Rodičovská dovolená po skončení PPM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Irsa
Povídálka 14 příspěvků 08.01.19 13:00
Rodičovská dovolená po skončení PPM

Ahoj holky, mám dotaz ohledně rodičovské dovolené a toho, zda si mohu volit délku pobírání. Pracovní poměr jsem měla na dobu určitou do konce roku 2018, v prosinci jsem nastoupila na nemocenskou a termín porodu je v půlce června. V případě, že zůstanu na nemocenské až do nástupu na PPM a jestli to chápu správně, budu stále zaměstnancem. V případě, že by mi nemocenská skončila dříve a já nastoupila ještě do evidence ÚP, nárok na PPM by mi vznikl v ochranné lhůtě, jelikož na PPM budu nastupovat koncem dubna nebo začátkem května, takže do ochranné lhůty 180 dní se vlezu. Ale moje otázka zní, zda po vyčerpání PPM si budu moct sama volit délku a výši rodičovského příspěvku, když už budu jakoby nezaměstnaná? Z platu mého přítele to nepůjde, jelikož je OSVČ a platí si minimální zálohy. Máte s tím některá zkušenost? Děkuji za jakékoliv informace.

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Reakce:
Miasofi
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 08.01.19 13:03
@Irsa píše:
Ahoj holky, mám dotaz ohledně rodičovské dovolené a toho, zda si mohu volit délku pobírání. Pracovní poměr jsem měla na dobu určitou do konce roku 2018, v prosinci jsem nastoupila na nemocenskou a termín porodu je v půlce června. V případě, že zůstanu na nemocenské až do nástupu na PPM a jestli to chápu správně, budu stále zaměstnancem. V případě, že by mi nemocenská skončila dříve a já nastoupila ještě do evidence ÚP, nárok na PPM by mi vznikl v ochranné lhůtě, jelikož na PPM budu nastupovat koncem dubna nebo začátkem května, takže do ochranné lhůty 180 dní se vlezu. Ale moje otázka zní, zda po vyčerpání PPM si budu moct sama volit délku a výši rodičovského příspěvku, když už budu jakoby nezaměstnaná? Z platu mého přítele to nepůjde, jelikož je OSVČ a platí si minimální zálohy. Máte s tím některá zkušenost? Děkuji za jakékoliv informace.

Nebudeš na rodičovské dovolené ale příjemce rodičovského příspěvku. Ten si můžeš volit do výše PPM.

Lainaire8
Závislačka 2589 příspěvků 2 inzeráty 08.01.19 13:05

Teď už si může volit výši každej jak chce ne :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 08.01.19 13:05

Chápeš to špatně, zamětsnancem nebudeš a nejsi, pracovní poměr ti skončil. Jinak, volit délku můžeš, pokud ti vznikl nárok na PPM. Nevolí se tedy délka, ale částka k vyplácení, ale jo, volit můžeš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >