Rodičovská dovolená a invalidní důchod

Anonymní
26.6.13 13:47

Rodičovská dovolená a invalidní důchod

Hezké odpoledne,
již dva dny hledám na netu informace a nějak nemůžu najít vše co mě zajímá. Chtěla bych touto cestou poprosit o radu někoho, kdo ví jak to je.
Popíši svou situaci: Loni v létě jsem onemocněla rakovinou děložního čípku, prodělala jsem operaci a onkologickou léčbu. Bohužel se mi letos nemoc vrátila (jen na jiném místě) a musela jsem znovu na operaci. Někdy v polovině července začínám s druhou onkolog. léčbou. Opět půjde o ozařování v kombinaci s chemoterapiemi. Včera jsem byla u své doktorky a ta mi řekla, že mám nárok na plný invalidní důchod. Že pokud se jedná podruhé o zhoubný nádor, dostanu ID 3.stupně. Mám prý počkat na ukončení onkolog. léčby která mě nyní čeká a pak podáme žádost.
A mě zajímá : - pokud důchod opravdu dostanu, budu dál brát ještě i rodičovský příspěvek? Doktorka tvrdí, že ano.

• budu muset dát v zaměstnání, kde mi drží místo do 3let věku dítěte, výpověď? Nebo jak to funguje?

Omlouvám se za anonym, ale spoustu lidí v mém okolí už teď žere, že bych měla dostat nějaké peníze navíc, tak raději nebudu „dráždit“. Kdo mě tu zná, stejně pozná :)

Moc děkuju za případné odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5469
26.6.13 14:02

Já bych raději zavolala na OSSZ v místě bydliště. Dnes se zákony, vyhlášky mění jako na běžícím pásu. Nedávno se novelizoval zákoník práce :think:…Obávám se, že lepší info nepodám. Hodně štěstí a sil v této náročné situaci :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77462
26.6.13 14:10

Ano, rodičák budeš brát i nadále, ten se s ID nijak netluče.
Ad zaměstnání, nepíšeš, jak je dítko staré, ale obecně řečeno výpověď dávat nemusíš, nicméně pokud pak po RD nastoupíš zpět do práce, tak ti skoro jistě ten 3. stupeň seberou, zase na druhou stranu sebrat ti ho mohou i tak, takže já bych po dobu RD výpověď nedávala a počkala bych jaká bude aktuální situace před jejím koncem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.13 14:11

RAději anonymně,
já mám invalidní důchod I. stupně (zkrouhli mi ho ze 3. stupně), měla jsem mateřskou a teď mám rodičák. Do toho normálně pracuji na plný úvazek, výpověď nedávej, pak tam můžeš nastoupit znova.

• Citovat
  • Nahlásit
26654
26.6.13 14:59

Prožila jsem to stejný, co ty. mám ted už častečny duchod(měla jsem plný) a pobírám rodičak. pokud dostaneš plny invalidní duchod tak tím končí tvuj pracovní poměr. nebo já to tak měla, je to už 12 let. možná se to trochu změnilo.
no a s tím, že mi někdo zavidi se také potkávám. ono si totiž za ty prachy koupíš zdraví, lidi jsou omezeny :cert: :cert:
kdyby jsi potřebovala poradit tak mi klidně napiš sz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.13 15:35

Zakladatelka:
@Apaji Moc děkuju. Mě právě doktorka nabídla, že až ukončím léčbu, tak mi na tu sociálku zavolá. Tak zatím nechci sama nic podnikat.

@j.a.n.i1 @mucinka2 zítra jedu do práce něco podepsat, tak se účetní předběžně na tu výpověď zeptám. Jsem na to zvědavá. Jinak vám moc děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat