Rodičovská a překročení měsíčního limitu při DPP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tangarinka
Nováček 4 příspěvky 07.09.18 14:59
Rodičovská a překročení měsíčního limitu při DPP

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a přivydělávám si u svěho stavajícího zamestnavatele na DPP, ale zjistila jsem, že jsem v květnu 2018 překročila měsíční limit, bylo mi vyplaceno 10200kč. Může mi prosím někdo vystvětlit, co to pro mě znamená? Jelikož jsem až ted zjistila, že při DPP si nemůžu vydělat více než 10000. Moc děkuji za ochotu :-)

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reakce:

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 07.09.18 15:04

Při DPP si můžeš vydělat, kolik chceš, ale když si vyděláš víc než 10 000 za měsíc, strhává se daň z příjmu. Řekni si o výplatní pásku. ;)

Tangarinka
Nováček 4 příspěvky 07.09.18 15:13

Výplatní pasku mám, ale nějak se v ní neorientuju :-( jak by to tam mělo být uvedené? Takže já to nemám nijak řešit?

nozu
Extra třída :D 11678 příspěvků 07.09.18 15:24

u dpp je jedine omezeni, a to 300 hodin rocbe pro jednoho zamestnavatele. jina pri vydelku do 10000 hrubeho se ti strhava pouze srazkova dan z prijmu. nad tuto hodnotu jiz za tebe zamestnavatel odvadi i zdravotni a socialni. dohodni se se mzdovou ucetni, ze pobiras rodicovsky prispevek. nebudou ti to zdravotni strhavat v takove vysi.

nozu
Extra třída :D 11678 příspěvků 07.09.18 15:26
@Korela chocholatá píše:
Při DPP si můžeš vydělat, kolik chceš, ale když si vyděláš víc než 10 000 za měsíc, strhává se daň z příjmu. Řekni si o výplatní pásku. ;)

toto neni pravda. dan z prijmu se strhava vzdy. ale nad 10 000 se strhava i zdravotni a socialni.

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 07.09.18 15:29

@Tangarinka tak ji vyfoť a pošli někomu, koho znáš dobře a kdo by ti s ní poradil, přeci jen jsou tam citlivá data. Měly by tam někde být uvedeny srážky a základ mzdy, apod… Nebo koukni na net na vzory. ;) Nebo si spočítej, kolik bys měla dostat (počet odpracovaných hodin krát peníze za hodinu), když to bude víc než 10 200, tak z toho odečti daň ze mzdy a jestli ti vyjde 10 200, je to v pořádku. ;) Pokud ti daň nestrhl, neřeš to.:D Ale doporučuji hlídat ty hodiny hlavně, ono 300 hodin je dost málo.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63336 příspěvků 3 inzeráty 07.09.18 15:38

@Korela chocholatá Nad 10000 se strahava i socialni a udravotni, takze podle tveho navodu spocita prd.

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 07.09.18 15:39
@nozu píše:
toto neni pravda. dan z prijmu se strhava vzdy. ale nad 10 000 se strhava i zdravotni a socialni.

Ano, máte pravdu. Moje chyba ;)

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 07.09.18 15:40
@Korela chocholatá píše:
@Tangarinka tak ji vyfoť a pošli někomu, koho znáš dobře a kdo by ti s ní poradil, přeci jen jsou tam citlivá data. Měly by tam někde být uvedeny srážky a základ mzdy, apod… Nebo koukni na net na vzory. ;) Nebo si spočítej, kolik bys měla dostat (počet odpracovaných hodin krát peníze za hodinu), když to bude víc než 10 200, tak z toho odečti daň ze mzdy a jestli ti vyjde 10 200, je to v pořádku. ;) Pokud ti daň nestrhl, neřeš to.:D Ale doporučuji hlídat ty hodiny hlavně, ono 300 hodin je dost málo.

Ostatní mají pravdu, odečti si ještě pojištění. Omlouvám se, moje chyba. :kytka:

Tangarinka
Nováček 4 příspěvky 07.09.18 15:44

Tak ted jsem z toho jelen :-D :-( … Takže aspon takhle, mám já to nějak řešit, že jsem dostala více peněz než těch 10000 a nebo to pro mě nic neznamená? A mám to nechat tak a pro příště sí hlídat, abych více nedostala? Nebo to musím někde uvést v danovem??? Děkuji moc za rady!!!

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63336 příspěvků 3 inzeráty 07.09.18 15:55

@Tangarinka Neres, je to veci zamestnavatele.

Tangarinka
Nováček 4 příspěvky 07.09.18 18:42

Tak super, hned jsem klidnější:-) dííky :kytka:

nozu
Extra třída :D 11678 příspěvků 07.09.18 18:58

@Tangarinka hele, mozna si ale prover to danove priznani. podle me ho musis podat a vsechny prijmy vycislit. ale fakt nevim, ja to vzdy resim pres zamestnavatele…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63336 příspěvků 3 inzeráty 07.09.18 19:20

@nozu pokud ma vzdy podepsane prohlaseni a nema jine ptijmy, tak nemusi.

nozu
Extra třída :D 11678 příspěvků 07.09.18 19:22

@j.a.n.i1 ano, to mas pravdu. otazka je, zda u toho dpp ma prohlaseni podepsane…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >