Rodiče se pořád hádají

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 11:57
Rodiče se pořád hádají

Zdravím, omlouvám se, pokud to tu nepatří, ale potřebuju se asi jen vypsat. Už asi 2 roky je u nás doma příšerně napjatá atmosféra. Rodiče se pořád hádají, není den, kdy by nebyl klid. Pořád se navzájem uráží a hrozně si nadávají, je to až tak hrozne, že mladší bratr kvůli toho pak i brečí, ať přestanou. Otec často někam odjede, neřekne kam a pak se vrátí někdy až ráno s tím, že je jeho věc, kde byl a už to zase jede. Tím, jak mamku jednou uhodil u mě nehorázně klesl, nedokážu se s ním moc bavit. Domov je pro mě nehorázně depresivnim místem a nevím, jak dlouho to tu vydržím. Po maturitě bych chtěla odjet do zahraničí pracovat, ale zas to tu nechci nechat všechno na mamce… Je tu taky někdo takový, kdo tohle zažil a jak se s tím vypořádal? Moc děkuji za jakekoliv reakce.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 3164 příspěvků 22.12.18 12:15

Ono to je tvrdé, ale tvoje mamka si takový život vybrala sama. Ty se za ní rozvést nemůžeš a pokud zůstaneš doma jen kvůli ní, dřív nebo později mezi vámi narostou výčitky, že jen kvůli ní sis zničila život i ty a zůstávala v nefunkční rodině. U nás to teda až takhle blbé nebylo, ale ulevilo se mi, když se naši konečně rozvedli. A táta si pak našel normální ženu a stal se z něj úplně jiný člověk, u nás totiž dělala dusno máma. Já našla svůj klid ve chvíli, kdy jsem se odstěhovala. Takže být tebou, tak do toho zahraničí jdu. Něco vyděláš, naučíš se jazyk, rozšíříš obzory. Nemáš třeba babičku, kam se s bráchou uchýlit ve chvíli, kdy vaši zase skončí v sobě? Ale je mi vás líto, zejména pokud je bráška nějak malý.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 12:25
@Anonymní píše:
Zdravím, omlouvám se, pokud to tu nepatří, ale potřebuju se asi jen vypsat. Už asi 2 roky je u nás doma příšerně napjatá atmosféra. Rodiče se pořád hádají, není den, kdy by nebyl klid. Pořád se navzájem uráží a hrozně si nadávají, je to až tak hrozne, že mladší bratr kvůli toho pak i brečí, ať přestanou. Otec často někam odjede, neřekne kam a pak se vrátí někdy až ráno s tím, že je jeho věc, kde byl a už to zase jede. Tím, jak mamku jednou uhodil u mě nehorázně klesl, nedokážu se s ním moc bavit. Domov je pro mě nehorázně depresivnim místem a nevím, jak dlouho to tu vydržím. Po maturitě bych chtěla odjet do zahraničí pracovat, ale zas to tu nechci nechat všechno na mamce… Je tu taky někdo takový, kdo tohle zažil a jak se s tím vypořádal? Moc děkuji za jakekoliv reakce.

Velmi dobře ti rozumím, a je mi to moc líto za tebe. :hug: Moje dětství bylo peklo a horor v přímém přenosu. U nás byl alkohol a násilí na denním pořádku. I když jsme matku prosili, ať se otcem rozvede, ona o tom sice mluvila, ale nikdy to neudělala. Ve finále zničili život sobě, i dětství svým dětem.Bylo by tona dlouho. Pokus se mámě vysvětlit, jak se tam s bráškou cítíte, a jestli by to nemohla vyřešit rozchodem s tátou. Tobě doporučuji odjet do zahraničí. A bratr by nemohl bydlet třeba u babičky?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 12:33
@Anonymní píše:

Kolik je bratrovi? Kvuli nemu bych treba par let jeste zustala, az vyroste a bude moci sam odejit. Jen kvuli matce, ktera si takovy zivot sama vybrala, bych nezustavala. Kdyby k necemu byla, rozvedla by se a meli byste lepsi detstvi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 12:51

@Lalelale Píšeš, že dusno dělala máma. Když byly rodiče spolu, tak sis to myslela taky? S mámou to nebylo v pohodě po rozvodu? Momentálně bych chtěla odejít od partnera, ale finančně to nedam ani náhodou.

Uživatel je onlinexjuliax
Kecalka 333 příspěvků 22.12.18 13:02
@Anonymní píše:

Znám to moc dobře. I s tím bratrem. Já mám teda ještě staršího. Vždycky říkal, že nebude jako otec pít a řvát a teď? Chlastá a řve taky, ale už sám. Otec, jak byl napitý spadl a je imobilní a nemluví a musela jsem ho dát do ústavu. Mamka to bohužel odnesla tak, že má Alzheimera a je mimo. Mladší brácha to odnesl nejvíc, je doma a musí se starat, i když mu ve všem moc pomáhám a zařizuji. Já už mám svou rodinu a snažím se, aby byla lepší jak ta moje. :srdce:

Lalelale
Závislačka 3164 příspěvků 22.12.18 13:05
@Anonymní píše:
@Lalelale Píšeš, že dusno dělala máma. Když byly rodiče spolu, tak sis to myslela taky? S mámou to nebylo v pohodě po rozvodu? Momentálně bych chtěla odejít od partnera, ale finančně to nedam ani náhodou.

Abych byla upřímná, byla jsem tehdy hodně zmanipulovaná a velmi dlouhou dobu jsem si myslela, že dusno dělal táta, protože když odešel, bylo výrazně lépe. On jak byl vydeptaný tak byl hodně protivný a změnil se právě až s novou ženou, když měl konečně klid. Začali spolu cestovat, chodit do restaurací, na výlety… Až hodně let po tom mi došlo, že máma deptala úplně celou rodinu včetně mě. Přitom to bylo od začátku všem jasné, jen já to nevnímala. Zpětně si hodně vyčítám, jak jsem byla zabědněná.

pikola
Neúnavná pisatelka 19712 příspěvků 22.12.18 13:06
@Anonymní píše:

Mluvila jsino tom někdy s mámou jak ti to vadí? Třeba je s ním právě jen kvůli vám a neví, jak trpíte a tohle by jí mohlo nakopnout to řešit

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17316 příspěvků 22.12.18 13:14
@Lalelale píše:
Abych byla upřímná, byla jsem tehdy hodně zmanipulovaná a velmi dlouhou dobu jsem si myslela, že dusno dělal táta, protože když odešel, bylo výrazně lépe. On jak byl vydeptaný tak byl hodně protivný a změnil se právě až s novou ženou, když měl konečně klid. Začali spolu cestovat, chodit do restaurací, na výlety… Až hodně let po tom mi došlo, že máma deptala úplně celou rodinu včetně mě. Přitom to bylo od začátku všem jasné, jen já to nevnímala. Zpětně si hodně vyčítám, jak jsem byla zabědněná.

Tvoje matka to jinak neuměla. Nikdo ji to nenaučil. A pak život bez dětí je jiný, než život s každodenními starostmi. To se lehce s tou novou mohl pustit do užívání světa. Ale někdy se prostě lidé k sobě nehodí a poznají to až pozdě. A co teď? Je maminka už spokojená?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 13:24
@Anonymní píše:

Oni už se nezmění. POkud budou spolu, bude se to spíše stupňovat. Tvoje matka by měla udělat rázný krok a toto manželství zrušit. Můj otec bil mou matku. Ta ovšem požádala o rozvod a měli jsme sice těžký život, ale byl klid. To mi bylo cca 11 let. Už jako dítě jsem s otcem přerušila všechny vztahy a nesetkala jsem se s ním do té doby, než zemřel. A je mi to jedno. A to jsem byla jeho oblíbenec, všude se se mnou chlubil. Jakoby pro mě umřel v těch mých 11 letech. Čím déle bude tvoje matka v takovém vztahu, tím hůř to tvůj bratr ponese. Promluv s matkou i otcem, že to takhle dál nejde. Znám dokonce děti, které kvůli tomuhle v rodině šly do Klokánku a ten se o ně postaral. Nebo jim říct, že uvažujete o tom, že půjdete do Dětského domova. Možná to s nimi pohne. :hug:

nostress
Extra třída :D 14003 příspěvků 22.12.18 13:32

@LucinkaPardu­bicka
Zapomněli ti dát dneska medikaci? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 13:34
Rodiče se pořád hádají

Moc vám děkuji za reakce, mamka ví, že nás to trápí a už několikrát naznačovali, že se rozejdou, ale je to pořád stejné. U babičky jsme už párkrát takhle byli, ale takhle by jsme tam museli být pořád. Mrzí mě to, že to takhle rodiče mají a taky si myslím, že by pro všechny bylo lepší, kdyby se rozvedli, ale bojím se to říct

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 13:36

Znam to.Ale od mala.Byl vtom i alkohol.Ja byla ,ale to mladsi dite co brecelo starsi setre.Kdyz sem byla mala pomahala mi ,ze me chovala v naruci.V 18 se odstehovala.A ja jezdila hodne kni.Ja sama odesla v 19 taky k manzelovim rodicum.Nez pujdem do sveho.Nasi diky piti zemrely pomerne brzy b 53 letech .Jak prezit nevim .Stydela ssm se po jejich hadkach vylest z domu.Ale prezila sem a mam vlastni zivot.Sestra ma ztoho deprese.Hodne sil :srdce:

admin
Extra třída :D 11477 příspěvků 22.12.18 13:49
@nostress píše:
@LucinkaPardu­bicka
Zapomněli ti dát dneska medikaci? :nevim:

Dobrý den,

trolla jsem smazala ;)

Přeji krásné svátky :kytka:
Lucka

nostress
Extra třída :D 14003 příspěvků 22.12.18 13:51
@Anonymní píše:
Moc vám děkuji za reakce, mamka ví, že nás to trápí a už několikrát naznačovali, že se rozejdou, ale je to pořád stejné. U babičky jsme už párkrát takhle byli, ale takhle by jsme tam museli být pořád. Mrzí mě to, že to takhle rodiče mají a taky si myslím, že by pro všechny bylo lepší, kdyby se rozvedli, ale bojím se to říct

Neboj se, a řekni jim to tak, jak to s bratrem cítíte. A taky by s nimi mohlo otřást, pokud by jste jim řekli/jak už tady někdo psal/, že jestli s tím nepřestanou, tak od nich odejdete, třeba do Klokánku, že už takhle nemůžete a nechcete nadále žít. Taky můžeš vyhledat odbornou pomoc, a navštívit nějakého solidního psychologa.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Nela Slováková zveřejnila nahou fotku. Fanouškům vzala iluzi o dokonalých silikonech!

Známá provokatérka Nela Slováková (28) moc dobře ví, co frčí na Instagramu.... číst dále >

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >