Rodiče Slováci, malej narozenej v čechách, školka?

Anonymní
15.4.10 13:36

Rodiče slováci,malej narozenej v čechách,co a jak?

Ahoj!Chcela som sa spýtat,či náhodou medzi nami nieje niekto s podobnou situáciou-s priatelom sme obaja slováci,malý sa narodil v čechách,a práve sme boli na zápis.3.8budú malému3roky a mne tým pádom končí dnom 3narodenín rodičák a 4.3by som mala nastúpit do práce.Akú máme šancu,že mi ho prijmú?A ako ste na tom so školkou vy?Dakujem za rady.Kačka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4957
15.4.10 13:39

Měli by ho přijmout úplně v pohodě. Občaství má jak atdy v ČR tak i na Slovensku platné.

Můj spolužák na zálkadní škole byl maďar, slovák a čech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
15.4.10 13:50

Ahoj,

no, nejsem si jistá, zda v dnešní době má na zapsání dítěte do MŠ až tak vliv občanství, jako kapacita školky :cry:

každopádně my máme 3 roky až příští rok v březnu, a po oběhnutí několika školek ( asi 10), kde mi řekli, at s tím nepočítám, tak se to nakonec v jedné přece jen podařilo… :lol: takže proč by to nemělo vyjít vám.

No a u zápisu jsi určitě mluvila s ředitelkou, nebo někým, kdo to tam měl na starosti, takže kdyby měl být problém s tím, že vy jste Slováci nebo tak, tak by ti to přece rovnou řekla, ne?:-)Ono je to i pro ně dost papírování, tak proč by měli dobrovolně psát další zamítnutí, když by ti to rovnou řekli, takže já si myslím, že je třeba, aby mělo dítě hlavně 3 roky, než nastupí do školky a pak by měla být docela velká pravděpodobnos přijetí, navíc, když nastupuješ do práce…ale teda vezmou ho až od září, ten srpen musíš nějak zařídit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18537
15.4.10 13:51

Podle me zalezi jen na miste bydliste a preferencich skolky, zeptej se tam…Obcanstvi podle me nema vliv… Predpokladam, ze vase ditko rozumi a mluvi obema jazyky, aby nemelo ve skolce problem…
K nam do skolky chodi misenci, cernoska, Vietnamec, Bulhar, Anglicanka… bez problemu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
15.4.10 14:03

K prijeti potrebuje mit trvale bydliste v miste skolky, nebo meste, vesnici one skolky.

To ze rodice jsou slovaci??? To by mohlo v pripade neprijeti zavanet diskriminaci :wink:

Urcite to nehraje roli. a mate velkou sanci na prijeti. splnuje zakladni podminky a to vek! a bydliste

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
15.4.10 19:05

moje dcera ma slovenske obcanstvi a dostala se do skolky takze v poho :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama