Rodiče nesouhlasí s mým vztahem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 15:34
Rodiče nesouhlasí s mým vztahem

Ahojky, napadlo mě napsat sem, protože je tady určitě spousta lidí, kteří mají děti ve stejném věku jako jsem já. Abych vás nějak uvedla do mojí situace- Je mi 16 a jsem ve druháku. Normálka. Když jsem v patnácti nastoupila na zdrávku a na intr, bylo to poprvé, co jsem se na dostala do většího města z našeho zapadákova :D. Samozřejmě jsem tak potkala spoustu lidí z oboru, který jsem si vybrala a mezi nimi i mého nynějšího přítele. V té době mu bylo 22 a studoval (a pořád studuje) medicínu. Začali jsme spolu chodit asi tři týdny po tom, co jsme se poznali.
Jsme spolu doteď, celkem je to rok a půl. Už to není takové to „dětské chození”, co jsem měla dvakrát na základce. Je to můj první opravdový vážný vztah. Logicky je tomu tak asi hlavně proto, že je přítel o těch 8 let starší (mně je 16, jemu je 24), to je mi jasné. Ale tak to prostě je, mně i jemu to takhle vyhovuje.
Jenže samozřejmě jsou lidi v našem okolí, co nejsou úplně příznivci našeho vztahu. Ve škole je to v klídku, ale doma je to o dost horší. Moji rodiče s tím absolutně nesouhlasí, pořád se mi to snaží zakazovat a strašně jim to vadí. Tolikrát jsem se snažila jim to všechno vysvětlit a popovídat si o tom, ale oni nechtějí vůbec nic slyšet. Neustále mají kousavé poznámky, jako kdyby je to bavilo. Ze začátku to bylo nejhorší, ale ani teď nepřestali říkat věci jako „Však ono tě to omrzí!” „Nejsi normální, je to nechutný!” „Jenom tě využívá!” a tak podobně. A kecy mladšího bráchy tady radši vynechám, není to zrovna moc slušný. Je mi to hrozně líto, čekala jsem, že s tím po čase přestanou. Nějaký pátek už s ním přece jsem, tak by si na to mohli zvyknout.
Ale aspoň přítelovi rodiče jsou úžasní. Mám je ráda a oni mě, můžu tam kdykoliv přijít a žádný problém s tím nikdy neměli. Pomůžou vždycky, když potřebujeme. Dokonce se snažili i mluvit s mými rodiči, ale nic dobrého to nepřineslo. Když vidím, jak jsou super, tak mě o to víc mrzí pohled mojí rodiny. Ani bych se před našima neopovážila zmínit, že bych u přítele chtěla bydlet (až mi bude 18, samozřejmě), to by mě stáhli z kůže. Přítel má byt, už takhle tam trávím, co to jde. Ale dospělá budu až v létě 2020, tak třeba do té doby už budou doma v pohodě… A pokud ne, bude to už jen jejich problém.

A teď co bych potřebovala od vás. Chtěla bych vidět vaše názory nebo rady, co s rodiči. Budu vám moc vděčná, když se jakkoli vyjádříte a budu se snažit vám odpovídat. A hlavně, máte někdo podobné zkušenosti? Ať už ze strany rodičů nebo dětí.

Snad jsme vám moc neunavila, koukám, že jsem se celkem rozepsala. Když mi tam najdete chyby, omlouváme se. Jedu vlakem domů a opravdu nemám náladu si kontrolovat text ;) Prosím anonymně, to poslední, co bych chtěla je, aby máma přišla na to, že jsem něco takového napsala :D Děkuju, kdo jste se prokousal až do konce :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 19 inzerátů 05.04.19 15:40

Nevím, co proti vašemu vztahu vaši mají, vadí jim, jen že je starší? Já se seznámila s mým manželem v 16, on o rok starší a jsme spolu už 20 let, ale naši byli v pohodě. Když už jste spolu rok a půl, tak už by to mohli začít brát vážně… Drzim palce, ať se vám daří.

small.happy.wife
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 05.04.19 15:42

Vydrzela bych to do 18 doma, stejne jsi asi vetsinu casu na intru a pak sla bydlet k priteli, nasla si brigadu, abych prispivala do domacnosti + rodice budou mit povinnost Te zivit, dokud budes studovat. Vubec bych si do toho rodicema nenechala kecat a tyhle hloupe poznamky od rodiny u me akorat vedou k tomu, ze nemam chut se s temito lidmi stykat. Ale snad casem pochopi, ze mas vazny vztah a zacnou ho akceptovat. Pritel k vam chodi domu? Znaji ho rodice? Aby treba vedeli, ze je to fajn kluk.

Foteini
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.04.19 15:45

Rodiče by měli být rádi, že máš normální vztah a navic s klukem, který studuje medicínu. Vždyť v 16 letech je úplně normální žít pohlavním životem, zvláště pokud máš stálý vztah. Nějaké vyrejpavani by si meli odpustit a mladšího bráchu trochu usměrnit. Ale takováhle rada ti moc nepomůže :nevim: . Mimochodem: jaké maji rodice vzdělání a povolání, že jim „zeťák“ budoucí doktor vubec neimponuje? Nebo z něj mají komplex:wink:…

P4ja
Echt Kelišová 8672 příspěvků 05.04.19 15:50

No, ono to vždycky chce pohled z druhé strany. Proč jim ten přítel opravdu vadí a jak funguješ doma, ve škole atd. Nevím. Dokážu si představit, že mají opravdu jen problém s věkem a tím, že ještě nebyli připraveni na to, že pro tebe bude priorita někdo jiný. Ale taky to, že jsi nenapsala vše a nebo, že o všem nevíš. Dovedu si představit, že ti platí intr a ty jsi u přítele a o víkendu trávíš čas s ním atd.atd. Fakt nevím, těžko radit, když není druhá strana mince

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 15:51

@small.happy.wife
Jednou jsem navrhla, že by k nám mohl o víkendu třeba na oběd a to byl rachot… :D takže ne, nebyl u nás a už se ani nesnažím ho k nám dostat

P4ja
Echt Kelišová 8672 příspěvků 05.04.19 15:57
@Anonymní píše:
@small.happy.wife
Jednou jsem navrhla, že by k nám mohl o víkendu třeba na oběd a to byl rachot… :D takže ne, nebyl u nás a už se ani nesnažím ho k nám dostat

A navrhla jsi taky, že ten oběd uvaříš? Pomůžeš a tak?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 15:57

@Foteini
Táta má maturitu a dělá někde v kanclu. Máma má výučák a je kuchařka ve školce.

MartinKa36
Závislačka 3655 příspěvků 05.04.19 16:05

Kdyz se mi kluk mé princezny nebude libit, tak prijde o nadobíčko, buď ráda že se zatím jedná pouze o verbální nesouhlas…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 16:08

@P4ja
Doma funguju tak, že přijedu, přežiju, odjedu. Svoje věci mám obstaraný, v pokoji pořádek, jestli myslíte tohle. Máma po mě pomoc doma ani nechte, aby se se mnou náhodou nemusela bavit. Ve škole jsem se nijak nezhoršila, maximálně něco málo během prvního pololetí na SŠ, ale to je vcelku normální. Jinak mám známky pořád stejný a žádný průšvihu, to bych si zase nedovolila :D A student medicíny by mě asi moc nepodporoval v záškoláctví nebo tak :D náhodou je to dobrý, když něco ve škole nechápu, tak mu řeknu a on mi to vysvětlí nebo mi pomůže, když je to potřeba :)
Ano, intr mi rodiče platí. Na intru je ale večerka, kterou vždycky v pohodě stíhám, abych neměla problémy. A o víkendu se s ním vůbec nevidím, jsem doma, takže si jen voláme. Kdyby bylo potřeba ještě něco dovysvětlit, chápu, napište ;)

smutny klaun2
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 05.04.19 16:08

Tvým rodičům chybí taková obyčejná lidská vlastnost a to je moudrost.Jsou to-odpusť mi-zabedněnci,typičtí čeští omezenci,kteří vidí jen to svoje a běda!!!!!!!když není po jejich.Máš svůj vztah,našla sis muže,který bude mít určité postavení a už v tom by měli vidět,že nejsi žádná hloupá slípka,která si přivede domů potetované individum s náušnicí,které vidělo vodu a mýdlo jen na obrázku.Stůj si za svým a nedej se ničím zvyklat,vybrala sis dobře a jednou vše zúročíš.Já při své povaze bych je poslal tak rychle do prd.........ele,že by nevěděli,jak tam najít cestu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 16:10
@P4ja píše:
A navrhla jsi taky, že ten oběd uvaříš? Pomůžeš a tak?

To by se mi nanejvýš vysmáli a řekli, ať neplácám blbosti. S nima prostě vůbec není řeč :|

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 16:10

Jestli jsi to napsala upřímně a není v tom nějaký zakopaný pes, proč by vás od sebe měli odrazovat, tak bych tomu nechala čas, sedne si to.

Můj táta je o skoro 20 let starší než mamka, když se poznali, byl už rozvedený s dvěma dětmi (staršími), mamka z konzervativní katolické vesnické rodiny… Co vím, tak to taky bylo tóčo. Pak jednou táta „natajňačku“ přijel k nim dom (když tam byla i mamka) s kyticí a něčím asi ještě dalším, slušně se představit, promluvit si s nimi. Nevím, jestli to od té doby bylo ok, nebo to ještě chvíli trvalo, ale každopádně co já si už pamatuju, tak jsme k babi s dědou normálně od malička jezdili a taťku už měli v oblibě a bylo to v pohodě.

Neříkám, že to tak dobře musí dopadnout všude (ačkoliv tvůj přítel je starší jen o 8 let, bez předchozích závazků, takže by jim možná vadil úplně kdokoliv), ale jistá naděje tu je. ;)

Prosím anonymně, píšu o svých blízkých.

P4ja
Echt Kelišová 8672 příspěvků 05.04.19 16:15
@Anonymní píše:
@P4ja
Doma funguju tak, že přijedu, přežiju, odjedu. Svoje věci mám obstaraný, v pokoji pořádek, jestli myslíte tohle. Máma po mě pomoc doma ani nechte, aby se se mnou náhodou nemusela bavit. Ve škole jsem se nijak nezhoršila, maximálně něco málo během prvního pololetí na SŠ, ale to je vcelku normální. Jinak mám známky pořád stejný a žádný průšvihu, to bych si zase nedovolila :D A student medicíny by mě asi moc nepodporoval v záškoláctví nebo tak :D náhodou je to dobrý, když něco ve škole nechápu, tak mu řeknu a on mi to vysvětlí nebo mi pomůže, když je to potřeba :)
Ano, intr mi rodiče platí. Na intru je ale večerka, kterou vždycky v pohodě stíhám, abych neměla problémy. A o víkendu se s ním vůbec nevidím, jsem doma, takže si jen voláme. Kdyby bylo potřeba ještě něco dovysvětlit, chápu, napište ;)

Hm, tak to asi spíš vypadá na problém rodičů a jejich uvažování. Těžko říct. Pokud to máš takhle, tak třeba mají nějaký komplex nebo tak. Ale něco podobného znám od kamarádky. Oba hodně dospělí víc než desetiletý vztah a jeho rodiče se nechtějí potkat s jejími. Výmluvy typu, že doma to nemají pěkné, do hospody nemají oblečení, a vůbec její rodiče jim prej připadají proti nim mladí atd. No a to jsou dávno zasnoubení a snaží se o dítě. 8o

Takže asi to tak někdo má no. Asi bych šla cestou nejmenšího odporu a fungovala tak, jak píšeš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 16:17
@Anonymní píše:
Jestli jsi to napsala upřímně a není v tom nějaký zakopaný pes, proč by vás od sebe měli odrazovat, tak bych tomu nechala čas, sedne si to.

Můj táta je o skoro 20 let starší než mamka, když se poznali, byl už rozvedený s dvěma dětmi (staršími), mamka z konzervativní katolické vesnické rodiny… Co vím, tak to taky bylo tóčo. Pak jednou táta „natajňačku“ přijel k nim dom (když tam byla i mamka) s kyticí a něčím asi ještě dalším, slušně se představit, promluvit si s nimi. Nevím, jestli to od té doby bylo ok, nebo to ještě chvíli trvalo, ale každopádně co já si už pamatuju, tak jsme k babi s dědou normálně od malička jezdili a taťku už měli v oblibě a bylo to v pohodě.

Neříkám, že to tak dobře musí dopadnout všude (ačkoliv tvůj přítel je starší jen o 8 let, bez předchozích závazků, takže by jim možná vadil úplně kdokoliv), ale jistá naděje tu je. ;)

Prosím anonymně, píšu o svých blízkých.

Děkuju moc, zní to hezky, ale nevím, jestli by jsme na to měli odvahu :) nechám si to proležet v hlavě :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama