Rodičák - ze 4 let na 3 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kristýna93
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 09:07
Rodičák - ze 4 let na 3 roky

Dobrý den,

potřebovala bych radu. V únoru se nám narodila první dcera. Zařizovali jsme rodičák paní nám nedala na výběr a automaticky nám ho dala na 4 roky. Tím, že se v tom nevyznáme, jsme se dozvěděli, že to jde snížit a tak mít třeba na 3 roky. Manžel pracoval a pracuje. V roce 2012 pracoval, poté šel na nemocenskou, na té byl od října 2012 do února 2013, od té doby stále pracuje, půjde nám, prosím, rodičák snížit na 3 roky?

Děkuji za odpověďi :mavam:

Reakce:
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33595 příspěvků 02.10.14 09:10

Pokud manžel splňoval podmínky pro kratší RP ke dni porodu (270 dní nemocenského pojištění v posledních 2 letech a byl zaměstnán), pak nárok na 3letou variantu máte.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 02.10.14 09:11

Pokud se narodila letos v únoru, tak to půjde.

Kristýna93
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 09:14

Mockrát vám děkuji :)

Kristýna93
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 09:15

Stačí tedy zajít na socku a tam změnu nahlásit nebo budeme muset vše znovu vyřizovat?

janicka.ocet
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 02.10.14 09:48
@Kristýna93 píše:
Stačí tedy zajít na socku a tam změnu nahlásit nebo budeme muset vše znovu vyřizovat?

Zajdi si tam a paní ti poradí, mně třeba každý tvrdil něco jiného.

MuffinkaM
Echt Kelišová 7512 příspěvků 02.10.14 10:35

Podle mě je to normální změna výše RP. Já takhle měnila už 3× během rodičáku. Byl teda rovnou na mě na 3 roky, pak jsem potřebovala přechodně brát víc, tak jsem zvýšila, za čas zase snížila do 3 let syna a teď snížila do nástupu na další RP a ten už budeme volit na základě nároku manžela. Jaký přesně doklad k tomu bude třeba ti řeknou, ale v tom formuláři se zaškrtne, teď nevím buď že jeden z rodičů má nárok na základě těch 270dní a nebo se zaškrtne matka/otec a vyplní se tam ten, kdo to nárokuje. Ale všechny změny jsem dělala na místě na jednom formuláři, jen jsem řekla kolik chci brát (nebo ti to spočítají do těch 3 let věku), vyplnila, podepsala, za pár dní přišlo potvrzení a příští RP už přišel ve výši dle té změny.

sromulenka
Kecalka 457 příspěvků 02.10.14 10:42

Já tedy vždy šla na úřad práce, ten se stará o rodičovský příspěvek. Také myslím, že by to mělo jít.

mag
Extra třída :D 11121 příspěvků 02.10.14 10:54

@Kristýna93 potřebuješ potvrzení p denním vymerovacim základu otce dítěte.

Kristýna93
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 10:57

Děkuji všem, za chvilku tam jedeme, tak uvidíme. Ještě jednou děkuji :-)

kormoranka
Povídálka 17 příspěvků 06.10.14 09:03

Maminky jde zmenit rodicak ze 4 na 3 roky kdyz nemame otce v rl a ka jsem pred rodicakem byla na up? Nebo ja si to menit nemuzu?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33595 příspěvků 06.10.14 15:15
@kormoranka píše:
Maminky jde zmenit rodicak ze 4 na 3 roky kdyz nemame otce v rl a ka jsem pred rodicakem byla na up? Nebo ja si to menit nemuzu?

ne

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >