Reklama

Rodiče a dítě, sportování, outdoor, výlety

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TataSportovec
Nováček 6 příspěvků 08.03.17 07:21
Rodiče a dítě, sportování, outdoor, výlety

Ahojte,

nevedel by mi prosim niekto poradit ako zladit sportove aktivity, ktore sme mali radi kym sme nemali dieta,
so sucastnym zivotom s malym dietatom?

Konkretne, nemate prosim niekto tipy ako dosiahnut toho aby:

• dieta rado sedelo vo voziku (mame cyklovozik i turisticky vozik)?
  • aby rado sedelo v krosne (resp tam aspon nejaku dobu vydrzalo)
  • aby rado cestovalo (nevadilo jej dlhsie sediet v autosedacke)

Mame krasne 12 mesacne dievcatko, z ktoreho sa velmi tesime, ale zaroven by sme radi zivot obohatili o aktivity, ktore stale mame radi, a ktore nam trosku chybaju.

Pri prechadzkach prirodou to robime tak, ze prekladame cas ktory stravi v kociku s prestavkami, kde ma moznost sa poprechadzat,
s tym obcas ju nesiem na rukach, alebo na „konikovi“.

Casto na vikendy niekam cestujeme, pri cestovani (autom) dcerke pustame rozpravky, ale ani to niekedy nezabera, chce zo sedacku von. Sem tam samozrejme zastaneme, nech sa prebehne.
Predtym dost casu prespala teraz uz tolko nespi.

Verim tomu ze toto vseko zladit mozne nejako je, asi nie v takom rozsahu ako predtym, ale urcite to nejako ide.
Urcite je mnozstvo parov, ktori riesili podobne „problemy“ :-).

Dakujem vopred za kazdy tip
Patrik

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 08.03.17 07:33

Ja si teda moc nemyslim, ze se to da nejak zmenit. Jsou deti, ktere kocarek, krosnu ani autosedacku prostě nemaji rádi. Snad az trosku povyroste, treba se ji bude libit odrazedlo, tak ho brat s sebou a kombinovat s chuzi a nošením. V aute sedi nekdo s ni vzadu a povida si s ni?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 08.03.17 07:50

Asi jsme měli štěstí, ale při jízdě autem obě holky vždycky usnuly, sotva jsme se rozjeli, takže to nebyl problém… ale byly zvyklé jezdit takhle už od narození, a čím víc auto drncalo, tím rychleji usnuly… takže ani na dlouhé trasy nebyl problém… na delší cesty jsme jim pořídili přehrávač na pohádky, a prtěti takovou interaktivní zvukovou hru, to ji bavilo nejvíc a zabavila se tak dlouhou dobu sama… ale jeden dost důležitý poznatek… ale dost důležitý poznatek - když jsme jeli jedním autem, tak je to bavilo méně, ve druhém autě nadšeně pozorovaly krajinu venku, počítaly zvířátku… až časem mi došlo, že je to tím, že v Discovery sedí holky výš, takže mají lepší rozhled ven a vidí třeba i děti a zvířata dole na chodníku vedle silnice, zatímco v Mondeu je sedadlo v autě dost nízko a sedačka je jinak zakloněná a malé dítě vidí venku spíš jen ty věci nahoře, stromy nebo vyšší domy… takže nemá tolik podnětů, co ho zaujmou…
V cyklovozíku měly u sebe hračky, líbilo se jim tam jen když jsme jeli… při zastavení nebo výrazném zpomalení chtěly ven…
Krosnička nebyl problém, hlavně ta starší se moc ráda nosila, mladší chtěla být zase víc venku, takže tak od dvou let co nejvíc chodila sama a manžel ji nosil až ve chvíli, kdy už byla unavená…
A přizpůsobit ty výlety kvůli dětem bylo trochu nutné, protože s vozíkem jsme najeli o dost méně km na kole za den… častější zastávky, horší výkon se zátěží… ;) a bezpečnější terény… což jsem ocenila pro změnu hlavně já…
Pěší túry se taky zkrátily, protože když se nesla v krosně mladší, starší měla 4 - 5 let, takže jsme to museli přizpůsobit jejím schopnostem… takže tak kolem deseti km v horském terénu maximálně…
Ale v podstatě se ani jedno z dětí nijak nebránilo vozit se v cyklovozíku nebo nést v krosně… ta starší bez problémů, ta mladší chtěla co nejvíc na zem a jít sama, tak jsme jí to umožnili, pak se ještě ráda zase kousek poponesla… :nevim: tak jsem ti asi moc neporadila… ;)

Jo, tady je odkaz na tu hru, která s námi absolvovala 5000 km okruh Albánie - Černá hora… http://kohoutcentrum.cz/…esky-mluvici
Mluví, hraje, bliká, prostě všechno, co roční dítě zajímá, je lehká, dítě ji udrží samo na klíně, není to tablet, u kterého by s ním musel být dospělý, dost vydržela, občas vypadla z auta, když jsem otevřela dveře a chtěla malou vytáhnout… stála nějak kolem tří stovek, takže ani nijak extra drahá (v tom odkazu je teda cena o dost vyšší) a měla pořád úspěch, za ty tři týdny se jí neomrzela…

Lama Lama
Hvězda diskuse 47772 příspěvků 08.03.17 08:33

Přežít, bude líp, mám už šestileté, dáváme kolo, kolečkové brusle za ruku okolo 15 km, běžky i dvacet, části dotáhnu na šnůře na sedáku, lední brusle, pěší výlety kolem 15ti km,…
okolo toho roka je to nejhorší, už to není spící mimino, ani to nejde prostřídat s vlastní aktivitou dítěte na koloodrážedle, vlastní chůze…
N8m se víc než krosna osvědčil šátek. já víceméně výhradně nosila, takže když jsem dítě dala do šátku nebo do vozejku, tak naše kočárkově deprivované dítě bylo blažené a užívalo si to.
Ale prostě to nebylo na nějaké sáhodlouhé cesty. Jeli jsme dopo, dítě si půl hodiny hrálo, hodinu spalo, Ujeli jsme 15-20 km, pak 2-3 hodiny pauza, lezlo, chodilo, jedlo a pak zase do vozejku, chvíli hrát, hodinu spát. A my dali zase cestu zpátky. Žádné velké výkony, ale lepší, než drátem do voka.
Bude líp. :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 66537 příspěvků 08.03.17 08:37

No hele, teď má dítě prostě období kdy se to kloubí těžce, pokud dítě nechce spolupracovat. No a je to období na chvíli, rok dva, takže se holt budete muset přizpůsobit vy jí a ne ona vám. Trávit dlouhé cesty v autě je pro ročáka velmi únavné, nudné a opruz, nedivím se mu, jak dlouho vydrží ročák poslouchat pohádky? Opruz. Cestovat v cyklovozíku? Za trest, rodiče si jedou na kole, dělají, co mají rádi, roční dítě připoutané samo za nima ve vozíků polyká prach a nudí se, opruz nejvyššího kalibru. Ročák nechce sedět v krosně na zádech, chápu ho, když se mu tam nelíbí a nechce, nijak to nezměníš.
Je to obráceně, vy se budete muset ve svých aktivitách přizpůsobit na rok možná dva dítěti.

Jsou děti, které cestování autem prosím, které vydrží ve vozíku a které vydrží v krosně, jsou děti, které to nesnáší a ty se to nijak naučit nedají.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 08.03.17 08:54

Nečekat zázraky a holt se přizpůsobit dítěti.

Kolo - děti mi jezdí v cyklosedačce, ale s batoletem je to tak na 45min-60h max, dýl nevydrží. Prostě jezdíme od hřiště k hřišti, a zmrzlinu, okouknout zvýřátka. Odpolední výlet tak do 20 km max. Na 60 km výlet za 3 hoďky prostě musím pár let zapomenout.

Turistika - střídáme kočár, vlastní pohon dítěte, krosnu a „na koně“. Opět se musí vzít v potaz zájem a temperament dítěte. V zoo vydrží, táhnout je na hřebenovku a ochání se krajinou by bylo tak na kilo čokolády pro maminku i tatínka.
V přírodě cestou sbírání houbiček, trhání borůvek, závody, hraní na koníky, ideálně zastávka u občerstvovadla s nějakou klouzačkou a pískovištěm - 4 km pochod byl s dětmi 16 měsíců a 3 roky skoro na celodenní výlet.
Se starším dítětem se pak dá zrychlit za pomoci koloodrážedla. jen se musíš modlit, že ho to v půlce cesty nepřestane bavit a nepotáhneš odrážedlo i dítě.

Cesta autem - plánovat na spaní dítěte a prostě dělat zastávky, aby se někde vyblblo na hřišti a pak je t dál. Když bude unavená, rádo zase do té sedačky zaleze. jen 200 km třeba pojedete míso hodiny a půl čtyři.

Vy se musíte prostě přizpůsobit dítěti. :nevim:

carsa
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 08.03.17 09:02

Trénovat od malička. Tady je tříměsíční v šátku v Alpách

To vedle je čtyřletý bratr, který už šlape po svých a tatínek má ještě v krosně na zádech dalšího, dvouletého sourozence (na té fotce ho mám teda na zádech zase já):

Jinak teda samozřejmě - dělat přestávky, nechat je lézt, běhat, jíst šišky :) a pod.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47772 příspěvků 08.03.17 09:07

@carsa trénovat od dětství je fajn. Přesto prostě jsou období, ky to pro někdeté děti nejde. Mladší byla líná a fatk se vozila ráda. Starší, s tím to bylo fakt mezi tím prvním a druhým rokem náročnější.
Zvyklí bili na šátek oba od mala, denně, prakticky výhradně nošení. a stejna to na celodenné výlet v roce a půl nebylo ani u jednoho.
ale jinak myslím, že jsme toho na dětné rodiče nasportovli s dětmi ažaž

unuděná
Kelišová 5363 příspěvků 1 inzerát 08.03.17 09:09

Nečtu co radí holky, ale u nás období kolem roku bylo nejhorší. Děti začínají chodit a samy objevovat svět a někde sedět, byť jen hodinku, je za trest. Hodně se to zlepšilo po 18m, to už si váží i klidu ;) Zhruba do 8m super, pak „období temna“ a pak zase život :mrgreen:
Cyklovozík je podle mě teď už naprd, protože dítě z něj pořádně nevidí, nudí se tam a nemůžeš si s ním ani povídat, lepší je cyklosedačka. Ale to je můj osobní názor, jsou i děti, co tam jsou spokojené.
V krosně se mi děti nosily (a nosí) rády, jen to chce vybírat výlety, kde je na co koukat (dle zájmu dítěte - vláčky, zvířátka, potůček, lanovka atd).
Jinak se musíš smířit s tím, že s dítětem tyto věci musíš dopředu víc plánovat
a promýšlet a pár let to je náročnější. Ale rozhodně ne nemožné ;)

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 08.03.17 09:10

Já bych takhle děti netahala, procházky přírodou ano, ale tahat dítě xxx hodin v krosně? :zed:

Zireael
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 08.03.17 09:11

Místo krosny zkuste nějaké ergonomické nosítko, bude to pro obě strany pohodlnější a možná v tom vydrží dýl. Ale jinak se prostě smířit s tím, že se chvíli budete přizpůsobovat vy jí a ne naopak.

Ornwen
Závislačka 4240 příspěvků 1 inzerát 08.03.17 09:12

Nase dite je absolutne nenisici typ. Nositko, krosna nic, otravuje se tam. I kocarek nebo sedacka v aute. Max. Hodinu. Takze vykety, se musi prizpusobit. Jezdíme tak, aby tam bylo neco zajimaveho pro nej-minizoo, make domecky, ale i v lese, jenze tam stravis hodinu na miste. Pak ho dame do kocaru a mame tak dve hodiny na vyletovani-jednu prospi, zbytek protrpi v kocare :nevim: ted snad zacne jezdit na koloodrazedle, tak uvidime (motorka celkem dobry)

unuděná
Kelišová 5363 příspěvků 1 inzerát 08.03.17 09:13

Jinak ano, trénovat - jak jízdu autem, tak to kolo nebo nošení. Já teď jezdím na kole s dvouleťačkou v sedačce a čtyřletý synátor jede vedle nás, často ale potřebuje třeba do kopce popostrčit za ramena, takže já i z 20km výletu přijíždím spocená a příjemně unavená :mrgreen:
Loni jsem měla nějaký pohybový absťák a manžel zrovna někde v háji, takže jsme s dětmi vyrazili sami-roční v manduce na břiše a na zádech jsem nesla pro jistotu i krosnu pro syna. Když si takhle pěkně naložíš 30kg, tak to stojí za to :mrgreen:

unuděná
Kelišová 5363 příspěvků 1 inzerát 08.03.17 09:15

@Borůvka1990 To je zajímavé, že v kočáru děti klidně vozíme několik hodin, ale v krosně by to byl problém? ;)

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 371 inzerátů 08.03.17 09:18

Záleží na dítěti, naše děti jsou hodné, ale nejsou moc výletové, mají rádi svůj klid a obzvlášť mladší vyžaduje své rituály a klid. V autě při jízdě spávala starší, mladší spí pouze v postýlce na bříšku, v autě se pokouší vysvléct z pásů a nudí se. Jinde než v postýlce usne ve vyjímečných situacích a stejně se nevyspí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama