Reklama

Rodičovská dovolená - dvojčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 17:07
Rodičovská dovolená - dvojčata

Zdravím, od 1.1.2018 se zvedl rodičovský příspěvek na vícerčata na 330 tis, to asi spousta lidí ví. Já sama mám dvojčata, kterým bude koncem dubna 3 roky. Zvažuji, že si prodloužím rodičovskou dovolenou na 4 roky a dovyberu zbytek, tzn. 110tis. Jde to? Nedělal už to někdo?
Co mně zaráží, že nemůžu najít žádný on-line formulář na změnu délky rodičovské dovolené. :think:
Díky za radu.

Reklama

Reakce:

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 10.01.18 17:14

Ano jde to. Zajděte na úřad tam paní poradí se zbytkem.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 10.01.18 17:17

Rodičovskou dovolenou (dobu, kdy ti zaměstnavatel drží místo) nemůžeš mít delší než tři roky. Pak lze domluvit neplacené volno, ale nárok není, zaměstnavatel musí souhlasit. Rodičovský příspěvek dostávat klidně můžeš, i když pracuješ, dítě starší 2 let může bez omezeni chodí do jeslí nebo školky. Takže si zazadej o dovybrani příspěvku a jestli ji budeš pobírat při práci nebo budeš mít neplacené volno je na tvé domluvě se zaměstnavatelem.

Bábrdl
Generální žvanilka 21173 příspěvků 10.01.18 17:19
@Anonymní píše:
Zdravím, od 1.1.2018 se zvedl rodičovský příspěvek na vícerčata na 330 tis, to asi spousta lidí ví. Já sama mám dvojčata, kterým bude koncem dubna 3 roky. Zvažuji, že si prodloužím rodičovskou dovolenou na 4 roky a dovyberu zbytek, tzn. 110tis. Jde to? Nedělal už to někdo?
Co mně zaráží, že nemůžu najít žádný on-line formulář na změnu délky rodičovské dovolené. :think:
Díky za radu.

Myslím, že můžeš. Budeš chodit do práce a k tomu ti doběhne část toho nového příspěvku.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 17:33

Potřebuješ klasický formulář žádost o rodičovský příspěvek

Včelička992
Závislačka 3346 příspěvků 10.01.18 18:25
@Anonymní píše:
Díky za radu.

stahnes si klasicky formular. Zazadas jakoby znovu o ten prispevek. Ja to delala minuly tyden a dnes uz mi prisel dopis o zmene.

sonique
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 10.01.18 18:30

Podle mně se nemůže vrátit na to samé prac. místo a pobírat rodičovský příspěvek. @Bábrdl

martina.hanus86
Kecalka 143 příspěvků 10.01.18 18:33
@sonique píše:
Podle mně se nemůže vrátit na to samé prac. místo a pobírat rodičovský příspěvek. @Bábrdl

Proc by nemohla? Zadne takove omezeni tam neni. Nepletete si to s materskou?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 18:35

@Včelička992 děkuju, to jsem potřebovala

Bábrdl
Generální žvanilka 21173 příspěvků 10.01.18 18:35
@sonique píše:

A proč by nemohla? Běžně se to tak dělá. To si pleteš s mateřskou :nevim:

sonique
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 10.01.18 18:51

@Bábrdl Fakt? Asi si to fakt pletu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >