Rodičovská délka, řádná dovolená a vše kolem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 14.03.18 06:43
Rodičovská délka, řádná dovolená a vše kolem

Poraďte,
1. Kde a kdy si mám zažádat o rodičovský příspěvek?

2. Jak dlouho mi zaměstnavatel musí držet původní pracovní pozici a jak dlouho místo bez uvážení předchozí pracovní pozice?

3. Kdy musím zaměstnavateli nahlásit délku Rodičovské dovolené?

4. Můžu se rozhodnout po 3 letech, že si ji zkrátí na 2 roky a musí mě zaměstnavatel vzít zpět nebo až za3 roky?

5. Kdy si mám vybrat řádnou dovolenou tak, aby mi nepropadla?

6. Na kolik dní volna budu mít nárok?

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 14.03.18 06:48
@Marffusha píše:
Poraďte,
1. Kde a kdy si mám zažádat o rodičovský příspěvek?

2. Jak dlouho mi zaměstnavatel musí držet původní pracovní pozici a jak dlouho místo bez uvážení předchozí pracovní pozice?

3. Kdy musím zaměstnavateli nahlásit délku Rodičovské dovolené?

4. Můžu se rozhodnout po 3 letech, že si ji zkrátí na 2 roky a musí mě zaměstnavatel vzít zpět nebo až za3 roky?

5. Kdy si mám vybrat řádnou dovolenou tak, aby mi nepropadla?

6. Na kolik dní volna budu mít nárok?

1. Zadas na uradu prace dle TP, idealne po skonceni md, ale vyplaci se az 3 mesice zpetne.
2. Puvodni misto ti drzi pouze po dobu md, obdobne po dobu 3 let.
4. Nemusi te vzit zpet driv (logicky, napr. ma na tu dobu sjednny zastup), to je na jeho dobre vuli. Ale pokud si nahlasis rd kratsi, treba ty 2 roky, tak ti ji musi prodlouzit v pripade zajmu az na 3 roky.
5. Hned po skonceni md, jinak by se ti kratila.

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 14.03.18 07:00
@Cuddy píše:
1. Zadas na uradu prace dle TP, idealne po skonceni md, ale vyplaci se az 3 mesice zpetne.
2. Puvodni misto ti drzi pouze po dobu md, obdobne po dobu 3 let.
4. Nemusi te vzit zpet driv (logicky, napr. ma na tu dobu sjednny zastup), to je na jeho dobre vuli. Ale pokud si nahlasis rd kratsi, treba ty 2 roky, tak ti ji musi prodlouzit v pripade zajmu az na 3 roky.
5. Hned po skonceni md, jinak by se ti kratila.

Teda, nedivím se, že máš označení extra třída!!! :palec: Děkuji za stručné a jasné odpovědi :srdce:

Pokud nastoupím MD v půlce května, mám nárok na všechny dny dovolené jako běžný zaměstnanec (domnívám se, že ano)? + mám ještě nárok na další dovolenou tzn nějaký poměr dní za rok 2019? (někde jsem něco četla, ale nejsem si jistá, jak to bylo myšleno)

elinka90
Závislačka 2522 příspěvků 14.03.18 07:04

@Marffusha ano budeš mít nárok na celou dovolenou. Na dovolenou za rok 2019 mít nárok nebudeš. To už budeš na rodičovské dovolené. Musela být v roce 2019 na mateřské dovolené, abys měla nárok na dovolenou od zaměstnavatele

nozu
Extra třída :D 11687 příspěvků 14.03.18 07:29

@Marffusha hele, s tím rokem 2019 by to mohlo vyjít pouze v tom případě, že se ti čerpání řádné dovolené po mateřské dovolené přehoupne i do roku 2019. Pak by ti tam možná nárok na jeden den vznikl. Ale to se bude odvíjet od toho, jak ti tam bude vše na sebe navazovat a kolik máš dnů dovolené letos k čerpání. jinak už bylo vše zodpovězeno.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 14.03.18 07:44

@nozu Ale to by ta dovolena musela trvat pomerne dlouho, tusim, ze je pozadavek „odpracovat“ 60 dni v kalendarnim roce, aby narok na dovolenou vznikl. Mam dojem, ze pro nastup na md v kvetnu to nemuze vyjit.

nozu
Extra třída :D 11687 příspěvků 14.03.18 07:47

@Cuddy aha, to máš asi pravdu. Tak v tom případě by to fakt nevyšlo.

Lendeš
Kelišová 5420 příspěvků 14.03.18 10:36
@Cuddy píše:
@nozu Ale to by ta dovolena musela trvat pomerne dlouho, tusim, ze je pozadavek „odpracovat“ 60 dni v kalendarnim roce, aby narok na dovolenou vznikl. Mam dojem, ze pro nastup na md v kvetnu to nemuze vyjit.

Pokud není odpracováno 60 směn, tak za každých odpracovaných 21 je nárok na 1/12 dovolené. Ale tady, když MD začíná v půlce května, to spíše ani tak na dovolenou 2019 nevyjde.

@Marffusha Jinač bych ještě k otázce č. 3) doplnila, abys žádala každopádně písemně a pokud bys tam neuvedla, dokdy žádáš, tak se má za to, žes požádala v maximální možné délce, tedy do tří let dítěte.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >