Rodiče, jak jste zvládli koronavirovou vyuku?

Anonymní
17.6.20 22:23

Rodiče, jak jste zvládli koronavirovou vyuku?

Ahoj,

asi to vyzní blbě, ale musím pochválit sebe a dceru. Dcera chodí do 3. třídy. Distanční vyuka probíhala pouze zadáním str. xx/ cv. yy. On-line vyuka neprobíhala. Učitelka jen zaslala cvičení, které máme vypracovat a případně pracovní listy a tím to pro ni skončilo. U učení jsme trávily v průměru od 8:00 do 15:00. Vypracované zadání požadovala zaslat zpět, ale zpětnou vazbu i na moji opakovanou žádost nezaslala. Ze začátku jsem zkusila požádat o vysvětlení něčeho v Hejného matice - odpověď jsem dostala asi za 4 dny, kdy už jsme měly hotovo. Pak jsem to vzdala. Dcera dostávala nové učivo, jak kdyby byla ve škole. Ted v červnu dostala dcera písemky, které obsahovaly jen nové učivo, které jsem s dcerou probírala a vysvětlovala já. Musela je vypracovat samozřejmě bez učebnic, sešitů a bez pomoci a až na ně jsem dnes dostala reakci. A zvládla obě písemky skvěle. V češtině ztratila ze 114 bodů 10 bodů a v matice ze 110 bodů 5. Tudíž jsme na nás obě pyšná. Vím, že spoustu učitelů opravdu vzalo distanční vyuku vážně a snažili se být dětem maximálně nápomocné. U nás to tak bohužel nebylo. A upřímně jsem ráda, že je tento školní rok za námi. A co vy? Jak to u vás probíhalo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.6.20 22:29

Pane jo, tolik času u učení? To mi přijde opravdu příšerně moc na 3 třídu. My máme prvnaka, systém úkolů úplně stejně jako u vás, žádná online výuka. A zvládal to za cca 2 hodiny 3× do týdne. Dělali jsme vše a poctivě. I tak jsem ráda, že je to za námi. Chudák přišel o půl 1.tridy. Snad se tahle situace už nebude opakovat.

• Nahlásit
  • Citovat
22068
17.6.20 22:33

Gratuluju :palec:

My s druhakem, oba chaoti a bordeláři, s vypjetim vsech sil. Neodevzdana myslim jedna anglictina :dance: po prvnim elanu nastala cesta nejmensiho odporu. Ale velky respekt pani ucitelce, jak skvěle zorganizovala on-line vyuku, byť hodinu denne :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22747
17.6.20 22:39

Tak jsi šikovná, jak jsi to zvládla, aspoń můžeš být pyšná, že jsi dcerce pomohla. To byl důvod, proč jsi to dělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
17.6.20 22:43

Dítě, také třetí třída. Úkoly dostával z češtiny, matiky a prvouky. Učitelka zasílala zadání každý den. Prvouku jen 2× do týdne. Zpětná vazba probíhala formou google učebny. Tvořila menší testíky v nějaké aplikaci. Úkoly se daly zvládnout za cca 3 hodiny. Někdy víc, někdy míň. Zároveň se zadáním posílala paní učitelka i řešení. :lol: Psala i e-maily, jak stíháme. Byli rodiče, co si stěžovali, že je toho moc. Jednou omylem místo ústně, napsala do šešitu (asi 20 příkladů na sčítání a odčítání). Pak se omlouvala, že to byl omyl. Online výuka neprobíhala.
Z angličtiny dostával zadání 1× týdně + 1× týdně online výuka, slovíčka ve wocabee, pracovní listy. Zpětná vazba byla - jak stíháme, zda jsou chyby ve vypracovaných listech apod.

Příspěvek upraven 17.06.20 v 22:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 22:43

@hanka.br. ano, dělala jsem to pro dceru. A i když to bylo někdy extrémně náročné, protože mám i své zaměstnání a ještě jedno dítě a OCR jsem nečetla, tak jsem to dělala pro dceru a jsem na ni pyšná. O naší paní učitelce si myslím své.

• Nahlásit
  • Citovat
22747
17.6.20 22:51
@Anonymní píše:
@hanka.br. ano, dělala jsem to pro dceru. A i když to bylo někdy extrémně náročné, protože mám i své zaměstnání a ještě jedno dítě a OCR jsem nečetla, tak jsem to dělala pro dceru a jsem na ni pyšná. O naší paní učitelce si myslím své.

To určitě můžeš. jen nevím, jestli je nutné opět vyhlásit hon na učitelky, co tu situaci nezvládly ideálně. Ani rodiče svoji úlohy leckdy ideálně nezvládají a ty důsledky jsou zdaleka mnohem horší, než odbytá on-line výuka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3908
17.6.20 22:51

To jsi Ty, co jste s dcerou tak bojovaly s matikou? Jestli jo, tak super, že jste to nakonec takhle zvládly :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 22:54

@hanka.br. nevyhlásila jsem hon na učitelky. Je tam jasně psane RODICE, jak jste zvládli… Naše učitelka je mladá, pár let praxe již má, takže s technikou jistě umí, ale to tady řešit nechci. Jen mám radost, že jsme to s dcerou zvládly a chtěla jsem se o to podělit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.6.20 22:55

@evill ne, to nebudu já.

• Nahlásit
  • Citovat
59586
17.6.20 22:57
@Anonymní píše:
Ahoj,asi to vyzní blbě, ale musím pochválit sebe a dceru. Dcera chodí do 3. třídy. Distanční vyuka probíhala pouze zadáním str. xx/ cv. yy. On-line vyuka neprobíhala. Učitelka jen zaslala cvičení, které máme vypracovat a případně pracovní listy a tím to pro ni skončilo. U učení jsme trávily v průměru od 8:00 do 15:00. Vypracované zadání požadovala zaslat zpět, ale zpětnou vazbu i na moji opakovanou žádost nezaslala. Ze začátku jsem zkusila požádat o vysvětlení něčeho v Hejného matice - odpověď jsem dostala asi za 4 dny, kdy už jsme měly hotovo. Pak jsem to vzdala. Dcera dostávala nové učivo, jak kdyby byla ve škole. Ted v červnu dostala dcera písemky, které obsahovaly jen nové učivo, které jsem s dcerou probírala a vysvětlovala já. Musela je vypracovat samozřejmě bez učebnic, sešitů a bez pomoci a až na ně jsem dnes dostala reakci. A zvládla obě písemky skvěle. V češtině ztratila ze 114 bodů 10 bodů a v matice ze 110 bodů 5. Tudíž jsme na nás obě pyšná. Vím, že spoustu učitelů opravdu vzalo distanční vyuku vážně a snažili se být dětem maximálně nápomocné. U nás to tak bohužel nebylo. A upřímně jsem ráda, že je tento školní rok za námi. A co vy? Jak to u vás probíhalo?

Na to bych se vykvakla, já musím chodit do práce.. Osmak si úkoly dělal sám, s druhakem jsme dělali povinná cvičení po odpolednech. Naštěstí ani jedna škola neměla magora, co by dělal zkoušky atd.. Na to prostě nemám čas, učit dítě 8-15.. Protože 7-15 pracuji :think: jste obě dobré, že jste to zvládli.. Já si oddechla, že to peklo skončilo.. Druhák chodí do školy, Osmak odevzdal učebnice a pak už jen vizo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1101
17.6.20 23:33

Moje děti dostávaly úkoly také jen formou udělejte stránky x/cvičení 1,2,3 atd. A vůbec nic špatného si o obou učitelkách nemyslím! :jazyk:
Vůbec nevíte, jaké má která paní učitelka podmínky pro výuku online. Jestli má k dispozici techniku, zda má doma sama děti, kterým se musí věnovat a nebo třeba jen to, že paní učitelka není extrovert a nechce, aby ji sledovalo 24 dětí a k tomu poslouchalo dalších 24 rodičů.
O učitelkách, které neučily online, to nevypovídá vůbec nic. Možná jen to, že nejsou nakloněny moderním technologiím. Jinak můžou být, a ve většině případů i jsou, výbornými pedagogy, se kterými jsou v průběhu normální výuky spokojeny nejen děti ale především rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21161
18.6.20 07:58

Uplne nechapu, proc se tretak s plnou podporou rodice musel ucit 7 hodin denne.
S prvnakem jsem stravila zlomek tohoto casu, mela jsem doma jeste skolko dite a oba jsme celou dobu museli plne pracovat na home office.
Dite zvladlo co melo (umi na konci prvni tridy cist, psat a pocitst), s zadnyma testama nas nikdo neotravoval, neb jsou stejne pro nejakou klasifikaci pofiderni a existuje i cast deti, co nema potrebnou techniku a potrebnou podporu rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3488
18.6.20 08:14

No, tak jestli ses s třeťačkou dřela 7 hodin denně, tak je asi upřímně ráda ona, že to skončilo. 8o Při normálním vyučování mají třeťáci 4,výjimečně 5 hodin a jsou v tom i oddechové předměty-tv, vv pč.
Asi nepředpokládáš, že tohle dělali všichni rodiče, že ne? Zřejmě s tím počítá i učitelka, takže začátek přéštího roku se to všechno bude probírat znovu. Tvoje dcera-jestli to nezapomene, tak asi bude mít náskok, což je možná dobře, možná ne. Já bych dítě tolik hodin denně netrápila, hlavně bych tedy-jako většina pracujících rodičů nemohla.Ani kdybych chtěla, což bych nechtěla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2580
18.6.20 08:17

Dcera prvňačka, celkem se to dalo zvládnout. Dostáváme zadání práce jednou týdně, tak jsem se to snažila vždy rovnoměrně rozvrhnout na celý týden. 3× týdně online výuka, v úterý matematika, ve čtvrtek čeština, v pátek prvouka. Takže jsem dceři vypracování úkolů rozvrhla tak, aby měla na online výuku natrénováno. Ale dohled nad dcerou má babička, která hlídá, protože chodím do práce. Dcera nad úkolama tráví tak dvě, tři hodinky denně, podle toho jak má náladu. Protože se občas zasekne, že se jí nechce a dělá babičce naschvály, že třeba čte pomalu, blbne s matematikou, nesoustředí se (vím, že to umí líp). Je zkrátka na zabití. Babička nad ní příliš stojí, radí, kontroluje. Já jí nechávám pracovat víc samostatně a jen kontroluju výsledek. Tak občas si nějaký den vezmu OČŘ, tak jí trochu srovnám, ale to jsou tak tři dny v měsíci. Chybí jí prostě škola, kde by se líp soustředila a v kolektivu by líp pracovala. Hlavně ji štve, že školkovej brácha se učit nemusí, takže ona prostě to učení bojkotuje :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama