Rodičovská a přivýdělek

324
12.4.18 12:26

rodičovská a přivýdělek

Holky, mám prosbu asi jsem úplně mimo, ale chodím na brigádu cca 9hod. týdně a pobírám rodičák. dnes mi přišly peníze z brigády, počítala jsem, že budu brát víc a když jsem mluvila s vedoucí, tak mi bylo řečeno, že je tam srážka na dani, že nemůžu uplatnovat 2krát slevu na dani, když ji uplatnuji z rodičáku, že se vždy uplatnuje s toho vyššího příjmu. Měla pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
808
12.4.18 12:32

Papir se podepisuje u zamestnavatele!!! Rodicak se nedani, takze si vyzadej ruzovej papir na podepsani ulevy…pak pokud jsi na dpc, tak od 2,5tis se strhava zdravotka a socka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29370
12.4.18 12:32
@mimoušel píše:
Holky, mám prosbu asi jsem úplně mimo, ale chodím na brigádu cca 9hod. týdně a pobírám rodičák. dnes mi přišly peníze z brigády, počítala jsem, že budu brát víc a když jsem mluvila s vedoucí, tak mi bylo řečeno, že je tam srážka na dani, že nemůžu uplatnovat 2krát slevu na dani, když ji uplatnuji z rodičáku, že se vždy uplatnuje s toho vyššího příjmu. Měla pravdu.

jde o to, kde jsi podepsala to růžové „Prohlášení“… pokud bys ho měla podepsané jen u té brigády, tak ti slevu na dani uplatní tam… jinak si můžeš podat daňové přiznání za celý rok a slevu uplatnit a pokud jsi měla jen ten příjem z brigády, tak to dostaneš vráceno…
Z rodičáku se žádná sleva neuplatňuje, rodičák není zdanitelný příjem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
12.4.18 12:41

No já chodím na brigádu teprve měsíc od 1.3 2018 a žádný růžový papír jsem nepodepisovala.Je to práce na dohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
6.2.19 23:31

Rodičovská a přivýdělek

Ahoj, potřebovala bych poradit. Dneska jsem byla podepsat smlouvu na brigadu, jedna se o inventury v nočních hodinách. Ale! Synovi je teprve 13mesicu a na internetu jsem se dočetla, že si můžu přivydělávat do 2let věku dítěte buď u svého zaměstnavatele nebo dát dítě do jeslí a to na max 48 hodin. Brigáda není u mého zaměstnavatele a dítě do jeslí v tomto věku určitě dávat nebudu. Péči by měl, staral by se tatínek a ráno už bych byla funkční zase já. Tak se chce zeptat jestli to vůbec jde nebo musím smlouvu zrušit. Nerada bych přišla o řidičák. Všem moc děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
6.2.19 23:39

Na RD si můžete přivydělat kde chcete a kolik chcete, je tam pouze omezení, pokud bude dítě navštěvovat jesle, nebo školku a nejsou mu ještě 2 roky. Pokud bude hlídat tatínek doma tak je vše bez problémů. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2741
6.2.19 23:40

Já si myslím,že je to tak v pořádku.Musis mít zajištěnou péčí o dítě,což otec splňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1957
6.2.19 23:49

A jak je v případě home office?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
7.2.19 00:01

Oni to taky píšou všude jinak, radši zítra ještě zavolám na úřad ať se ujistim a mám klidné spaní :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
7.2.19 00:02
@Petula306 píše:
A jak je v případě home office?

To si myslím, že je v pohode, protože a tím dítětem si doma a péči mu zajistujes :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14262
7.2.19 06:06
@kakuja píše:
Oni to taky píšou všude jinak, radši zítra ještě zavolám na úřad ať se ujistim a mám klidné spaní :D

Nepanikařit. Pracovat můžeš kde chceš, pokud třeba nemáš v pracovní smlouvě nějakou konkurenční doložku. Když je s dítětem doma druhý z rodičů, tak o rodičovský příspěvek nepřijdeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14941
7.2.19 07:46
@kakuja píše:
Oni to taky píšou všude jinak, radši zítra ještě zavolám na úřad ať se ujistim a mám klidné spaní :D

Zákon 117/1995 Sb. snad píšou všude stejně, a podle § 31, odst. 3) Podmínka osobní celodenní péče se též považuje za splněnou a rodičovský příspěvek náleží, jestliže
a): dítě, které nedosáhlo 2 let věku, navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti v rozsahu nepřevyšujícím 46 hodin v kalendářním měsíci
e) rodič zajistí péči o dítě jinou zletilou osobou, nejde-li o případy uvedené v písmenu a), v době, kdy je výdělečně činný nebo je žákem nebo studentem soustavně se připravujícím na budoucí povolání (§ 12 až 15), s výjimkou studia za trvání služebního poměru příslušníků ozbrojených sil;

Kritériem u dětí, které nedosáhly 2 let věku, je, jak dlouho pobývá v předškolním zařízení a podle zákona to nemá být víc, než 46 hodin v kalendářním měsíci.

Tady je výslovně uvedeno, že jde o znění platné od 1.1.2019.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
7.2.19 08:31

@nozu
Já jsem si to myslela, ale jeden nikdy neví :D každopádně děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
7.2.19 08:32

@eumedon
Moc děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14262
7.2.19 15:19

@kakuja no, ještě bys mohla dopadnout tak, že dostaneš nějakou třetí variantu odpovědi přímo na úřadě. :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama