Rodičák, práce, úřad práce - jak se počítá příspěvek?

Anonymní
15.7.19 11:26

rodičák, práce, úřad práce - jak se počítá příspěvek?

Dobrý den, prosím o radu. V červnu mi končila rodičovská dovolená a dobrala jsem rodičovský příspěvek. 1.712019 jsem nastoupila do nové práce na HPP. Tento týden jsem si udělala těhotenský test a vyšel pozitivně. Přemýšlím jestli to mám zaměstnavateli oznámit - hrát s ním fér, nebo se to snažit zamaskovat. Pokud mu to oznámím, „vyhodí“ mě ve zkušební době. Když se registruji na úřadu práce z čeho se bude počítat podpora v nezaměstnanosti? Započítají se do výpočtu i tyto dejme tomu dva odpracované měsíce? Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1817
15.7.19 11:30

Když už oznamovat tak na konci zkušebni doby… vydržela bych tam co nejdyl… může se ještě cokoliv stat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
15.7.19 11:35

Přesně tak. Nikde není napsáno, že vše bude v probíhat v pořádku. Vydrž aspoň do 1.screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
15.7.19 11:49

Taky bych vydržela, pokud to není vyloženě rizikové zaměstnání. Do konce prvního trimestru se může cokoliv stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.19 12:04

Počítám s tím, že bych to oznámila až na konci třetího měsíce (dělala jsem si test, který ukazuje týdny a ten mi ukázal že doktor odhadne stáří plodu na cca 6 týdnů) takže jsem v polovině prvního trimestru. Spíše mě nyní zajímá jak by se vypočítala podpora v nezaměstnanosti. Jestli tam je nějaká podmínka, kolik min. měsíců musí být odpracováno abych měla nárok na výpočet příspěvku ze svého platu a ne paušálně za rodičák. Kdyby se to počítalo paušálně za rodičák mám nárok na příspěvek cca 4 tis Kč. Kdyby se to počítalo z platu mám nárok na tu nejvyšší částku cca 18.tis. Kdyby pro mě pracák samozřejmě našel práci, kde nevadí, že jsem těhotná, nastoupím.

• Citovat
  • Nahlásit
8449
15.7.19 12:16

Podpora by se počítala jen z tohoto zaměstnání, ale musíš se na pracáku registrovat do 3 dnů od konce zaměstnání, jinak by se to bralo, že ses vrátila k péči o dítě a podpora by byla jen ta nízká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
15.7.19 12:16
@Anonymní píše:
Počítám s tím, že bych to oznámila až na konci třetího měsíce (dělala jsem si test, který ukazuje týdny a ten mi ukázal že doktor odhadne stáří plodu na cca 6 týdnů) takže jsem v polovině prvního trimestru. Spíše mě nyní zajímá jak by se vypočítala podpora v nezaměstnanosti. Jestli tam je nějaká podmínka, kolik min. měsíců musí být odpracováno abych měla nárok na výpočet příspěvku ze svého platu a ne paušálně za rodičák. Kdyby se to počítalo paušálně za rodičák mám nárok na příspěvek cca 4 tis Kč. Kdyby se to počítalo z platu mám nárok na tu nejvyšší částku cca 18.tis. Kdyby pro mě pracák samozřejmě našel práci, kde nevadí, že jsem těhotná, nastoupím.

A v téhle práci vadí když ji budeš dělat těhotná? Já bych zůstala a řekla to po zkusebce to už tě vyhodit nemůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.19 12:33
@Kriss Tina píše:
A v téhle práci vadí když ji budeš dělat těhotná? Já bych zůstala a řekla to po zkusebce to už tě vyhodit nemůžou.

Vyhodit me potom samozrejme nemuzou, ale muzou to brat jako necestne chovani a zbyle mesice mi pekne zneprijemnit. Jsem rozhodnuta, ze to zamestnavateli oznamim. Jestli me necha dal pracovat nebo se se mnou rozlouci uz bude ne nem. Ja pouze zjistuji, jak by to bylo v pripade, ze bych skoncila ve zkusebni dobe, s podporou v nezamestnanosti

• Citovat
  • Nahlásit
50805
15.7.19 13:00

Tak pokud jsi zcela cíleně neplánovala otěhotnění hned po nástupu, stane se. Čestné nečestné, z nějaké cti se nenajíš a pokud chceš pracovat až do nástupu na MD, pořád jsi pro zaměstnavatele přínosem. Nehledě na možnost, kterou ti samozřejmě nepřeju, ale vyrazí tě a blbě to dopadne, budeš netěhotná a bez práce. Taky nevím, jak by ti vyšla/nevyšla mateřská, no z pracáku stopro ne. Ale jinak tvůj dotaz už byl zodpovězen - podpora by se počítala ze současné práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
15.7.19 14:13
@Anonymní píše:
Vyhodit me potom samozrejme nemuzou, ale muzou to brat jako necestne chovani a zbyle mesice mi pekne zneprijemnit. Jsem rozhodnuta, ze to zamestnavateli oznamim. Jestli me necha dal pracovat nebo se se mnou rozlouci uz bude ne nem. Ja pouze zjistuji, jak by to bylo v pripade, ze bych skoncila ve zkusebni dobe, s podporou v nezamestnanosti

Tak čestné nebo ne, když ti nebudou chybět peníze tak to je tvoje volba. Přecejenom je lepší si odpracovat pár měsíců do porodu i když by ti to tam někdo znepříjemnil (vracet se tam nemusíš) než sedět půl roku doma za zlomek příjmu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama