Rodičák z Německa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stancy
Stálice 59 příspěvků 06.05.18 09:31
Rodičak z Nemecka

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, jestli není tu nějaká mamina ve stejnou situaci jako já. Jsem těhotná a začínám řešit rodičak, asi jako každá těhotná ženská. Zaměstnana jsem v německo na dobou neurčitou. Dělala jsem tam 4 roky, nez jsem otehotnela. Pritel je taky zamestnan v Nemecko a taky ma smlouvu na dobu neurcitou. Nejsme manželově. A oba máme trvali bydliště v ČR. Teď nevím jestli vůbec budu mít nárok pobírat rodičak z Německa :think: :nevim: :nevim:

Reklama

Reakce:

Káťa19
Kelišová 5442 příspěvků 41 inzerátů 06.05.18 09:41

@Stancy normalne budes pobirat Mutterschaftsgeld a Elterngeld z Nemecka. Pobira se podle toho, kde odvadis dane, nebo kde je odvadi zivitel rodiny

Stancy
Stálice 59 příspěvků 06.05.18 10:13

@Káťa19 o mutterschadtsgeld to vim. To mi bude platit zamestnavatel 6 tydnu pred a 8 po porodu. To mi potvrdil i sef. Ale jak jsme se se Sefem bavili o Elterngeld nevedel vubec jak to budu mit. A slibil mi ze zavola do familienkasse a zjisti to. Ptal se mi i jak dloho chci bejt doma. Tak jsem rekla 3 roky :nevim: snad mi to schvali. Vim ze v Nemecko se pobira nejak 14 mesicu jenom asi.. :think:

Káťa19
Kelišová 5442 příspěvků 41 inzerátů 06.05.18 12:02

@Stancy urcite si nahlas 3 roky, sice v Nemecku se bere Elterngeld max do dvou tusim…ale ty bys mohla mit narok na dorovnani z Cr, pokud tu zijete. Ja to mam opacne :mrgreen:.
 https://europa.eu/…index_cs.htm

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Instagrame, díky! Novinka zvaná Toblerone tunel dělá radost celému světu

Instagram je skvělá věc. Nejenže se zde můžete podívat na krásné fotografie... číst dále >

Roztáčel to jako pán! Ovíněný David Kraus řádil po večírku v centru Prahy

České tenisové královny Karolína Plíšková a Barbora Strýcová si vybraly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama