Rodičovská dovolená a živnost, co se platí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kacirehakova
Nováček 3 příspěvky 03.06.19 05:18
Rodičovská dovolená a živnost, co se platí?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat jak to je když jsem na rodičovské dovolené a chci zkusit živnost jako kosmetička. Co všechno se platí? Sociální a zdravotní, a jak to je s daní z příjmu. Atd.?
Na to téma je tu hodně otázek ale nenašla jsem vše úplně do podrobna a opravdu mě to zajímá.
Děkuji :)

Reakce:
Hanula1212
Kelišová 5585 příspěvků 03.06.19 06:05
Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10851 příspěvků 03.06.19 06:07

Když jsi na rodičáku, tak by ta živnost měla být vedlejší a tam se pojištění neplatí (platí je za tebe už stát při pobírání toho rodičáku) :think: daně se platí od určitého příjmu, akorát bys musela každý rok podat daňové přiznání.

Hanula1212
Kelišová 5585 příspěvků 03.06.19 06:12

@Kriss Tina nemáš pravdu.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10851 příspěvků 03.06.19 06:23

@Hanula1212 no já to beru, jestli to chce jako menší přivýdělek k rodičáku. Tam by záleželo na těch příjmech potom :nevim:

Hanula1212
Kelišová 5585 příspěvků 03.06.19 06:31

ALe např. zdravotní pojištění se platí vždycky! Jen první rok se neplatí zálohy, další pak podle výdělku. U daní také závisí na slevách a odpočtech na dani atd. Pak jsou další věci, které je potřeba zaplatit, nejde jen o pojištění.

Uživatel je onlineRegina Hero
Nadpozemská drbna 28727 příspěvků 03.06.19 07:29
@Kriss Tina píše:
Když jsi na rodičáku, tak by ta živnost měla být vedlejší a tam se pojištění neplatí (platí je za tebe už stát při pobírání toho rodičáku) :think: daně se platí od určitého příjmu, akorát bys musela každý rok podat daňové přiznání.
to není pravda, i při vedlejší činnosti se platí, zdravotní pojištění vždycky, sociální podle výdělku a daně taky vždycky, jen v případě ne tak velkého zisku to pokryjí slevy a odpočitatelné položky… a kromě daňového přiznání se musí dávat i přehledy pro pojišťovny…
Váš příspěvek
Reklama