Rodiče s diagnózou roztroušené sklerózy, půjdou vaše děti do škol

Anonymní
3.5.20 17:02

Rodice s dg. RS, pujdou ted vase deti do skoly?

Zdravím ???? a chtěla bych se zeptat rodičů s dg. roztroušená skleroza, podle čeho a jak se rozhodujete, jestli teď po otevření škol 25.5. půjdou vaše děti do školy?
Já sama jsem spíš rozhodnutá, že syn do školy půjde (1.třída), už je to dlouhý a náročný pro něho i pro mě, a taky si říkám, že koronavirus a moje rs tu budou i po prázdninách. Ale pak když si přečtu nějaké to doporučení, že děti „z rizikových skupin“ mají ještě zůstat doma, tak mě to nahlodá… A nikoho v podobné situaci osobně neznám, tak mě napadlo zkusit se zeptat tady????
Děkuju za vaše případný zkušenosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29548
3.5.20 17:07

Tuto diagnózu nemam, ale moje dítě by zůstalo doma. Pokud nechodíš do práce a jsi treba v invalidním důchodu, budou Te stejně prosit, aby sis dítě nechala doma.
Mam jiné chronické onemocnění, dcera má snizenou imunitu, všechny děti jdou až v září.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 17:21

@Jana206 Doma nejsem, teď když jsou zavřený školy, tak mám HO, když půjde malej do školy, tak bych chodila do práce… No nejradši bych začala fungovat „normálně“, tím myslím do školy a do práce, ale někde vzadu si nejsem jistá, jestli dělám dobře. Nemoc mam „v klidu“, ale beru imunisupresivni léky…

• Nahlásit
  • Citovat
276
3.5.20 17:48

Otec rs, stejne chodi do prace a styka se se spoustou lidi, od 18. zacne zase skolka, mala pujde. Presne, korona bude i v zari :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
3.5.20 21:24

A děti 2 stupně jdou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
3.5.20 22:27

Nevím, zda ti pomůžu, mám několik let neuroboreliózu a pár dalších lahůdek. Ale normálně je potřeba fungovat, chlap je OSVČ a pracuje. Dcera je předškolák, takže uvidím jak se školkou. Pokud nebude potřeba roušek, tak jí možná pustím. Neberu se jako rizikovka, to bych nesměla ani před barák, protože tu u hospůdky už to je chvíli jak na fesťáku a lid na nějaký doporučení a nařízení vlády ser. e :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1969
4.5.20 13:45

Nemám RS, ale dítě bych do školy na měsíc nedala. Kdyby byl třeba leden a před prázdninama dlouhá doba, tak ano. Ale kvůli pěti týdnům, kdy se navíc nebude ve školách nic dělat, mně to přijde zbytečný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama