Rodiče předškolních dětí, prosím o vyplnění dotazníku

Anonymní
27.1.20 18:02

Rodiče předškolních dětí, prosím o vyplnění dotazníku

Již nepotřebuji další respondenty. Děkuji Vám za poskytnuté informace a ochotu spolupracovat. :mavam:

Příspěvek upraven 27.01.20 v 20:49

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4858
27.1.20 18:22

Xxx

Příspěvek upraven 01.02.20 v 10:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
27.1.20 18:29

@Enmamma Dobrý den, určitě vyplňte. Jedná se mi zejména o ovlivnitelné vlivy současným životním stylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.20 18:34

Vyplněno, prosím o anonym

• Nahlásit
  • Citovat
1836
27.1.20 18:51

Dotazník jsem vyplnila. Jen tedy pokud z toho chceš dělat statistiku kolik dětí trpí civilizační chorobou, tak dle mého názoru tedy spousta Tebou uvedených diagnoz v dětském věku nejsou civilizační choroby. Diabetes u předškolních dětí je v naprosté většině případů 1. typu a nevzniká na základě špatného životního stylu. Stejně tak celiakie, nebo nádorové onemocnění. V předškolním věku bych za civilizační chorobu považovala leda tak obezitu a pak možná nějaké skoliozy, ploché nohy a podobně. Ale většina ostatních (DM 2 typu, hypertenze, kardiovakulární onemocnění…) je v dětském věku raritní. Stejně tak ta definice, že vznikají na podkladě moderního městského způsobu života? Spíš bych napsala na podkladě špatného životního stylu. Ale spousta lidí ve městě chodí do práce pěšky, jezdí MHD a musí kus dojít, naopak z vesnic se jezdí auty, protože to často jinak nejde. Toť má zkušenost jako lékařky, když s pacienty probírám zdravý životní styl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
27.1.20 19:18

@Lucka1111 děkuji za komentář. Pomohl mi. Vyhodnocovat chci především dodržování zdravého životního stylu jako prevenci proti případné manifestaci nemoci v dospělosti. Předpokládám, že většina těchto nemocí se u dětí neobjevuje často, nebo v důsledku špatného životního stylu. Očekávám odpovědi obezita, atopický exem, alergie, astma… při vyhodnocení chci jen uvést pro představu.
Definici jsem napsala nepřesně. Chtěla jsem tím vyjádřit městský-rušný, zrychlený styl života-špatný životní styl.
Alergii, astma, AE.. to můžeme považovat za civilizační choroby u dětí? Mám dojem, že ano, ale teď jsem docela znejistila :lol: Je jasné, že nemoci mají nějaký genetický předpoklad, ale životní styl a prostředí mají taky význam.
děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
27.1.20 19:25
@werousek píše:
@Enmamma Dobrý den, určitě vyplňte. Jedná se mi zejména o ovlivnitelné vlivy současným životním stylem.

Vyplněno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1836
27.1.20 19:47

@werousek alergii asi ano, astma a atopický ekzém asi taky, ale spíš to většině případů bude geneticky dané, sklon k atopii je určitě dědičný a ovlivnit se moc nedá. A genetika má určitě vliv u většiny nemocí, někdo může mít sedavý způsob života, jíst nezdravě a stejně žádnou civilizační nemocí neonemocní, někdo naopak žije zdravě a stejně jí mít bude. Ale tak nějak u té většiny se tím životním stylem dá spousta ovlivnit. Já bych možná tu otázku zda dítě trpí nějakou civilizační nemocí vynechala úplně, protože tyto děti jsou na klasické civilizační choroby moc malé, ale nejsem pediatr a je možné že existují děti s cukrovkou 2 typu v předškolního věku, ale bude to vzácnost u extrémních obezit. Ale samozřejmě děti co žijí nezdravě si na ty nemoci zakládají. Vysoký krevní tlak, ztučnění jater jsou nejsou vzácné u mladých co se registrují od pediatrů k dospělým lékařům. Většinou mají nadváhu, nesportují, netráví čas venku. Diabetes 2 typu jsem naštěstí u dvacetiletých ještě neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama