Rodičovská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

21miska
Nováček 1 příspěvek 20.05.09 21:04
Rodičovská dovolená

Ahoj, chtěla jsem se zeptat maminek, které mají 2 děti brzy za sebou, jak je to s částkou rodičovské. Mám 1.dítě 7měsíců, zvolila jsem si normální délku rodičovské tzn.3 roky a zjistila jsem, že jsem znovu těhotná, budu dostávat příspěvek na dvě děti, nebo mám smůlu a dál budu dostávat pouze 7600 dohromady?? Děkuji za odpověď

Reakce:

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 20.05.09 21:10

Je to rodičovský příspěvek takže je určen pro rodiče - takže ať máš dětí kolik chceš, máš „pouze“ 7600.

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 20.05.09 21:10

Ahoj.Já mám sice jenom jedno dítě,ale od švagrový vím,že budeš dostávat jen 7600,který potom přehlásíš na to druhý…Je to pěkně blbý,taky jsem si myslela že na každý dítě dostanu zvlášť… :cry:

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 20.05.09 21:13

Rodičovský příspěvek budeš čerpat jen na mladší dítě, tzn. jen jednou. Půjde jen o ty varianty (na kolik let si zvolíš) a jestli budeš mít i nárok na mateřskou nebo rovnou z jednoho rodičáku přejdeš na další rodičák. V obou případech si myslím, že musíš nahlásit na sociálku, že ti přestaly důvody pro pobírání rodičáku na starší dítě.

radúna
Extra třída :D 11955 příspěvků 21.05.09 07:36

Ahoj, tady najdeš všechno, co potřebuješ vědět. :wink:

http://portal.mpsv.cz/…covsky_prisp

Odpověď máš už v první větě.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.09 23:04

Já teď v červenci porodím druhé dítě, rozíl bude mezi oběma 15 měsíců.
Pokud jste stále zaměstnaná (resp. máte zaměstnavatele), tak budete zase 6 týdnů před porodem nastupovat na mateřskou dovolenou v trvání 28týdnů (stejně jako u prvního dítěte) - je třeba o ni požádat u zaměstnavatele. Potom budete opět volit mezi variantami rodičovské dovolené v délce do věku 2,3 nebo 4 let dítěte. Příspěvek (nejprve peněžitou pomoc v mateřství a pak rodičovský příspěvek) budete dostávat pouze jeden a bude se vždy řídit podle nejmladšího dítěte v rodině.
Pokud zaměstnaná nejste, je třeba to oznámit na sociálce. Vždy bude příspěvek jen jeden a bude se řídit nejmladším dítětem v rodině. Bohužel nevím, v jaké výši a zda je možné u rodičovské dovolené v takovém případě zvolit variantu. Ale o rodičovský příspěvek může také žádat otec. Nespadám ale to této kategorie, takže podrobnosti neznám. Mrkněte ale na aperio.cz, kde jsou podobné dotazy nebo přímo pošlete dotaz.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >