Rodičovská a mateřská, mám na ni nárok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petula301
Nováček 3 příspěvky 10.01.19 14:27
Rodičovská a mateřská, mám na ni nárok?

Jsem na rodičovské, která mi končí v dubnu a druhé dítě čekám v červnu. U prvního mi neprodloužili smlouvu, takže jsem prakticky nezaměstnaná. Zajímá mě, kde budu vedená ty dva měsíce nebo jak to udělat?

Reakce:
Janli
Kelišová 6871 příspěvků 10.01.19 15:00

Buď půjdeš na ÚP nebo zůstaneš doma a prodloužíš si rodičák o dva měsíce. Dnem porodu ti vzniká nárok na další rodičák, který je od prvního dne v měsíci zpětně.

Petula301
Nováček 3 příspěvky 10.01.19 18:51

Aha.. Děkuji.. A z pracáku bych vůbec něco dostala? Tak nvm,co se vyplatí vic teda..

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 10.01.19 19:13

Z pracáku dostaneš podporu.

Petula301
Nováček 3 příspěvky 10.01.19 19:44

Tak to by pro mě bylo lepší, než zůstat dva měsíce bez peněz.. Vlastně měsíc..

Sharky1
Nováček 1 příspěvek 11.01.19 04:03
Mam narok na rodicovsky prispevek?

Dobry den,

Posledni 4 roky ziji (pracuji) v Australii a na konci brezna se nam tady narodi miminko. Chtela bych se zeptat, jestli budu mit narok na rodicovsky prispevek, kdyz mam stale trvale bydliste v Cechach. Jestli ano, mohli byste mi, prosim, rici, jak si o ten prispevek pozadat? Moc Vam dekuji za odpoved.
Jsem s pozdravem,
 Sarka

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >