Rodičák, jedno dítě, těhotná do práce? Poradíte

2333
7.1.20 20:44

Rodicak,jedno dite, tehotna do prace? Poradite

Ahoj maminky, poradite? Mame jedno dite, ktere bude mit v prosinci 3roky-chci ho dat do skolky a zvysit ten navyseny rodicak a vybrat ho do tech trech let ditete. Nez ale prijde prosinec, chtela bych podruhe otehotnet a nejlip stihnout porod. Ale clovek mini zivot meni. Jak to je pokud otehotnim az pujde dite do skolky? Nebo pokud pujde do skolky a ja budu treba v 5.mesici? Budu muset zpatky asi nastoupit kdyz budu mit vybrany rodicak. Nebo se nastoupi do prace a hned se jde na neschopenku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
46731
7.1.20 20:51

@Renca8 pracovní poměr trvá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
7.1.20 20:53

Pobirani rodicovskeho prispevku nema nic spolecneho s rodicovskou dovolenou. Prispevek muzes brat do 4 let ditete libovolne dlouho, ale pokud ti v tom prosinci konci v praci dovolena, budes to muset vyresit se svym zaměstnavatelem. Bud nastoupit do práce, na neplacené volno (zamestnavatel musi souhlasit), dat vypoved, nebo na nemocenskou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4534
7.1.20 20:53

Výši rodicaku můžeš měnit co 3 měsíce, tak si to teď navys tak, aby ti to vyšlo do těch 3 let nebo prosince nebo jak chces. A až budeš těhotná, tak budeš vědět, kdy bude porod a můžeš si to případně zase změnit, prodloužit až do porodu třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2860
7.1.20 20:57

Já jsem měla nastoupit 13.12. zpět do práce (to byly dceři tři roky). Ale domluvila jsem si neplacené volno do konce roku. Těhotenství jsem zjistila už někdy v listopadu, ale neměla ho potvrzené. Naštěstí se udrželo, takže jsem od 28.12. měla neschopenku. Dcera byla od ledna přijata do školky (uvolnilo se místo), tak normálně chodila na celý den do školky. Mě ale doktor poslal na rizikový, protože jsem měla v létě před tímto těhotenstvím potrat. Pak jsem začátkem těhotenství opět trochu krvácela a bylo mi už 38 let. Takže mě na tu neschopenku poslal bez řečí a přemlouvání. Syn se mi narodil v červenci. Ale když jsem čekala dceru, tak jsem chodila do práce až do nástupu na PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
7.1.20 21:50

A muzu pobirat rodicak a zaroven chodit do prace? Kdybych neotehotnela do veku trech let ditete, mala by sla do skolky a ja do prace a dal by me bezel ten navysenej rodicak kterej ma bezet az do jejich 4 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
7.1.20 21:57

Ok, takze se v praci zeptam, jak to je kdyz otehotnim a budu doma dyl jak tri roky (budu cekat doma na porod) a pobirat prodlouzeny rodicak. Jestli budu na neplacenem volnu nebo mam jit na neschopenku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
7.1.20 21:59

Ano, dá se to.
doplňuji - chodit do práce a pobírat rodičák. Omezení platí pro děti mladší 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
8.1.20 09:28

Tak jsem volala do prace, tri roky a konec a pak je moje vec jestli pobiram rodicak jak tu nekdo psal. Kdyz budu znovu tehotna tak bud neplaceny volno, neschopenka nebo nastup do prace a pak na naschopenku. Zvysili se prijmy za tu dobu co sem doma ale neschopenka se vypocitava podle prvniho ditete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat