Rodiče mají raději sestru než mě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eliska478
Nováček 2 příspěvky 09.08.18 09:11
Rodiče mají raději sestru jak mě

Dobrý den, jsem už zoufalá, rodiče furt upřednostňují sestru předemnou. Dostává po tajnu peníze a prý mi to nemá říkat. Když potřebuju s něčím pomoc a sestra taky vždy pomužou ji první a ja si to buď musím vyřešit sama nebo se na to jednoduše zapomene a jde se dál. Musím podotknout že jsem od sestry starší o 2,5 roku. Jinak jsou to takove drobnosti, ale začínám byt s toho zoufalá, každá jsme dostaly něco na učet, já si za to musela sama nakoupit věci do pokoje postel všechno…rok na to sestra chtěla nový pokoj, a co se nestalo dostala vše od A po Z nové jen na co si ukázala prstem to měla. Mám toho dost, rodiče ji neznají tak jako já, ve skutečnosti si myslim že sestra v životě nedojde daleko. V poslední době mě zasáhlo to že rodiče furt mluví že jedeme na dovolenou HLAVNĚ KVULI SESTŘE. To mě už fakt sklamalo, kdybych pry nejala nevadí. Koupili ji pokoj a jeste se ji ptali jestli nevadí že tam budu sní. V neposlední řadě jsem si vyměnovala peníze na dovču ze svojich. A sestra své co měla utratila za cigarety.je ji (16). Ale to je asi podle rodiču v pořádku, dali ji 20e a k tomu dodali hlavně to neříkej Sestře. Já se to dozveděla a ted po pravdě nemam ani chut naa to někam jet natož mluvit s rodičemi nebo je vidět. Co by jste prosím na mym mistě děělaly vy?
Jo a ještě když rodičum o tom řeknu tak mě mají někde a stejně to dělají furt.

Příspěvek upraven 09.08.18 v 12:07

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 09:41

Jestli ti je 18, snaž se, ať co nejdřív vypadneš z domu a postavíš se na vlastní nohy.
Moji rodiče taky upřednostňovali mladšího sourozence, nebylo to tedy až tak extrémní jako u tebe, ale také když jsem něco chtěla já, tak na to nebylo, bylo to zbytečné apod. Když chtěl něco brácha, stačilo mu udělat na maminku párkrát oči a měl to.
Myslím, že přístup rodičů se změnit nedá, buď tě mají méně rádi, nebo taky ne. Možná si myslí, že ty jsi ta starší a zodpovědnější, kdežto ségra je v jejich očích méně schopná a potřebuje více pomoci. Nebo to taky vůbec nevidí. Ve finále je to asi fuk, prostě jestli můžeš, snaž se co nejdřív zařídit se tak, ať na nich nejsi závislá. Ono se ve finále ukáže, kdo se o sebe v životě umí postarat a kdo ne.

elinka90
Závislačka 2543 příspěvků 09.08.18 09:42

Řeknu to ze své pozice. Od rodičů jsem odešla v 18,5 letech. V té době jsem byla na střední škole. Odstěhovala jsem se k přítelovi a byla to nejlepší věc co jsme mohla udělat. Mám s rodiči daleko lepší vztah teď než předtím. Koukám na to o 10 let později a nic bych na svém rozhodnutí neměnila. Dokončila jsem maturitu, vystudovala vysokou.

Kriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 09.08.18 09:51

U nás je to taky Teda ve slabejsi verzi, ale vždycky já neměla nic, teda sem o něco skromnější než ségra a nepotřebovala jsem nikdy nejdražší telefon, nejmodernější značkové oblečení atd, ale stejně, já měla to nejnutnější a ségra si vždycky vydupala to nejlepší a nejdražší aby byla populární mezi kamarádkama apod. Ale když to vezmu zpětně, je to dobré docela se jí to vrátilo, protože teď už obě bydlíme samy, a zatímco já sem zvyklá šetřit a promyslet než si něco nakoupím a spokojím se s málem. Tak ona si pořád kupuje luxusní věci, kuli nejnovějšímu telefonu je schopna se na 2 roky zadlužit :roll: má miniaturní sice novej moderní byt, Teda spíš garsonku, ale za stejnou cenu já mám krásný, zrenovovany 3+1 akorát neni v nejlepší a nejmodernější zástavbě :lol: takže ono se to sestře nejspíš taky jednou vrati a nebude umět hospodařit s penězi.

Alkata
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 09.08.18 09:59

Nenapadlo te, ze ses uz dospělá a měla vy ses o sebe starat hlavně sama? Treba brigády nebo prace. Sestra je mladší tak logicky ted podporuji hlavně ji. Vic na sobě zapracovat a min se litovat!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 09:59

U nás to je taky tak, babička obecně považuje ženy za něco méně.
Myslím si, že to má z domu, kde jí to bylo celý život takto dáváno najevo(nemohla jít ze základky na školu, její bratři ano, nemohla chodit ven, protože se mu sela starat o domácnost a její bratři ano…atd.).
Ona si to samozřejmě uvědomovala, takže z hlediska hmotného její děti dostaly vše úplně stejně.
Ale ten přístup byl strašný. Její dcera nikdy neudělala nic dobře, její syn byl vždy zlatý svatý, přestože to byl docela průšvihář.
A takhle to jde celý život, cokoli jí řekne strejda, tak je to zlaté, svaté. A to jí třeba řekne, že je úplně blbá, že má udělat určitou věc.
Máma jí slušně řekne, že je totéž potřeba a ona se buď urazí nebo se pohádá, jaká je to blbost a jak ji máma skoro netýrá.
Odráží se to v jejím přístupu k vnoučatům. Vnoučata od strejdy byla vždy ta lepší, zvlášť teda kluk.
Od mámy má jenom mě a od malička o mě trousila tak zkreslené věci nebo přímo lži, že by z toho člověk brečel.
Ona si to přitom vůbec neuvědomuje a je přesvědčená, že říká pravdu a chová se spravedlivě.

saphire
Kelišová 6718 příspěvků 09.08.18 10:02

@eliska478 a co si o tom otevřeně promluvit jak to cítíš s rodiči i sestrou dohromady. Třeba si to ani neuvědomují :nevim: moje sestra po 15letech mámě vyčetla, že se o mě zajímala víc…samozřejmě to došlo do konfliktu a mě samotnou to mrzí, protože ani já to tak nevnimala. Určitě to může být cesta jak pročistit vzduch než se tím užírat

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 09.08.18 10:03
@Anonymní píše:
Ono se ve finále ukáže, kdo se o sebe v životě umí postarat a kdo ne.

Anebo neukáže. Rodiče mé bývalé podporovali i v dospělosti rodinu svého syna, protože on (podle nich) tu pomoc potřeboval, měl podstatně nižší příjmy než já, měl dvě děti, my jen jedno. Bylo mi to jedno do doby než jsem zjistil, že tchyně tahá z mé bývalé peníze. Kromě toho upřednostňovali svého prvorozeného vnuka před naším synem, který si toho všiml už ve svých 8 letech.

rena621
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 09.08.18 10:17
@eliska478 píše:
Dobrý den, jsem už zoufalá, rodiče furt upřednostňují sestru předemnou. Dostává po tajnu peníze a prý mi to nemá říkat. Když potřebuju s něčím pomoc a sestra taky vždy pomužou ji první a ja si to buď musím vyřešit sama nebo se na to jednoduše zapomene a jde se dál. Musím podotknout že jsem od sestry starší o 2,5 roku. Jinak jsou to takove drobnosti, ale začínám byt s toho zoufalá, každá jsme dostaly něco na učet, já si za to musela sama nakoupit věci do pokoje postel všechno…rok na to sestra chtěla nový pokoj, a co se nestalo dostala vše od A po Z nové jen na co si ukázala prstem to měla. Mám toho dost, rodiče ji neznají tak jako já, ve skutečnosti si myslim že sestra v životě nedojde daleko. V poslední době mě zasáhlo to že rodiče furt mluví že jedeme na dovolenou HLAVNĚ KVULI SESTŘE. To mě už fakt sklamalo, kdybych pry nejala nevadí. Koupili ji pokoj a jeste se ji ptali jestli nevadí že tam budu sní. V neposlední řadě jsem si vyměnovala peníze na dovču ze svojich. A sestra své co měla utratila za cigarety.je ji (16). Ale to je asi podle rodiču v pořádku, dali ji 20e a k tomu dodali hlavně to neříkej Sestře. Já se to dozveděla a ted po pravdě nemam ani chut naa to někam jet natož mluvit s rodičemi nebo je vidět. Co by jste prosím na mym mistě děělaly vy?
Jo a ještě když rodičum o tom řeknu tak mě mají někde a stejně to dělají furt.

Nikdy se to nezmeni a cim driv se s tym naucis zit tym lip pro Tebe. Vim to je to i muj pripad.

rena621
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 09.08.18 10:20
@saphire píše:
@eliska478 a co si o tom otevřeně promluvit jak to cítíš s rodiči i sestrou dohromady. Třeba si to ani neuvědomují :nevim: moje sestra po 15letech mámě vyčetla, že se o mě zajímala víc…samozřejmě to došlo do konfliktu a mě samotnou to mrzí, protože ani já to tak nevnimala. Určitě to může být cesta jak pročistit vzduch než se tím užírat

Ne neni to cesta a udelas jen peklo v rodine. Muzes mluvit co chces je to prd platne. Vim to zazila jsem to.

rena621
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 09.08.18 10:27
@Anonymní píše:
Myslím si, že to má z domu, kde jí to bylo celý život takto dáváno najevo(nemohla jít ze základky na školu, její bratři ano, nemohla chodit ven, protože se mu sela starat o domácnost a její bratři ano…atd.).
Ona si to samozřejmě uvědomovala, takže z hlediska hmotného její děti dostaly vše úplně stejně.
Ale ten přístup byl strašný. Její dcera nikdy neudělala nic dobře, její syn byl vždy zlatý svatý, přestože to byl docela průšvihář.
A takhle to jde celý život, cokoli jí řekne strejda, tak je to zlaté, svaté. A to jí třeba řekne, že je úplně blbá, že má udělat určitou věc.
Máma jí slušně řekne, že je totéž potřeba a ona se buď urazí nebo se pohádá, jaká je to blbost a jak ji máma skoro netýrá.
Odráží se to v jejím přístupu k vnoučatům. Vnoučata od strejdy byla vždy ta lepší, zvlášť teda kluk.
Od mámy má jenom mě a od malička o mě trousila tak zkreslené věci nebo přímo lži, že by z toho člověk brečel.
Ona si to přitom vůbec neuvědomuje a je přesvědčená, že říká pravdu a chová se spravedlivě.

Krasne napsane a muzu potvrdit i u nas bracha muze vsechno a holky nic. Cekam ted 2 holcicku a reakce v rodine? Zase holka?

luccifera
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 09.08.18 10:38
@Anonymní píše:

Moje babka do pismene! to samé:)

iila
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 11 inzerátů 09.08.18 10:46
@saphire píše:
@eliska478 a co si o tom otevřeně promluvit jak to cítíš s rodiči i sestrou dohromady. Třeba si to ani neuvědomují :nevim: moje sestra po 15letech mámě vyčetla, že se o mě zajímala víc…samozřejmě to došlo do konfliktu a mě samotnou to mrzí, protože ani já to tak nevnimala. Určitě to může být cesta jak pročistit vzduch než se tím užírat

Může to zkusit, ale tipovala bych, že to nepomůže. Buďto to vůbec neuznají, nebo se mohou pokusit o nápravu, ale protože oni to tak vnitřně necítí, moc jim to nepůjde.

mattule
Závislačka 3214 příspěvků 09.08.18 10:51

velmi mi to připomíná situaci u nás doma,ségra o 5let mladší a vše jí procházelo.ja­kékoliv konflikty mezi náma končili větou jsi starší,máš mít rozum a naše vůůůbec nezajímalo,kde je pravda.takže ta se mi pak ješě vysmívala a dělala naschvály..dnes už jsme dopělé a vůbec spolu nevycházíme,což mě mrzí.a bohužel nevycházím tak dobře ani z našima.se segrou chodí furt máma na kafíčka a do hospody,atd a já jak kdybych neexistovala.ale už jsem si zvykla a beru to jako fakt.já už mám děti,ona ne

Iva575
Kecalka 356 příspěvků 09.08.18 10:55

Chápu, že tě to štve, ale zas bych to tak neřešila. Časem se třeba dozvíš, že ti naopak sestra záviděla. Je to vždy jen na úhlu pohledu. Nesrovnávej svůj vztah s rodiči s jejich vztahem k sestře. Řeš jen váš vztah - je to ok, nebo ti to nevyhovuje? Podle toho se řiď. Vyměnit si na dovču ze svého je v 18 normál. Kdybys neměla sestru, nic divnýho by ti na tom (ani na dalších věcech) nepřišlo, ne? Nesrovnávej, nezáviď a život budeš mít jednodušší..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >