Rodiče mi zakazují přítele

Anonymní
15.7.20 12:39

Rodiče mi zakazují přítele

Všechny zdravím, potřebuju se trochu vyzpovídat a zjistít jestli nemá někdo podobnou zkušenost.
Mám přítele je úžasný, milý, hodný, pozorný, pracovitý, studuje vysokou, má práci. Taky je rom, vždycky jsem věděla že rodiče nemají příliš v lásce romy. Ale nikdy by mě nenapadlo že se budou chovát tak jak se chovají. Když jsem rodičům přítele poprvé představila tak ho ani nepustili dovnitř, otec mi navíc dál facku a řekl že pro cikána mě nevychoval. Teď na mě rodiče každý den řvou, zakazují mi se s přítelem vídat. Pořád mi říkají že jsou cikáni hrozný, navíc mě štve že příteli ani nedali šanci ho poznat. Pořád jím říkám že přítel je jiný, šlušny, má i šlušnou rodinu. Otec mi navíc řekl že pokud si přítele jednou vezmu tak mě vydědí. Co bych měla dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11148
15.7.20 12:41

A kolik mas roku? Jeste chodis do skoly? Jsi na rodicich ekonomicky zavisla nebo se muzes osamostatnit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1196
15.7.20 12:43
@Anonymní píše:
Všechny zdravím, potřebuju se trochu vyzpovídat a zjistít jestli nemá někdo podobnou zkušenost.
Mám přítele je úžasný, milý, hodný, pozorný, pracovitý, studuje vysokou, má práci. Taky je rom, vždycky jsem věděla že rodiče nemají příliš v lásce romy. Ale nikdy by mě nenapadlo že se budou chovát tak jak se chovají. Když jsem rodičům přítele poprvé představila tak ho ani nepustili dovnitř, otec mi navíc dál facku a řekl že pro cikána mě nevychoval. Teď na mě rodiče každý den řvou, zakazují mi se s přítelem vídat. Pořád mi říkají že jsou cikáni hrozný, navíc mě štve že příteli ani nedali šanci ho poznat. Pořád jím říkám že přítel je jiný, šlušny, má i šlušnou rodinu. Otec mi navíc řekl že pokud si přítele jednou vezmu tak mě vydědí. Co bych měla dělat?

Kolik ti je? No tak tě vydědí no. Chodíš s ním ty ne tvý rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 12:48

@cecetka v září mi bude osmnáct, chodím na střední, závislá na nich ani tolik nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
24324
15.7.20 12:50
@Anonymní píše:
Mám přítele je úžasný, milý, hodný, pozorný, pracovitý, studuje vysokou, má práci. Taky je rom, vždycky jsem věděla že rodiče nemají příliš v lásce romy. Ale nikdy by mě nenapadlo že se budou chovát tak jak se chovají. Když jsem rodičům přítele poprvé představila tak ho ani nepustili dovnitř, otec mi navíc dál facku a řekl že pro cikána mě nevychoval. Teď na mě rodiče každý den řvou, zakazují mi se s přítelem vídat. Pořád mi říkají že jsou cikáni hrozný, navíc mě štve že příteli ani nedali šanci ho poznat. Pořád jím říkám že přítel je jiný, šlušny, má i šlušnou rodinu. Otec mi navíc řekl že pokud si přítele jednou vezmu tak mě vydědí. Co bych měla dělat?

Stejná diskuze se tu objevuje rok, co rok. Nevím kolik ti je. S rodiči bych si zkusila promluvit, říct jim, že přítel pracuje, studuje. Nicméně názor asi nezmění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
15.7.20 12:51
@Anonymní píše:
@cecetka v září mi bude osmnáct, chodím na střední, závislá na nich ani tolik nejsem.

To znamená, že jsi výdělečně činná, bydlíš ve svém, byť pronajatém bytě, který si platíš a veškeré výdaje si hradíš sama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@EvieK v září mi bude osmnáct, nějaké dědítvi je mi ukradené, mrzí mě spíš jak mě rodiče zavrhli.

• Nahlásit
  • Citovat
17438
@Anonymní píše:

Jak nejsi? ty u nich nebydlíš? nejíš jídlo, co koupí? nekoupeš se?
Tak počkej do září a pak se s přítelem sestěhujte a uvidíš o čem to je. Třeba to dáte, třeba zjistíš, že to až tak snadné není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 12:53

@lleennttiillkkaa bydlím u rodičů, mám práci, a veškeré věci i jídlo si platím samá, rodičům dávám trochu peněz na energie.

• Nahlásit
  • Citovat
24572
15.7.20 12:54
@Anonymní píše:

Závislá na nich jsi minimálně bydlením a financemi. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26428
15.7.20 12:55
@Anonymní píše:
@EvieK v září mi bude osmnáct, nějaké dědítvi je mi ukradené, mrzí mě spíš jak mě rodiče zavrhli.

Hele, tady ukáže jen čas, kdo z vás měl pravdu. Kdyby hanili mého muže roma, který by se mnou vychovával děti a chodil do práce a pomáhal svým stárnoucím rodičům, tak bych rodiče odstřihla a nebavila se s nimi. Ale ty jsi mladá a nezkušená. Nemyslíš, že rodiče tvého miláčka nevidí bez těch růžových brýlí? Napiš za dva roky, jak to dopadlo. Teď jsi na nich závislá a je jasné, že oni pro tebe chtějí jen to nejlepší. Chtělo by to kompromis. Ty uznej, že mají nárok být proti a ukaž jim, že se nemusí bát. Že jsi dospělá a rozumná holka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26428
@Anonymní píše:
@lleennttiillkkaa bydlím u rodičů, mám práci, a veškeré věci i jídlo si platím samá, rodičům dávám trochu peněz na energie.

Tak se v 18 odstěhuj :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24572
@Anonymní píše:

Kolik si teda vyděláš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 12:56

@lleennttiillkkaa bude mi osmnáct, s rodiči jsem mluvila snad stokrát. Ale oni pořád říkají že cikána prostě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
24324
15.7.20 12:57
@Anonymní píše:
@lleennttiillkkaa bude mi osmnáct, s rodiči jsem mluvila snad stokrát. Ale oni pořád říkají že cikána prostě ne.

Do září to vydržíte a pak až budeš mít narozeniny, tak jim odevzdej klíče od bytu a odstěhuj se k příteli. Jiná rada není. Ovšem uvědom si, že to nebude žádná sranda a budete se pořád setkávat s těmito reakcemi. Jen od rodiny to víc bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama