Rodičovská dovolená a příjem z nájmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.03.18 15:56
Rodičovská dovolená a příjem z nájmu

Jsem na rodičovské dovolené. Loni jsem pronajala nemovitost. Musím podat přiznání k dani z příjmů nebo je tam nějaké osvobození?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

wendy
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 09.03.18 16:08

Samozřejmě, že ano. Daň je klasických 15%.

Anonymní  09.03.18 16:15
@wendy píše:
Samozřejmě, že ano. Daň je klasických 15%.

Někdo mi říkal, že do nějaké částky není potřeba podávat daňové přiznání a danit. Ale už je to delší dobu a neřídím se jen tím, že někdo něco říkal. Chci to mít ověřeno zákonem a zatím to marně hledám.

LennyL1
Kecalka 274 příspěvků 09.03.18 16:19

Ano. musíš podat klasické daňové přiznání.

Anonymní  09.03.18 16:22

Jaké náklady si můžu odečíst? Můžu si odečíst třeba náklady na pořízení, resp. jakoby odpisy, přestože nepodnikám? Jedná se o pozemek.

Anonymní  09.03.18 16:31

Teď mě napadá, do přiznání uvedu jen příjem z pronájmu a odečtu nezdanitelnou část, která je vyšší než příjem, tak stejně nebudu daň hradit. Je to tak?

wendy
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 09.03.18 16:33
@Anonymní píše:
Jaké náklady si můžu odečíst? Můžu si odečíst třeba náklady na pořízení, resp. jakoby odpisy, přestože nepodnikám? Jedná se o pozemek.

Buď skutečné naklady, nebo paušál 30%.

wendy
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 09.03.18 16:39
@Anonymní píše:
Teď mě napadá, do přiznání uvedu jen příjem z pronájmu a odečtu nezdanitelnou část, která je vyšší než příjem, tak stejně nebudu daň hradit. Je to tak?

Pokud tím, co nazýváš nezdanitelná část, myslíš slevu na poplatníka, tak je samozřejmě možné, že vyjde nulová daň, to my nevíme, jelikož nevíme kolik je ten nájem. Tak či onak to přiznání podáváš.

Hanula1212
Závislačka 4955 příspěvků 09.03.18 16:44

Jinakta částka, do které nemusíš podávat přiznání je v tvém případě 15000,–Kč.

Anonymní  09.03.18 17:02
@wendy píše:
Pokud tím, co nazýváš nezdanitelná část, myslíš slevu na poplatníka, tak je samozřejmě možné, že vyjde nulová daň, to my nevíme, jelikož nevíme kolik je ten nájem. Tak či onak to přiznání podáváš.

Najem je 3 000 Kč. Ano, myslela jsem slevu na poplatnika. Špatně jsem to napsala.

Anonymní  09.03.18 17:06
@Hanula1212 píše:
Jinakta částka, do které nemusíš podávat přiznání je v tvém případě 15000,–Kč.

Kde to najdu?

Janli
Závislačka 3791 příspěvků 7 inzerátů 09.03.18 17:07

Daňové přiznání podej v každém případě. Přečti si tady v diskuzích, jak se tu dávají úžasný rady neplatičům nájmu :roll:. - Udej majitele na finančák, beztak neodvádí daně. Co jsem zjistila jaká vládne mentalita mezi nájemníky, tak chci mít všechno v pořádku.

Anonymní  09.03.18 17:22
@Janli píše:
Daňové přiznání podej v každém případě. Přečti si tady v diskuzích, jak se tu dávají úžasný rady neplatičům nájmu :roll:. - Udej majitele na finančák, beztak neodvádí daně. Co jsem zjistila jaká vládne mentalita mezi nájemníky, tak chci mít všechno v pořádku.

Někdo neplatí nájem a ještě chce udávat majitele, že neplatí dan? :zed: To se mu ten pronájem opravdu vyplatí. To jsem fakt v šoku. Já vím o lidech, kteří pronajímají, ale neplatí nic. Odečtou si nějaké výdaje a mají to vyřešeno. Nevim, o jaké vydaje se jedná. Každopádně přiznávají příjmy jen do výše výdajů, aby daň neplatili. Já jsem na to moc poctivá.

Janli
Závislačka 3791 příspěvků 7 inzerátů 09.03.18 17:35

Ty si uplatníš odpočet 30% nákladů, spočítáš 15% daň a na tu uplatníš slevu na poplatníka na dani cca 24tis. Pokud jsi na rodičáku tak se dostaneš s daní na nulu. Přečti si tady diskuze týkající se nájmů a asi se nebudeš stačit divit.

Anonymní  09.03.18 18:09

@Janli Tak asi přečtu. Ale trochu se bojím, co se doctu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama