Rodičovská dovolená, neplacené volno a další mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luci5
Závislačka 3395 příspěvků 03.12.18 10:45
Rodičovská dovolená, neplacené volno a další mateřská

Ahoj holky,
najde se tady některá, která byla, nebo je v podobné situaci?
V únoru letošního roku mi skončila 3 léta mateřská a protože jsem ještě chtěla být se synem doma, domluvila jsem se se zaměstnavatelem na neplaceném volnu do 4 let věku dítěte. Nyní jsem opět těhotná, termín porodu mám dubnu a vyjde mi to tak, že na další mateřskou budu moci nastoupit až v březnu, což bude 14 dní po ukončení 4 leté varianty.
Jak se tato situace potom řeší? Na 14 dní mě zaměstnavatel do práce určitě nevezme :D a doufat, že porodim dříve je taky blbost :)

Reakce:

Uživatel je onlineLuboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 03.12.18 10:49

Zaměstnavatel vás prostě vzít musí, nebude-li mít pro vás práci, je to překážka na jeho straně.

Příspěvek upraven 03.12.18 v 11:14

luci5
Závislačka 3395 příspěvků 03.12.18 10:53

Ano to vím, ale pro obě strany by byla určitě lepší jiná varianta.
Od začátku mám rizikové těhotenství, takže mě doktor do práce stejně nepustí, potřebuji tedy jiné řešení. Třeba půjde vyřešit neschopenkou, no musím začít zjišťovat.

Uživatel je onlineLuboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 03.12.18 10:54

Tak vám doktor napíše neschopenku, co na tom chcete zjišťovat?

P4ja
Kelišová 6587 příspěvků 03.12.18 10:56
@luci5 píše:
Ano to vím, ale pro obě strany by byla určitě lepší jiná varianta.
Od začátku mám rizikové těhotenství, takže mě doktor do práce stejně nepustí, potřebuji tedy jiné řešení. Třeba půjde vyřešit neschopenkou, no musím začít zjišťovat.

No, mohla by ses domluvit se zaměstnavatelem, že by ukončil neplacené volno. Ty ses vrátila do práce třeba na den a pak šla na PN.

Lendeš
Kelišová 5577 příspěvků 03.12.18 10:59
@P4ja píše:
No, mohla by ses domluvit se zaměstnavatelem, že by ukončil neplacené volno. Ty ses vrátila do práce třeba na den a pak šla na PN.

A proč by se na ten den měla vracet do práce? Normálně může jít na neschopenku po konci neplaceného volna.

P4ja
Kelišová 6587 příspěvků 03.12.18 11:08
@Lendeš píše:
A proč by se na ten den měla vracet do práce? Normálně může jít na neschopenku po konci neplaceného volna.
A nebo tak to taky jde.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63582 příspěvků 3 inzeráty 03.12.18 11:25

No, v tomhle případě bych řekla, že by bylo slušností požádat o prodloužení toho neplaceného volna o 14 dní, když už zaměstnavatel vyšel vstříc s rokem navíc, tak vyjít vstříc zase jemu.

luci5
Závislačka 3395 příspěvků 03.12.18 11:27

@j.a.n.i1
Ano, to mě také napadlo, jen jsem nevěděla, zda je možné.

unuděná
Kelišová 5587 příspěvků 2 inzeráty 03.12.18 12:00
@j.a.n.i1 píše:
No, v tomhle případě bych řekla, že by bylo slušností požádat o prodloužení toho neplaceného volna o 14 dní, když už zaměstnavatel vyšel vstříc s rokem navíc, tak vyjít vstříc zase jemu.

Přesně takto bych to udělala taky, požádala o prodloužení NV až do nástupu na MD. Je nesmysl řešit nějaké nastoupení na pár dní, s mega břichem, po 4 letech doma. Pokud by měl zaměstnavatel problém NV prodloužit, tak bych nastoupila. Ale zdá se to jako nesmyslná varianta jak pro tebe, tak pro zaměstnavatele.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >