Rodiče deváťáků, jak se vaše děti připravují na přijímačky na SŠ?

14055
10.11.20 18:06

Rodiče deváťáků, jak se vaše děti připravují na přijímačky na SŠ?

Zdravím všechny :mavam:.
Pojďme si popovídat, jak se vaši deváťáci připravují v této době na přijímačky na SŠ.
Já mám dvojčata v deváté třídě, dcera se připravuje na talentové zkoušky, syn se bude hlásit na nějakou odbornou střední školu, zatím nemá vybráno.

Ve škole mají on-line přípravu na ČJ, matematika zatím poněkud pokulhává. Já jsem koupila čtyřměsíční přípravu pro oba, zatím tomu moc nedali.

Uvítám i tipy rodičů, kteří mají starší i mladší děti, co dělat, jak dělat, jak těm dětem pomoct.

Děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24248
10.11.20 18:25

U nás mají deváťáci přípravu jako hodinu týdně navíc. Nyní ji učíme Online. Není to tak dobré jako ve škole, ale aspoň něco. Ve škole nechávám počítat děti, nyní musím psát sama a žáci mi max. říkají postupné výpočty. Naštěstí umí posílat příklady, tak není problém, aby mi poslali své řešení a koukli jsme na ně společně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24988
10.11.20 18:28

Řešili jsme loni.
Koupila jsem mu nějaké přípravy z cj a m a nechala něm. Je to hlavně jeho zodpovědnost.

Občas jsem mu vytiskla test z https://www.statniprijimacky.cz/.
Tam pak poznal, kde musí víc zabrat. Když potřeboval poradit, tak jsme si na to sedli.

A šel asi 2× nebo 3× na doučko z čj k sousedce. Je to uč. v důchodu.

I když se připravoval delší dobu, říkal, že to bylo náročné. Hlavně byl prý ve velkém stresu. Přijímačky na nečisto zrušili kvůli covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12135
10.11.20 18:29

@Černá vdova Nemam z toho dobry pocit. Nicmene, ani pripravu ani prijimacky za syna neudelam. Je to na nem 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14055
10.11.20 18:52

@Aspera Moje děti se dobrovolně přihlásily na přípravku z ČJ, mají to 2× týdně po vyučování, vždy okolo 2 hodin. Jsem za to paní učitelce vděčná. Jinak mají standardní ČJ v rámci rozvrhu.

Z matematiky dostávají domácí úkoly, vypracují je a pošlou paní učitelce, pak to celé proberou v rámci výuky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14055
10.11.20 18:53

@Mava Děkuji za tip. :kytka:
Já jsem dětem koupila čtyřměsíční přípravu od scio.cz, ale zatím se do toho nikdo nepodíval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14055
10.11.20 18:56

@cecetka Já doufám, že se dcera dostane na tu školu, co si vybrala, jinak budeme mít problém, co místo toho.
Synovi můžu pomoci s matematikou, ČJ jde dost kolem mě. :nevim: Jinak to taky víceméně nechávám na dětech. Nemám na to už moc kapacitu. Dcera teď dohání portfolio a vyjednala jsem jí individuální hodiny ve výtvarném ateliéru. Víc pro ně asi nemůžu udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9259
10.11.20 18:57

Má ve škole online navíc hodinu týdne CJ a hodinu matematika.. Že stránek cermatu dělá obden nějaké přijímačky nanečisto.. Sice se mu moc nechce, ale ví, pokud se chce někde dostat musí zabrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7307
10.11.20 19:01

My koupili nějaký knížky s procvičováním k přijímačkám. Občas tam prej něco vyplní. :lol: Docela ty deváťáky lituju, budou to mít letos těžký. Jediný, co mě utěšuje, je to, že jsou na tom blbě všichni. :lol:
Jen tak pro zajímavost, kam se hlásej vaše děti? Moje holka na zdrávku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12135
10.11.20 19:48

Dnes poprve se konecne zminili, ze jako prvni nastoupi do skol 1., 2. a 9. tridy. Snad to klapne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
10.11.20 20:34

Ve škole příprava obvykle nedostatečná. Supr je zaplatit kurzy od https://zkousky-nanecisto.cz, nejen pro deváťáky.

A každý deváťák by měl spočítat Bělouna tam i zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24248
10.11.20 21:42
@Dicentra27 píše:
Ve škole příprava obvykle nedostatečná. Supr je zaplatit kurzy od https://zkousky-nanecisto.cz, nejen pro deváťáky.A každý deváťák by měl spočítat Bělouna tam i zpátky.

Kéž by to udělali. To by hodně pomohlo. Jenže mě přijde, že se žákům hodně nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14055
11.11.20 17:27
@Dicentra27 píše:
Ve škole příprava obvykle nedostatečná. Supr je zaplatit kurzy od https://zkousky-nanecisto.cz, nejen pro deváťáky.A každý deváťák by měl spočítat Bělouna tam i zpátky.

Toho doma nemáme, díky za tip. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
12.11.20 18:38

Já jsme byla moc spokojená s projektem To dáš. Připravoval se s nimi starší syn minulý rok, dostal se na obě školy, příští rok tam pošlu mladšího. Měli to hodně promakané i během karantény z domova. A hlavně nám na online přednášce pro rodiče poradili různé kličky a informovali nás o všech změnách s koronáčem. Určitě doporučuji tu přednášku, měla by být zdarma. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2394
21.11.20 16:15

Řešili jsme vloni, kdy byly přijímačky kvůli covidu pořád odsouvány a měněny podmínky. Ale stihli nějakou přípravu ve škole, letos se to jistě řeší online, taky většina SŠ dělá přípravné kurzy - ten my vloni už nestihli dokončit, zrušili ho asi v polovině,,,ale vy si to hlídejte, třeba budou,,,bývají vždycky po jarních prázdninách, ale přihlášky se řeší už koncem roku. A jinak jsem vytiskla dceři přijímačky z předchozích let, tak to měla všechno napočítáno, a Cermat vydává každým rokem pracovní sešity,,,tak to měla koupeno a taky z toho počítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama