Rodičovská dovolená - dvojčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 17:07
Rodičovská dovolená - dvojčata

Zdravím, od 1.1.2018 se zvedl rodičovský příspěvek na vícerčata na 330 tis, to asi spousta lidí ví. Já sama mám dvojčata, kterým bude koncem dubna 3 roky. Zvažuji, že si prodloužím rodičovskou dovolenou na 4 roky a dovyberu zbytek, tzn. 110tis. Jde to? Nedělal už to někdo?
Co mně zaráží, že nemůžu najít žádný on-line formulář na změnu délky rodičovské dovolené. :think:
Díky za radu.

Reklama

Reakce:

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 10.01.18 17:14

Ano jde to. Zajděte na úřad tam paní poradí se zbytkem.

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 10.01.18 17:17

Rodičovskou dovolenou (dobu, kdy ti zaměstnavatel drží místo) nemůžeš mít delší než tři roky. Pak lze domluvit neplacené volno, ale nárok není, zaměstnavatel musí souhlasit. Rodičovský příspěvek dostávat klidně můžeš, i když pracuješ, dítě starší 2 let může bez omezeni chodí do jeslí nebo školky. Takže si zazadej o dovybrani příspěvku a jestli ji budeš pobírat při práci nebo budeš mít neplacené volno je na tvé domluvě se zaměstnavatelem.

Bábrdl
Generální žvanilka 20560 příspěvků 10.01.18 17:19
@Anonymní píše:
Zdravím, od 1.1.2018 se zvedl rodičovský příspěvek na vícerčata na 330 tis, to asi spousta lidí ví. Já sama mám dvojčata, kterým bude koncem dubna 3 roky. Zvažuji, že si prodloužím rodičovskou dovolenou na 4 roky a dovyberu zbytek, tzn. 110tis. Jde to? Nedělal už to někdo?
Co mně zaráží, že nemůžu najít žádný on-line formulář na změnu délky rodičovské dovolené. :think:
Díky za radu.

Myslím, že můžeš. Budeš chodit do práce a k tomu ti doběhne část toho nového příspěvku.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 17:33

Potřebuješ klasický formulář žádost o rodičovský příspěvek

Včelička992
Závislačka 3309 příspěvků 10.01.18 18:25
@Anonymní píše:
Díky za radu.

stahnes si klasicky formular. Zazadas jakoby znovu o ten prispevek. Ja to delala minuly tyden a dnes uz mi prisel dopis o zmene.

sonique
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 39 inzerátů 10.01.18 18:30

Podle mně se nemůže vrátit na to samé prac. místo a pobírat rodičovský příspěvek. @Bábrdl

martina.hanus86
Kecalka 143 příspěvků 10.01.18 18:33
@sonique píše:
Podle mně se nemůže vrátit na to samé prac. místo a pobírat rodičovský příspěvek. @Bábrdl

Proc by nemohla? Zadne takove omezeni tam neni. Nepletete si to s materskou?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 18:35

@Včelička992 děkuju, to jsem potřebovala

Bábrdl
Generální žvanilka 20560 příspěvků 10.01.18 18:35
@sonique píše:

A proč by nemohla? Běžně se to tak dělá. To si pleteš s mateřskou :nevim:

sonique
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 39 inzerátů 10.01.18 18:51

@Bábrdl Fakt? Asi si to fakt pletu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama