Rodičák po rodičáku, bez práce

148
5.5.21 18:09

Rodicak po rodicaku,bez prace

Ahoj,4.4 2021 v den dcerky tretich narozenin jsme se se zamestnavatelem domluvili na ukonceni zamestnani z duvodu meho stehovani. Jenze ejhle, nebo spis jupi, o par dni pozdeji jsem otehotnela. Rodicak mi bezi do zari, termin porodu mam v lednu. Predpokladam, ze na matersky prispevek narok nemam, jak je to prosim s rodicakem? Mam jit od rijna do porodu na pracak, ci poprosit doktora o nemocenskou? A pak budu pobirat rodicovsky prispevek ode dne porodu? Prosim o zkusenost, pokud to mel nekdo podobne. Dekuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29287
5.5.21 18:17

Tak pokud nebudeš zaměstnaná, tak ti je neschopenka na nic. Nedostaneš peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21510
5.5.21 18:23

Neschopenka je ti na nic, tak si roztahni rodicak do porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
5.5.21 18:28

@Kriss Tina A nebyla by pro me lepsi varianta prihlasit se na pracak? Nebo kdyz si roztahnu rodicak, narok na materskou asi nemam tak jako tak, ze? Ja se v tom vubec nevyznam🤔Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21510
5.5.21 18:42

@citeria ne když nemáš smlouvu, tak mateřskou nedostaneš. Jako na pracak se hlasit můžeš, ale oni te můžou honit po pohovorech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19909
5.5.21 18:43
@citeria píše:
@Kriss Tina A nebyla by pro me lepsi varianta prihlasit se na pracak? Nebo kdyz si roztahnu rodicak, narok na materskou asi nemam tak jako tak, ze? Ja se v tom vubec nevyznam🤔Dekuji

Pracák nic neřeší. BTW: Doufám, že jsi na své zp nahlásila, že už nejsi zaměstnaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
5.5.21 18:44

@Kriss Tina To bych asi chodila po pohovorech, ale nemuzu si moc dovolit brat najednou o ctyri tisice min🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21510
5.5.21 18:48

@citeria a kolik bys tak brala podporu? Vzhledem k tomu, ze jsi dala výpověď ty, tak tu nejmenší možnou částku. Si to spocitej, jestli se ti to vyplatí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48053
5.5.21 18:53

@citeria pravovni pomer ti skoncil, nerok na pn nemas, narok na ppm taky ne. Muzes se registrovat na up, mas narok na podporu, ktera zacina na cca 5500. Musis si pohlidat zdravotni pojisteni do porodu. Stat jej hradi z duvodu pobirani rp, registrace na up, pece o dite do 4 let veku. Vsechny zmeny hlas sve pojistovne, i to ze po skonceni pp nadale pobiras rodicovsky prispevek. Vse se ma hlasit do 8 dnu od data zmeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
5.5.21 18:56

@Kriss Tina Je to ukonceni pracovniho pomeru dohodou. I kdybych brala tu nejmensi moznou castku, porad je to lepsi, nez nebrat nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21510
5.5.21 18:59

@citeria dohoda je to zes to ukončila ty. Zkus ten pracak ale cekej ze teda budeš možná nekam muset docházet a taky jestli budou ochotni registrovat zjeveně těhotnou, když vlastně práci hledat nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
5.5.21 18:59

@matkabagristy Diky,ohlasila jsem to pozdeji, ale ohlasila, tak snad s tim potoz nebude. Ptala jsem se na uradu prace, jestli se mam nekam hlasit, odpoved nemate. Jelikoz tomu rozumim jako koza petrzeli, zjistila jsem to pozdeji z internetu, moje blbost.Asi je pro me nejlepsi reseni dobrat v zari rodicak a jit na pracak na ty ctyri mesice do porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
5.5.21 19:01

@Kriss Tina To chapu, ale preci nejsem prvni ani posledni, komu se to stalo. A to jsou ty zeny bez koruny, kdyz jim to takhle blbe navazuje? Treba jsou, ja nevim.Fakt temhle urednim vecem nerozumim, ale smysl mi to nedava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21510
5.5.21 19:04

@citeria nevím, kamarádka takhle zůstala bez koruny, těhotnou ji na pracak nevzali, ale je to par let zpatky, nemám aktuální zkušenost. Mas partnera co k tobě a dětem má vyzivovaci povinnost. Taky by bylo řešení, dat dceru v září do školky a jít aspoň někam na brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48053
5.5.21 19:19

@citeria mas narok na podporu 5 mesicu, muzes ji cerpat zaroven s rp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu