Reklama

Rodicak práce a úřad práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Shia
Povídálka 47 příspěvků 03.02.17 16:02
Rodicak práce a úřad práce

Zdravim chci se zeptat v březnu mi skončí pracovní smlouva a tím pádem už nedostanu novou, pracuji 2,5 roku beru rodicak ten minimální, můžu jít na urad práce a pobírat prispevek než si najdu zase novou práci? Nebo nemam nárok když jsem na rodicaku? Děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

hofka
Extra třída :D 14971 příspěvků 03.02.17 16:03

Nelze být na pracáku a zároveň pobírat rodičovský příspěvek, to je nesmysl

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 03.02.17 16:05
@hofka píše:

Ale lze, stejně jako jde pracovat a pobírat rodičák…

Gumidci
Závislačka 4227 příspěvků 03.02.17 16:05

@hofka divila by ses, ale prý lze

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 03.02.17 16:05
@hofka píše:

Opravdu to nejde? Kdyz jde pracovat a pobirat rp? Rekla bych, ze to jde. Jen si vycerpa tu dobu podpory a dalsi nedostane.

hofka
Extra třída :D 14971 příspěvků 03.02.17 16:08
@j.a.n.i1 píše:

fakt? Koukám, v tomhle státě jde všecko:-)

Talitha
Extra třída :D 13347 příspěvků 03.02.17 16:12
@j.a.n.i1 píše:

A lze pobírat podporu?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 03.02.17 16:14
@hofka píše:

A proč by to nemělo jít… zrovna tohle mi na rozdíl od podmínek spousty jiných dávek přijde logické, zejména u těch, co při rodičáku pracují.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 03.02.17 16:15
@Talitha píše:
A lze pobírat podporu?

Ano, při pobírání dávek na bydlení nebo přídavků na dítě taky jde pobírat podporu, není důvod, aby to v případě rodičáku bylo jinak…

Fazulina
Závislačka 3403 příspěvků 03.02.17 16:18

Jde být na ÚP a pobírat podporu a zároveň pobírat RP. Sama jsem si to zjišťovala. Sice se na mě paní na ÚP dívala divně, ale řekla jsem jí, že při rodičáku pracuji a když o práci přijdu, tak holt musím na ÚP. Řekla, že to jde. Klasicky se zaeviduješ a musíš si aktivně hledat práci, prohlásit, že pracovat chceš a plnit ty jejich různé nařízení apod. U mě nakonec na to nedošlo, ale vím, že to normálně jde. I s podporou.

mag
Extra třída :D 11018 příspěvků 03.02.17 16:19
@hofka píše:

Co je na.tom divného. Vždyť je fuk, kdy si jí vyčerpá.

Nikol25559
Povídálka 44 příspěvků 26.04.18 14:21

Chtela bych se zeptat 30.dubna mi konci smlouva, podala jsem vypoved a od 1 se chci hlasit na urad prace. Vim ze mam narok na podporu mam odpracovane 3 roky. Zaroven se snazime o miminko pokud se nam to podari, budu mit narok, na podporu pokud budu tehotna na up? Vim ze je nijaka 180 dni ochrana lhuta ale jelikoz za chvilku koncim a zatim se nam to nepodarilo zajimalo by mne zda mne podpora zustane i kdyz budu na up tehotna. Dekujii

Lendeš
Kelišová 5138 příspěvků 26.04.18 15:06

@Nikol25559 Těhotenství nemá na podporu vliv. Těch 180 dní je ochranná lhůta pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství a plyne ze zaměstnání, které skončilo v době těhotenství. Pokud otěhotníš během evidence na ÚP a do práce už nenastoupíš, tak na PPM nárok mít nebudeš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 20:23

Momentálně mám neplacené volno. Rodičovský příspěvek pobírám. Původně jsem si myslela, že se vrátím do původní práce, ale momentálně to vypadá, že nastoupím jinam - nejspíš v průběhu září. S původním zaměstnavatelem jsem ještě smlouvu neukončila. Věřím tomu, že mi vyhoví a podepíšeme dohodu. Tím pádem budu cca 14 dní - měsíc nezaměstnaná. Lze to? Co udělat, aby vše bylo v pořádku? Za tu dobu se dá pobírat podpora v nezaměstnanosti? Mohla jsem smlouvu ukončit již dávno, ale pořád jsem váhala, jestli se přece jen nevrátím zpátky. O podporu mi ani nejde - po rodičovské dovolené už mě opravdu nevytrhne - i když každá koruna dobrá, protože stav mého účtu je opravdu smutný.

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 06.08.18 20:36

Pokud pobíráš rodičovský příspěvek dej klidně výpověď a nemusíš nic jiného, na podporu při RP nemáš nárok.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama