letech v březnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5870
3.6.20 10:59

Pokud to finance a práce dovollí (že ti ji podrží dýl) dala abych si rodičák do srpna 2023 a pak od záři dítko do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.20 11:06

S tou práci by asi problém nebyl ale upřímně nevím jestli se na staré pracoviště chci vracet pracovala jsem jako barmanka na herně a tam ta pracovní doba není moc lichotiva když jsou děti původně jsem chtěla délku nastavit do věku tří let máme ještě 2 letou dcerku tak se přiznám že i z finančních důvodu by vyhovovala ta alternativa do 3 let ale spíš se bojím ze malou nikam nevezmou takhle ke konci školkovskeho*roku

• Citovat
  • Nahlásit
15259
3.6.20 11:46

Ono je to v podstatě jedno. Dítě můžeš dávat do školky už od dvou let a k tomu stále brát rodičovský příspěvek. Takže to klidně nastav do října 2023. A když se ti povede dostat dítě do školky dřív a seženeš práci, taky dřív, tak se vůbec nic neděje a v klidu ti doběhne čerpání rodičovského příspěvku. A výši můžeš měnit co 3 měsíce. Já bych se vymýšlením různých variant, co bude za dva roky, nevysilovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19861
3.6.20 11:50
@Anonymní píše:
Dobrý den, lámu si hlavu na jak dlouho si dát h druhé dcerky rodičovsky příspěvek je narozené 10.3 a v srpnu mi končí mateřská na jak dlouho jste si ho nastavily vy co máte březnové miminko? 8o děkuji

Rozpačitat do 4 let věku dítěte cca 43 měsíců mi to vychází u tebe, tedy 6976.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat