Rodičovská a formulář

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vanill
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 15:05
Rodičovská a formulář

Ahojte holky, tento měsíc mi skončila mateřská a měla bych dostat rodičovský příspěvek. Nevíte, jak to je, jestli musím na úřad vyřídit nějaký formulář nebo rodičovskou dostanu automaticky?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.11.14 15:08

@vanill musíš o rodičák zažádat, takže na úp. Doklad o pobírání MD sebou, RL dítka.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 14.11.14 15:17
@vanill píše:
Ahojte holky, tento měsíc mi skončila mateřská a měla bych dostat rodičovský příspěvek. Nevíte, jak to je, jestli musím na úřad vyřídit nějaký formulář nebo rodičovskou dostanu automaticky?

Jistě že si musíš zařídit sama, úřady netuší, že máš nárok a v jaké podobě (respektive jak by jsi si přála, aby Ti byl RP vyplácen).

vanill
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 15:18
rodičák a formulář

@martina.se aha, tak to jsem myslela, že ho dostanu automaticky. Tak to znamená, že pokud jsem tento měsíc měla dostat rodičák, tak žádné peníze tedy nedostanu?

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.11.14 15:22
@vanill píše:
@martina.se aha, tak to jsem myslela, že ho dostanu automaticky. Tak to znamená, že pokud jsem tento měsíc měla dostat rodičák, tak žádné peníze tedy nedostanu?

dostaneš jen část mateřské, pokud jsi tedy nenastoupila přesně prvního nebo posledního. Ale rodičák ne - pokud o něj nezažádáš. Pokud zažádáš, přijde Ti poměrná část. Já žádala rodičák 2.9. a 15.9. jsem ho měla na účtu.

rosolina
Kelišová 6653 příspěvků 14.11.14 15:47

Pokud jsi měla mateřskou vyšší tak se taky může stát, že dostaneš jen tu mateřskou a rodičák nikoliv, protože nemůžeš pobírat 2 sociální dávky během jednoho měsíce. Já jsem měla vysokou mateřskou, která mi končila 8 den v měsíci, žádala jsem si o rodičák ve výší 7600,– a rozdíl mezi mateřskou a rodičákem dělal 280,– tak ten mi přišel na účet jako rodičák.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 14.11.14 15:48
@vanill píše:

Lze zažádat až 3 měsíce zpětně tuším. Jdi si to tam vyřídit co nejdřív (jen Ti to s největší pravděpodobností pošlou všechno až v rámci prosincocého výplatního termínu).

vanill
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 15:57
rodičák a formulář

@Svistice teď se dívám, že jsem to špatně napsala, mateřská mi skončila minulý měsíc, jenže jsem byla přesvědčena, že mi automaticky pošlou rodičák, tak jsem to bohužel neřešila. Mateřskou mi platila firma a teď by mi měl rodičák platit úřad. Přecházela jsem totiž z rodičáku na mateřskou, kvůli druhému dítěti.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 14.11.14 16:11

@vanill Mateřskou Ti neplatila firma, mateřská chodí z účtu České Národní banky, takže od státu.

bundik
Stálice 98 příspěvků 15.11.14 09:36
rodičák a mateřská

@Svistice no, tak to já mám ten stejný problém jako vanill. Mateřská mi skončila začátkem minulého měsíce a taky jsem myslela, že to automaticky najede na rodičák a vůbec jsem si ho nevyřídila. Jsem na sebe kvůli tomu tak naštvaná. Musím co nejrychleji zajít na úřad a vyřídit si to, ale nevím, jak to bude s penězi. Myslíte holky, že mi to vrátí zpětně nebo bude nějaký problém? :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65127 příspěvků 15.11.14 09:50

@bundik Jo, dá se žádat až 3 měsíce zpětně.

bundik
Stálice 98 příspěvků 15.11.14 11:19
rodičák a formulář

@j.a.n.i1 děkuji za info

Kamikadze
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 27.04.15 20:20

Mam prosbu. Vyzvedla jsem si formulare. Zadost je jasna. Ten druhy papir k tomu mam vzit na socialku k potvrzeni, ze beru materskou, fajn. Ale pak se ptala na manzela a dala mi nejaky dalsi papir, ze to ma vyplnit ucetni firmy, kde manzel pracuje. Materskou mam 6tis.neco…a na rodicak chci na 3 roky. V te zadosti je i kolonka jakou castku chci..ale jak ja to mam vedet??? A co je to za ten papir pro manzela?

Diky moc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.15 10:55

Holky, jen jsem se chtěla zeptat, musím na na úřad ohledně vyřízení rodičovského příspěvku já osobně nebo stačí vyplnit formulář a může ho tam zanést manžel? Díky moc :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65127 příspěvků 08.06.15 11:07

Stačí vyplnit formulář, jen ho musíš mít správně a se všemi požadovanými přílohami.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >