Rodičovská dovolená po vyčerpání příspěvku

61
4.1.20 23:22

Rodičovská dovolená po vyčerpání příspěvku

Dobrý den, poradil by mi někdo, jestli lze zůstat na rodičovské dovolené i po vyčerpání příspěvku? Vlastně mi v předchozí práci skončila chvíli před porodem smlouva, takže se pak nikam vracet nebudu a budu hledát nové zaměstnání. Lze v mém případě třeba když vyčerpám RP např. ve věku 3 let dítěte zůstat na rodičovské do 4 let? Myslím tak, aby mě úřad práce neevidoval jako nezaměstnanou (a nehonili mě po pohovorech). Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1190
4.1.20 23:24

@Snajl Zajdi si na svoji zdravotní pojišťovnu. Pokud máš dítě jen jedno, pak s ním můžeš být doma do jeho šesti let, aniž bys musela být registrovaná na úřadu práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14453
4.1.20 23:25

Rodičovská dovolená je maximálně do 3 let. Do 4 let už jenom pobíráš příspěvek a jsi na neplaceném volnu nebo je o pobíráš příspěvek. Ale můžeš se hlásit na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let, příspěvek žádný nedostaneš, ale aspon ti budou hradit zdravotní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8712
4.1.20 23:35

Nelze - rodičovská dovolená je čistě termín pro omluvu nepřítomnosti u zaměstnavatele. Jít na pojišťovnu je nevýhodná možnost - nemůžeš pak dávat dítě na celodenní docházku do školky. Mnohem lepší je pohlídat si rodičák, vybrat většinu peněz, ale tu poslední částku si rozložit do 4 let věku dítěte. Tak budeš brát sice jen třeba jen 200,–Kč měsíčně, ale nebudeš mít žádné omezení ve školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1392
4.1.20 23:38

Taky bych spis volila variantu s tim rodicakem :) nez hlasit se na pojistovnu, sice by ti platili pojisteni, ale skolku bys poresenou nemela :( tak to omrkni a propocitej :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
5.1.20 00:16

Mockrát děkuji, o tom se školkou jsem nevěděla. 8o
@zrcadlo Já jsem si to tak nějak myslela, že rodičovská DOVOLENÁ je to jen v případě zaměstnání. A je nějaký oficiální název tohoto období, když jsem tedy zaměstnání neměla? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
5.1.20 09:00

@Snajl Osoba pobirajici rodicovsky příspěvek. A po jeho dobrani muzes byt osoba pecujici o dite do 7 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12000
5.1.20 09:11

@Snajl
Nezaměstnaná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 10:23

Ahoj, ja si vybrala prispevek nejrychleji jak to jen slo, myslim, ze to bylo za pul roku a ted jsem vedena jako osoba pecujici o dite mladsi 7 let. Male je 15 mesicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
5.1.20 11:26

Děkuji moc za info. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu