Rodičovská dovolená a předčasný návrat do práce

20427
9.12.20 21:44

Rodičovská dovolená a předčasný návrat do práce

Potřebuju radu, prosím. Rodičovskou dovolenou mám do poloviny roku 2021, stejně tak příspěvek, oboje je do čtyř let věku mladšího dítěte. Mám možnost se vrátit od ledna do práce ke svému původnímu zaměstnavateli.

1. pokud dobře chápu o rodičovský příspěvek bych neměla přijít?
  2. můžu pracovat pod stejnou smlouvou jako jsem měla a nebo musím mít jinou na jinou činnost?
  3. je nějaké omezení pokud bych děti dávala do družiny a do školky?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
9.12.20 21:48

Rodičovskou dovolenou urcite nemas do 4 let, ta je jekom do 3 let, pak musis mit domluvene neplacene volno, kdyz chces zustat doma dyl. A jinak pri brani rp muzes normalne chodit do práce. Omezeni co se tyce skolky je jenom u deti do 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17918
9.12.20 21:49

Máš teď neplacené volno, rodičovská dovolená nelze do 4 let. Příspěvek práce lze libovolně. Jen tuším by mohl být problém ocr, musíš ty a ne manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20427
9.12.20 21:57
@Kriss Tina píše:
Rodičovskou dovolenou urcite nemas do 4 let, ta je jekom do 3 let, pak musis mit domluvene neplacene volno, kdyz chces zustat doma dyl. A jinak pri brani rp muzes normalne chodit do práce. Omezeni co se tyce skolky je jenom u deti do 2 let.
:zed: no jo jsem blbá je jen do tří a pak neplacené volno máš pravdu, a smlouvu můžu mít stejnou a nebo musím mít jinou?
a rodičovský příspěvek by mi měl zůstat ne?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
9.12.20 21:59

@ka2ka smlouvu mej klidne stejnou, rp ti zustava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20427
9.12.20 22:01
@Kriss Tina píše:
@ka2ka smlouvu mej klidne stejnou, rp ti zustava.

díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6340
9.12.20 22:24
@Bubla Bůčková píše:
Máš teď neplacené volno, rodičovská dovolená nelze do 4 let. Příspěvek práce lze libovolně. Jen tuším by mohl být problém ocr, musíš ty a ne manžel.

s OČR je to tak, že na placené OČR může právě jen ten, kdo RP pobírá. Takže zakladatelka si může vzít v práci OČR a bude ho mít placené. Druhý rodič ne. Smlouvu bys měla mít tu původní, není důvod ji měnit. Jen pozor, když bys měla snížený úvazek apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 14:38

Dobrý den vám všem chtěl bych poradit a nevěděl jsem kam bych to měla napsat tak jsem si vybrala tohle mám takový problém můj bývalý přítel žil se mnou během těhotenstvía v tom během těhotenství mě podváděl docílíme nechodil domů a také bral drogy já jsem byla proti tomu a pořád jsem pořád jsem byla od něho týraná tak jsem se rozhodla od něho odejít našla jsem jiného přítele a chtěla bych vědět jestli má po třech letech nárok na mé dítě i když není v rodném listě anebo jestli tam můžu zapsat mého nového přítele jestli to pomůže aby na mé dítě neměl můj bývalý přítel nárok děkuji moc :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1
18.12.20 11:27

Rodičovská a dohoda o provedení práce

Ahoj, omlouvám se, jsem tu nová a moc se tu neorientuji. Mám dotaz: Jsem na rodičovské, mám se zaměstnavatelem podepsanou pracovní smloluvu na neurčito, nyní bych si ráda přividělala (je zde možnost u stávajícího zamstnavatele, který mi nabídl, že připraví dohodu o provedení práce). Pokud podepíši dohodu o provedení práce nedojde ke zrušení stávající pracovní smlouvy na neurčito???

Moc děkuji za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4724
18.12.20 11:45

@perte Pokud tu předchozí smlouvu nevypovíte, tak platí obě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 17:14

Otec cizinec na rodičovské

Potřebovala bych poradit, protože stále nemůžu zjistit, jak to vlastně je. Chtěla bych se hned po mateřské vratit do práce. Může můj manžel, který je z UK, nikdy tady nepracoval, má zde přechodný pobyt, vlastní polovinu našeho bytu, platím za něho zdravotní pojištění, si zažádat o rodičovský příspěvek? Díky-M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45566
17.2.21 17:17
@Marilyn123 píše:
Potřebovala bych poradit, protože stále nemůžu zjistit, jak to vlastně je. Chtěla bych se hned po mateřské vratit do práce. Může můj manžel, který je z UK, nikdy tady nepracoval, má zde přechodný pobyt, vlastní polovinu našeho bytu, platím za něho zdravotní pojištění, si zažádat o rodičovský příspěvek? Díky-M.

zazadas si ty, je jedno, kdo bude o dite pecovat. Pokud trvas na prispevek psany na otce, musi splnit podminku 1 roku TP v CR

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 17:25

Ahoj, ale nebudu mít potom problém se zaměstnavatelem, když bych ráda po půl roce nastoupila na stejné misto, kde teď pracuji? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45566
17.2.21 17:40
@Marilyn123 píše:
Ahoj, ale nebudu mít potom problém se zaměstnavatelem, když bych ráda po půl roce nastoupila na stejné misto, kde teď pracuji? ;)

po skonceni MD mas narok na sve puvodni pracovni misto. Svuj zamer vratit se po md oznam zamestnavateli. Po md mas narok na radnou dovolenou, soubezne s ni uz lze cerpat rodicovsky prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 18:03

Díky, super a je mně to už jasné. M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie