Reklama

Rodičák z Německa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stancy
Stálice 87 příspěvků 06.05.18 09:31
Rodičak z Nemecka

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, jestli není tu nějaká mamina ve stejnou situaci jako já. Jsem těhotná a začínám řešit rodičak, asi jako každá těhotná ženská. Zaměstnana jsem v německo na dobou neurčitou. Dělala jsem tam 4 roky, nez jsem otehotnela. Pritel je taky zamestnan v Nemecko a taky ma smlouvu na dobu neurcitou. Nejsme manželově. A oba máme trvali bydliště v ČR. Teď nevím jestli vůbec budu mít nárok pobírat rodičak z Německa :think: :nevim: :nevim:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineKáťa19
Kelišová 7098 příspěvků 36 inzerátů 06.05.18 09:41

@Stancy normalne budes pobirat Mutterschaftsgeld a Elterngeld z Nemecka. Pobira se podle toho, kde odvadis dane, nebo kde je odvadi zivitel rodiny

Stancy
Stálice 87 příspěvků 06.05.18 10:13

@Káťa19 o mutterschadtsgeld to vim. To mi bude platit zamestnavatel 6 tydnu pred a 8 po porodu. To mi potvrdil i sef. Ale jak jsme se se Sefem bavili o Elterngeld nevedel vubec jak to budu mit. A slibil mi ze zavola do familienkasse a zjisti to. Ptal se mi i jak dloho chci bejt doma. Tak jsem rekla 3 roky :nevim: snad mi to schvali. Vim ze v Nemecko se pobira nejak 14 mesicu jenom asi.. :think:

Uživatel je onlineKáťa19
Kelišová 7098 příspěvků 36 inzerátů 06.05.18 12:02

@Stancy urcite si nahlas 3 roky, sice v Nemecku se bere Elterngeld max do dvou tusim…ale ty bys mohla mit narok na dorovnani z Cr, pokud tu zijete. Ja to mam opacne :mrgreen:.
 https://europa.eu/…index_cs.htm

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >