Rodičák přes otce

Anonymní
26.11.19 20:25

Rodičák přes otce, poraďte prosím

Holky
Máme doma 7 měsíční a čekáme druhé. Je mi líto, aby rodičák na první propadl státu, tak chceme pobírat přes otce. Může chodit dál do práce? Budu muset na úp? Řešil to někdo? Jedná se o rodičovský příspěvěk, ne mateřskou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15501
26.11.19 20:27

Rodičák můžete pobírat jen na nejmladší dítě v rodině. takže, že by rodičák na starší bral chlap a ty brala PPM na novorozeně nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1890
26.11.19 20:34

Ano, já jsem otěhotněla tři měsíce po porodu. Dala jsem si rodičák na chlapa a stihli jsme vybrat 220000 za 6 měsíců než jsem zas nastoupila na mateřskou, ale na to musí mít chlap vysoký plat. Každopádně pokud má vyšší než ty, určitě si na UP zažádej a dej si to na maximální možnou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
26.11.19 20:35

Jestli to myslíš, jakože si nastavíte výšku přes chlapovo příjem, tak jenom dodá to potvrzení o příjmu a dal chodí do práce. Jestli myslíš že ty budeš brát ppm nebo rodicak na mladší a chlap na starší, tak to nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1890
26.11.19 20:35

Jo a do práce samozřejmě může dál chodit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
26.11.19 20:37

Vyber teďka co nejvíc to jde než nastoupíš znovu na mateřskou. Nevím jak dlouho jsi těhotná a kolik teďka bereš ale můžeš jít teďka na úřad a zvednout si to na maximum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat