Reklama

Rodiče nevěsty a svatební NEdar ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 13:44
Rodice nevesty a svatebni NEdar ...

Chtela bych znat vas nazor na to, jak se mam zachovat vuci rodicum.

Mam oba rodice, ziji spolu, v pronajatem dome, nemaji dluhy a oba vydelavaji. Otec dokonce velmi dobre ( vedouci pozice, sestimistny hruby plat - dle jeho slov). Partnerova maminka zemrela a s otcem se nevidel 27 let.
Priblizne pred rokem a pul jsme zacali planovat svatbu, partnera rodice znaji ( jezdime k nim parkrat za rok, bydlime pres 1000 km) a pokazde nas zvou na navstevu oba, casto se ptaji, kdy zase prijedeme. Ac zijeme v zahranici, kde mame vsechny pratele a partner zbylou cast rodiny, rozhodli jsme se svatbu usporadat v CR, aby to moje rodina nemela daleko. Uz behem priprav se rodice casto vyptavali, co uz mame a celkove se o svatbu zajimali.

Jsem fotografka a sem tam fotim i svatby. Od klientu vim, ze rodice bezne prispivaji na svatbu, rekneme misto drive obvykleho vena, napriklad zaplati hostinu nebo saty, prstynky, fotografa, pozvanky atd. Podle toho jake maji financni prostredky, ale proste aspon malickost. Priznam jsem, ze jsem cekala, ze se rodice nabidnou, ze nam finacne vypomuzou, protoze jsem jejich jedina dcera, financi maji dostatek a bylo jasne, ze pritel zadnou podporu od rodiny nema. Mesice bezely a nic… uz jsem ani nic necekala. Druhy den po svatbe jsme zjistili, ze jsme od rodicu ke svatbe dostali jen prani… Vetsina hostu nam dala financni dary, protoze se to snadneji prevazi a domacnost mame zarizenou. Samozrejme to nebyla zadna povinnost, ale opravdu me zaskocilo, ze od mych vlastnich rodicu, kteri nam na svatbu nicim neprispeli, jsme nedostali nic… ani hloupou vazu.

Myslim, ze jim asi trapne bylo, protoze se mnou pak otec mel rozhovor s tim, ze mi ma od mamy vyridit, ze nam samozrejme prispejou, ale ze se mu nejak zablokoval ucet… a evidetni zamotana vymluva a ze nam ty penize daji, az prijedeme po dovolene.

Ted jsme u nich byli, o nicem uz ani zmitka a priznam, ze ja si rozhodne o nic rikat nebudu, bylo by mi trapne az na pudu :(

Doufam, ze to nevyznelo nejak hamizne… od 18ti ziju sama, cely zivot pracuju, dokonce jsem se zivila sama uz posledni rok na stredni skole, ac bych si byvala mohla zazadat o vyzivne pro studijici dite. Ale proste me to zarazi a priznam se i mrzi. Kdyby nasi kamaradi, kteri maji male deti a tezko vyjdou, prisli na svatbu s prazdnyma rukama, prislo by mi to naprosto samozrejmé a uprimne ani bych si toho nevsimla, ale moji vlastni rodice?

Jsem divna nebo je vazne neco spatne? A pripomneli byste se na mem miste nebo byste to nechali plavat?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 13:49

Jeste jsem zapomnela dodat, ze od svatby ubehlo nekolik mesicu. Cili mam pocit, ze cekaji, az se na to proste zapomene.

terinka4444
Hvězda diskuse 67078 příspěvků 19.09.18 13:50

Třeba mají finanční těžkosti, třeba ty to vidíš jako výmluvu a myslíš, že mají peněz dost, ale třeba byli v problémech.
Platit svatbu se dělávalo, když se lidé brali v 18 a neměli nic svého, čekat placení části svatby v době, kdy máte své zaměstnání, své bydlení, žijete v cizině a jste dospělí mně osobně přijde trošku , vlastně dost, vypočítavé.

Svatební dar dát mohli, to je pravda, pamatuju, že mně můj otec taky noc nedal, ani nu to nepřišlo trapné a cítila jsem se nepříjemně, nešlo o peníze, mám svoje, spíš o ten pocit, tak to chápu. Nezbývá, než to hodit za hlavu.

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 15363 příspěvků 19.09.18 13:50

Moc by mě to mrzelo, ale nechala bych to být. Co také můžeš dělat jiného, že?

ivašot.
Kelišová 6385 příspěvků 19.09.18 13:52
@Anonymní píše:
Jeste jsem zapomnela dodat, ze od svatby ubehlo nekolik mesicu. Cili mam pocit, ze cekaji, az se na to proste zapomene.

Jak si psala, není to jejich povinnost a chápu to tak, že vy na tom finančně nejste špatně. Zapomeň na to taky, připadá mi škoda kazit si vztahy v rodině kvůli penězům.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.09.18 13:54

Tvojí lítost chápu, hezký to od nich není a opravdu je zvykem, že rodiče dítěti na svatbu přispějí. Ale nech to plavat, když to budeš řešit jen si vztahy narušíte ještě víc.

Šarlota4
Echt Kelišová 9710 příspěvků 19.09.18 13:54

Na me to pusobi tak, ze maj fin. problem a nebo je tvuj tata proste skrt. O penize bych si nerekla, ale jestli mas s mamou dobry vztah, tak se ji zeptej ( s tim, ze po nich nic nechces, ale jestli nemaji problemy ). Jinak nam na svatbu taky nikdo neprispival, dostali jsme penize formou daru az na akci.

Avu
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 19.09.18 13:54

No, napadlo mě, jestli fakt nemají problém s penězi, ono to tak třeba na oko může vypadat, jak je všechno v pohodě, ale můžou mít potíže.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 19.09.18 13:55

Nam manzelovi rodice nedali ani to pitomy pranicko :nevim: ja nechtela od nikoho zadny extra dary, ale vsichni byli uzasni a donesli veci, ktere mame na pamatku, kamaradka s kamaradem nam treba i zahrali a zazpivali - i ty pranicka mi udelaly velkou radost a dodnes si je rada prectu znovu. Ale oni nam nedali vubec nic, ani pranicko. Vysluzku si nevzali, kytku od zenicha kterou tchyne hrozne chtela tam nakonec nechala hozenou na zidli. :nevim: Kdyz jsme tam prijeli asi po trech tydnech na navstevu, rekl nam tchan, ze jako dar dostaneme manzelovo stavebko, ktery za pul roku skonci. Ovsem jeho sestra to stavebko dostala taky a nevdavala se :nevim: uz to neresim, ale tenkrat me to dost mrzelo, ze ani pranicko na pamatku nam nenapsali :nevim:

debra.morgan
Závislačka 3495 příspěvků 19.09.18 13:56

jo, mrzelo by mě to. mozna maji fakt financni problemy o kterych nechcou mluvit, ale mozna to je jen vymluva. taky bych si o nic nerekla, ale mozna bych nadhodila, co pekneho jste si koupili za ty penize ze svatby nebo poridili, zaplatili…pokud by reakce nebyla zadna, tak uz bych to nezminovala…ale chapu te, mohli říct pravdu nebo dát aspon litr do obalky…

vertunka
Závislačka 4613 příspěvků 19.09.18 13:56

No jezis to je fakt blby. Já bych to asi nechala vysumet no a myslela bych si svoje. Jako dát vlastní dceři na svatbě jen přání? To je něco. I kdyby neměli finance, tak dva tisíce do obálky by je nezruinovali. A ještě se pak vymlouvat… Já mám takovýho švagra. Před svatbou nám slíbil 10 tisíc. Jako dar. A ještě mi řekl, at mu objednám pokoj na hotelu (což jsem chtěla zaplatit zvlast) . A na svatbu se neobtezoval donést ani to přání :zed:. A pak ticho po pěšině. Tak jsem se naštvala a za pár týdnů mu napsala, že mi dluží 7 stovek za pokoj.

Uživatel je onlinePopokatepetla
Závislačka 3060 příspěvků 19.09.18 13:56

Tak to tohle by mi taky přišlo hodně divné. Ani ne tak to, že nic nepřispěli na svatbu, to je vaše věc, ale že vám nedali žádný dárek - i kdyby nějakou upomínkovou maličkost :nevim: Já nevím, ale asi bych se jich zeptala, jestli nemají nějaké finanční problémy

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 7599 příspěvků 19.09.18 13:58

Nechala bych to být, ale taky by mě to mrzelo. Vždyť kdyby ty finance neměli, stačilo to říct, to snad každý rozumný člověk pochopí. Kdyby teď s nějakým darem přišli, nevzala bych si ho.

sucuba
Kecalka 148 příspěvků 19.09.18 13:59

Mrzelo by mě to, ale znáš chlapy.. Vytahují se jaký nemají plat a pak z toho je 00nic..treba jsou ve finančních problémech, až se příště uvidíte tak pokud tě to pořád ještě bude trápit, tak bych se zeptala, jestli nepotřebuji finančně pomoct, a uvidíš co ti odpoví :) :nevim: netrap se tím, jsou to hlouposti… Popř mě napadá že by ses mohla zeptat něco ve stylu.. Zrovna jsem se dívá na tu vázu co jsem od vás dostala na svatbě… třeba, a když řeknou že co? tak řekneš že jsi si to spletla a že jsi zapomněla co jsi od nich dostala :), a uvidis co ti na to řeknou

stinga
Závislačka 3726 příspěvků 7 inzerátů 19.09.18 14:00

no divné to je, ale dar nejde nárokovat, nedali, tak nedali, ale při návštěvě bych asi něco štiplavého pronesla

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příště se uvidíme na Mikuláše a třeba Řepka přijde s čertem, řekl obhájce. Myslel tím Kačku?

Poté, co skončil soud s obžalovaným Tomášem Řepkou a byl odročen na 6.... číst dále >

Monika Štiková se zabydluje v Německu: S chlapcem, co vypadá jako její vnuk

Od té doby, co si Monika Štiková našla mladého přítele, vidíme ji v Česku čím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >