Reklama

Rodičovská a práce na hlavní pracovní poměr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 6 inzerátů 23.09.18 12:11
Rodičovská a práce na hlavni pracovni pomer

Ahoj, prosim, rada bych se zeptala, idealne nekoho, kdo ma osobni zkusenost a resil ted nekdy akualne.
Do unora 2019 jsem na rodicovske, firma, kde jsem delala predtim zkrachovala, takze bych se nemela kam vratit. Povedlo se mi sehnat si zkraceny uvazek na 6hod. Vim (tedy myslim si, ze mohu byt normalne zamestnana od 2 let veku ditete), ale mam to nekde hlasit? Pracak, pojistovna? A z pohled zamestnavatele, odvadi za me zamestnavatel zdravotni i socialni, prestoze mi ho ted vlastne hradi stat?
Moc dekuji za vsechny rady a postrehy :palec: :kytka:

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 23.09.18 12:22

@Jindrova25 Stát ti teď žádné sociální nehradí. Pouze se ti doba péče o dítě počítá, jako odpracovaná pro důchod.

Lendeš
Kelišová 5261 příspěvků 23.09.18 12:27

Pokud nejsi už zaměstnaná, tak nejsi na rodičovské dovolené. Jsi jen příjemce rodičovského příspěvku. Při pobírání rodičovského příspěvku můžeš pracovat bez omezení a nemusíš to nikam hlásit. U dětí do 2 let je při rodičáku omezená jen docházka do jeslí/školky na max. 46 hodin měsíčně a ta se musí hlásit na pracáku.

Zaměstnavatel odvádí soc. a zdrav. normálně. Jen pokud by sis vydělala měsíčně méně než minimální mzdu (aktuálně 12 200 Kč), tak ti nemusí strhávat doplatek do minimálního zdravotního, protože jsi zároveň státní pojištěnec. V takovém případě zaměstnavateli oznam, že jsi příjemcem rodičovského příspěvku (dolož mu to např. čestným prohlášením).

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 6 inzerátů 23.09.18 12:49

@Lendeš dobre,dekuji moc!

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 23.09.18 17:30

@Jindrova25 pokud je diteti 2 a více nemusis nikam nic hlásit. Take jsem to mela podobne. Normalne jsem pracovala na plny uvazek, dcera chodila do jeslí a ja jeste cca 4 mesice dobirala rodicak.

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 6 inzerátů 23.09.18 20:27

@srpen89 dekuji :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >