Rodičák, pracák, zkušební doba v nové práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kris1592
Povídálka 20 příspěvků 01.05.18 14:45
Rodičák, pracak, zkušební doba v nové práci

Zdravím. Mám takovou kuriozitu. Byla jsem do tří let mého syna na RD. Můj zaměstnavatel mě donutil podepsat dohodu a po RD jsem nenastoupila. Byla jsem vedená měsíc na úřadu prace. Včera jsem podepsala v nové práci smlouvu. A dnes jsem zjistila že jsem těhotná. Otázka zní: budu mít nárok na mateřskou? Netuším zda mě vyhodí ve zkušební době až zjistí že jsem v tom. :roll:

Reklama

Reakce:

Lendeš
Závislačka 4863 příspěvků 01.05.18 15:04

Pracovní poměr skončil tedy ve třech letech syna a pak jsi šla na ÚP, jo? Předpokládám, že v době trvání starého prac. poměru jsi ještě těhotná nebyla. V takovém případě, pokud ti skončí nové zaměstnání, ochranná lhůta pro nárok na PPM bude plynout jen z něj a bude tak dlouhá jako to zaměstnání (maximum je 180 dnů). Abys nárok na PPM měla, tak na ni musíš nastoupit ze zaměstnání nebo v té ochranné lhůtě.

Janasas
Závislačka 4928 příspěvků 01.05.18 15:17

Tak jáb ych to neříkala, dokud to neni jisté.. Přece nepůjdeš hned něco hlásit..pokud to nenji potvrzené- píšeš zjistila, tak asi z testu domácího.. A i když půjdeš ke gynekolg. tak aspoň u nás dává průkazku těhotenskou až tak ke 3 měsici..

rozand
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 01.05.18 15:20

@Kris1592 Tak to těhotenství snad ještě tři měsíce utajíš?

Kris1592
Povídálka 20 příspěvků 01.05.18 15:53

No určitě to hlásit hned nebudu. To je jasný. Ale tři měsíce to určitě neututlam. V prvním těhu jsem byla na rizikovem strašně brzo. Mám strach že budu muset na rizikové a v tu chvíli mě vyhodí. Pokud mě vyhodí tak na tu mateřskou nárok nemám, že.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 01.05.18 16:08

Pocitej s tim ze jak to zjisti tak te vyhodi. muzes jit jedine marodit a brat nemocenskou.na materskou mit narok nebudes.

Kris1592
Povídálka 20 příspěvků 01.05.18 16:54

Takže chápu to dobře, že i když půjdu na rizikové tak mě můžou v průběhu toho marodeni vyhodit? :?

Lendeš
Závislačka 4863 příspěvků 01.05.18 17:38
@Kris1592 píše:
Takže chápu to dobře, že i když půjdu na rizikové tak mě můžou v průběhu toho marodeni vyhodit? :?

Ano, můžou ti normálně zrušit prac. poměr ve zkušebce, jen ne v prvních 14 dnech prac. neschopnosti. Na nemocenské můžeš pak zůstat do konce šestinedělí, pak přejdeš na rodičák.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28073 příspěvků 01.05.18 17:41

Fakt to těhotenství nešlo naplánovat líp :think:

Kris1592
Povídálka 20 příspěvků 01.05.18 17:48

@Lendeš děkuji za vysvětlení

Kris1592
Povídálka 20 příspěvků 01.05.18 17:50

@Burj Chalifa to opravdu nešlo. Před pár měsíci mi bylo oznámeno, že jediný způsob jak otěhotnět je přes IVF. Takže je to nečekané a opravdu neplánované Zázrak :oops:

Janasas
Závislačka 4928 příspěvků 01.05.18 19:06

Já měla známou co, nemohla 18 let otěhotnět, stal se zázrak otěhotněla a to měla i nějaké za sebou umělé atd. a normálně ze začátku chodila do práce.. :nevim:
Myslím, že tě hned nemusí nechat doma, když tam přijdeš.. Jestli máš nějakou práci v sedě a lehkou..
Tak je jasné, někde tahat něco a nebo nějaké chemikálie..

Kris1592
Povídálka 20 příspěvků 01.05.18 19:11

@Janasas jo doufám v to že bude všechno v pořádku. Ale chtěla jsem se poradit. Vědět s čím můžu počítat a s čím ne.

Janasas
Závislačka 4928 příspěvků 01.05.18 19:13

@Kris1592 a podporu si měla..? Zatím ti doplatí tu podporu a pak asi nic nebude no… bohužel.
Já teď jsem zase dva měsíce v práci a mám děti, co pořád něco, taky se bojím, o práci..finance.. takže tě chápu

Kris1592
Povídálka 20 příspěvků 01.05.18 19:51

@Janasas jj měla. Nastoupim do práce a uvidím jak dlouho to půjde a pak se uvidí. Teď aspoň vím co může být.
To máš taky špatný. Je to hrozný tady ten systém. V Německu máš možnost dělat na půl úvazku. To je pak lepší se přizpůsobit dětem i když marodi.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

10 důvodů, proč nejezdit do Řecka: Tzatzikáři, tohle nečtěte!

Chorvatsko to sice není, i tak se Řecko mezi českými turisty těší velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama