Rodičák z Německa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stancy
Stálice 73 příspěvků 06.05.18 09:31
Rodičak z Nemecka

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, jestli není tu nějaká mamina ve stejnou situaci jako já. Jsem těhotná a začínám řešit rodičak, asi jako každá těhotná ženská. Zaměstnana jsem v německo na dobou neurčitou. Dělala jsem tam 4 roky, nez jsem otehotnela. Pritel je taky zamestnan v Nemecko a taky ma smlouvu na dobu neurcitou. Nejsme manželově. A oba máme trvali bydliště v ČR. Teď nevím jestli vůbec budu mít nárok pobírat rodičak z Německa :think: :nevim: :nevim:

Reklama

Reakce:

Káťa19
Kelišová 6329 příspěvků 37 inzerátů 06.05.18 09:41

@Stancy normalne budes pobirat Mutterschaftsgeld a Elterngeld z Nemecka. Pobira se podle toho, kde odvadis dane, nebo kde je odvadi zivitel rodiny

Stancy
Stálice 73 příspěvků 06.05.18 10:13

@Káťa19 o mutterschadtsgeld to vim. To mi bude platit zamestnavatel 6 tydnu pred a 8 po porodu. To mi potvrdil i sef. Ale jak jsme se se Sefem bavili o Elterngeld nevedel vubec jak to budu mit. A slibil mi ze zavola do familienkasse a zjisti to. Ptal se mi i jak dloho chci bejt doma. Tak jsem rekla 3 roky :nevim: snad mi to schvali. Vim ze v Nemecko se pobira nejak 14 mesicu jenom asi.. :think:

Káťa19
Kelišová 6329 příspěvků 37 inzerátů 06.05.18 12:02

@Stancy urcite si nahlas 3 roky, sice v Nemecku se bere Elterngeld max do dvou tusim…ale ty bys mohla mit narok na dorovnani z Cr, pokud tu zijete. Ja to mam opacne :mrgreen:.
 https://europa.eu/…index_cs.htm

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama